26 грудня, 2024

Про авторку

Ольга Карпенко
Ольга Карпенко
лікарка-психологиня

Лікарка-психологиня ГО «Лада». Допомагає дорослим добре почуватися в цьому бентежному світі.

Всі статті
Піклуючись про себе, ми подаємо гарний приклад дітям
Не робити із себе жертву — ще те завдання. А навчити цього своїх дітей — узагалі високе мистецтво? Сьогодні турбуватися про себе, залишати дитину на партнера і йти займатися справами, які тебе наповнюють, уже стає нормою. І це не нахабство чи безвідповідальна поведінка, це шлях до ресурсного материнства. Не жертвуючи собою, ми вчимо цього своїх дітей, і в майбутньому вони знатимуть ціну собі і своїй роботі. Егоїзм? Так, здоровий егоїзм у материнстві.
Я народила через кесарів розтин, годую сумішшю — і я хороша мама
На розповідь про кесарів розтин інколи реагують люди, яким «усе зрозуміло»: мама «змахлювала», недостатньо постаралася, щоб народити природним шляхом. А якщо після цього жінка не змогла налагодити грудне вигодовування, то це вже й не мама, а так, «зозуля». Такі діалоги і бажання виправдатися за свої «невдачі» породжують величезне почуття провини й усвідомлення себе поганою матір’ю. Чи є вихід?
Коли порушують особисті кордони мами, яка недавно народила дитину
Якщо родичі порушують межі мами, аргументуючи це тим, що вони краще знають, бо вже виростили своїх дітей, старших треба слухатися тощо, жінці важливо вчитися обстоювати своє право чинити так, як вона вважає за потрібне.
Мама — не додаток до дитини, а жива людина зі своїми потребами. Чомусь у нашому суспільстві про це забувають. Як нагадати іншим (і собі), що мама теж потребує піклування? Здоровий егоїзм матері — не гріх, а найоптимальніший спосіб організувати догляд за дитиною. Адже лише щаслива жінка подарує щасливе життя дитині і всій сім’ї.