18 вересня, 2024

Гендерне насильство

Перші кроки до відновлення справедливості: посібник для тих, хто долає наслідки сексуального насильства, учиненого на Донбасі
Дане видання ставить за мету допомогти тим, хто постраждав від сексуального та гендерно-обумовленого насильства під час збройного конфлікту на Донбасі. У посібнику зібрано інформацію, що дає відповіді на запитання: що таке сексуальне та гендерно-обумовлене насильство, які форми та наслідки воно має, а також які існують способи подолання таких наслідків.
16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства 2020
Із 25 листопада до 10 грудня в усьому світі проходить щорічна акція 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства. Що варто знати про акцію?
Протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству й добробут громад
У методичному посібнику представлений загальний аналіз гендерно зумовленого та домашнього насильства, та вплив цих явищ на добробут громад. Розкрита різниця між поняттями «запобігання» та «протидія» насильству. Представлені міжнародні та національні підходи до протидії та запобіганню домашньому та гендерно зумовленому насильству (ГЗН). 
Розірви коло. Медіа та протидія насильству
Посібник для журналістів та журналісток висвітлює питання що таке гендерне та домашнє насильство загалом, відношення насильства та закону, та, найголоніше, чому варто писати про насильство та як правильно це робити. У виданні також розкривається питання роботи представників та представниць медіа з постраждалими від гендерного та домашнього насильства. 
Що робити, коли ви дізналися про домашнє насильство
Путівник про домашнє насильство створений для кожного небайдужого. В путівнику розкриті теми що таке доманє насильств, його види та ознаки, а також як розпізнати домашнє насильство, як спілкуватись з постраждалими, та як реагувати та куди звертатись, якщо Ви запідозрили домашнє насильство щодо себе, близьких та знайомих. 
Планування заходів реагування на COVID-19: настанови для координаційних груп з питань гендерно зумовленого насильства (ГЗН)
У виданні представлений перелік рекомендацій щодо організації та проведення заходів координаційними групами з питань гендерно зумовленого насильства під час карантиних обмежень у зв'язку з COVID-19. Описані ролі координаційної групи; партисипатичний процес; корисні дані для використання у процесі планування; ключові аспекти, які необхідно врховувати при плануванні та аналізі заходів реагування та інші питання. Видання корисне проектим менеджерам та організаторам заходів щодо допомги при гендерно зумовленому насиллі.
Керівні принципи з надання послуг постраждалим від гендерно зумовленого насильства (ГЗН) у віддаленому режимі
Ці Керівні принципи містять рекомендації щодо створення служб з надання послуг постраждалим від гендерно зумовленого насилля (ГЗН) у віддаленому режимі, ведення випадків насильства, надання соціально-психологічної допомоги і перенаправлення постраждалих осіб до суб’єктів надання послуг для задоволення нагальних потреб постраждалих від ГЗН осіб.
Ставлення громадян до гендерно зумовленого та домашнього насильства
Опитування щодо ставлення громадян України до гендерно зумовленого та домашнього насильства підготовлено у 2020 році для UNFPA Україна, Фонду ООН у галузі народонаселення. Опитування включано 19 питань та проводилось у дві хвилі - у березні 2019 та лютому 2020 року. Динамічні та статистичні дані прдставлені в інфографічній формі. 
Чому українській судовій, правоохоронній та юридичній спільноті необхідна Стамбульська конвенція?
Починаючи з 2011 року в Україні триває процес підготовки до ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок та домашньому насильству (далі- Стамбульська Конвенція) , яка незважаючи на велику роботу по підготовці законопроектів та проектів підзаконних нормативно-правових актів ще досі не ратифікована.