18 липня, 2024

Про авторку

Катерина Макаревська
Катерина Макаревська
спортивна журналістка

Авторка текстів на теми спорту й рівності, феміністка, філологиня, випускниця Києво-Могилянської академії.

Всі статті
Спорт і менструація: навіщо говорити про «ці дні»
Менструація впливає на функціонування жіночого організму, а отже, на результативність у спорті. Чи є в цьому проблема? Якщо більше спортсменок/-ів і тренерок/-ів приділятимуть увагу сексуальній освіті, якщо науковий світ активніше гризтиме питання впливу менструального циклу на організм людини та якщо про все це ми говоритимемо частіше, відкритіше й без використання шифрів, від цього виграють і спорт, і жінки, і всі, хто має менструацію і не хоче бачити в ній загрозу для успіху.
Трансгендерність та інтерсекс варіації у спорті: естафета з порушення прав
Чи можуть трансгендерні та інтерсексні жінки й чоловіки займатися професійним спортом? Чи мають вони переваги? Чи порушують права цисгендерних жінок-суперниць? Чи дискримінація трансгендерних та інтерсексних людей наразі виправдана заради ідеї «чесної гри»? І як зробити спорт інклюзивним і рівноцінним одночасно?
Жіночий футбол на чоловічому полі: ініціативи ФК «Шахтар»
З наступного сезону кожен професійний футбольний клуб Прем’єр-ліги й Першої ліги України, щоб отримати ліцензію, зобов’язаний розвивати жіночу команду. ФК «Шахтар» спрацював на випередження — уже кілька років у цьому клубі займаються розвитком жіночого футболу. Наскільки процеси в Україні відповідають світовим тенденціям?
Хто їм заважає? Перешкоди для жінок у спорті та сміливиці, які їх долають
Чому жіночий футбол оплачується гірше, ніж чоловічий? Як так сталося, що жіночий бокс потрапив до програми олімпійських змагань лише 2012 року? Чому в списку найбагатших спортовців лише дві жінки й обидві тенісистки? І це ще не найгірші приклади: у давньогрецьких олімпійських іграх жінки не могли ні брати участь, ні дивитися на них — цілих 1200 років! Про системні перешкоди для жінок у спорті — як подолані, так і досі актуальні — у дослідженні спортивної журналістки Катерини Макаревської.
Домагання у спорті: як справа Ларрі Нассара зрушила лавину з тисяч свідчень та вироків
Домагання в спорті тривали десятиліттями. Спортсменки, спортсмени і їхні батьки повідомляли про це десятиліттями. Їхні свідчення наштовхувалися на кругову поруку. Розслідування у справі домагань Ларрі Нассара, головного лікаря збірної США зі спортивної гімнастики, почали тільки 2015 року. Проти нього посвідчили більше ніж 500 (!) жертв. Ця справа зрушила лавину і прорвала завісу мовчання: за останні роки у світі відсторонено й засуджено тисячі тренерів, які коїли насильство.