27 липня, 2024

Про авторку

Вероніка Пугач
Вероніка Пугач
філософиня

Інтерсекційна феміністка з філософською освітою, аспірантка кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Досліджує феміністичну історію філософії і цікавиться українським фемінізмом

Всі статті
Націоналістичні мотиви в ранніх українських феміністок
Чи можна поєднати фемінізм і націоналізм?
Франко, Драгоманов, Міхновський: перші націоналісти були профеміністами
Початок українського націоналізму був феміністичним. Чому так?
Агентка змін: чого ми можемо навчитися в Мілени Рудницької?
Фемінізм і патріотизм — інгредієнти політичного успіху Мілени Рудницької
Яким є український фемінізм? Тези Мілени Рудницької з 1920–1940-х років, актуальні сьогодні
Мілена Рудницька формувала фемінізм, який уважала найкращим для українського жіноцтва, реагуючи на світові досягнення, але не копіюючи їх. Її активна діяльність припала на важкі міжвоєнні часи, коли Україна не мала власної держави, і Рудницька добре усвідомлювала важливість синергії фемінізму й патріотизму та залишила теоретичний доробок, актуальний дотепер.
Як фемінізм очищає науку від упереджень та «сліпих плям»
У наукових дослідженнях за об’єктивністю часто ховалася упередженість щодо жінок та перенесення установок певного соціуму на досліджувані явища. Білі заможні чоловіки в західних країнах, які займалися наукою, написали історію як історію чоловіків, інтерпретуючи явища природи чи культуру інших суспільств переважно на підставі своїх патріархальних поглядів. Феміністичні дослідниці ХХ століття вже відстежили частину цих похибок, решта залишається під питанням.