18 грудня, 2024

Право

Міжнародне право: гендерна експертиза
У виданні розкриваються об'єктивні процеси формування міжнародно-правового співробітництва щодо захисту прав жінок і утвердження гендерної рівності як специфічного напрямку міжнародного співробітництва з прав людини, висвітлюються міжнародно-правові принципи рівноправності жінок і чоловіків, правові засоби боротьби з дискримінацією щодо соціальних статей. Аналізуються міжнародно-правові зобов'язання України та показано їхнє значення для гендерного реформування національного законодавства. Акцентується увага на міжнародній правозахисній системі від гендерної дискримінації. 
Вік сексуальної згоди: кого і від чого захищаємо
Розглянемо, що таке вік сексуальної згоди, які наслідки має прив’язка до стану сексуальної зрілості, кого карають за злочини сексуального характеру з дітьми, і як суворо. Також порівняємо підходи, які обрали в цій сфері різні країни, торкнемося передумов та наслідків подібного вибору, окреслимо міжнародні тенденції.
Що таке сексуальні домагання?
Проблему сексуальних домагань супроводжує мовчанка, перекладання вини на жертву та ігнорування з боку правоохоронних органів і роботодавців. Однак у багатьох країнах цю проблему вже окреслено юридично й існують механізми захисту жертв. У статті йдеться про історію законодавчого означення поняття сексуальних домагань, його розмежування з суміжними юридичними термінами, відповідальність за такі дії в Україні та за її межами, практику застосування відповідного законодавства.
Постанова Верховного Суду ускладнила процедуру отримання відпустки по догляду за дитиною для чоловіків
Нещодавно в засобах масової інформації активно обговорювалася постанова Верховного Суду України від 13 вересня 2017 року у справі №6-1412цс17. Згідно неї, роботодавець тепер має право відпустити у відпустку по догляду за дитиною батька дитини — але більше не зобов’язаний це робити.
Захист прав жінок: чому міжнародні конвенції погано працюють
Міжнародне право є показником рівня розвитку людства загалом. То які конвенції та угоди захищають права жінок планети Земля? Чи виконуються вони? Міжнародна норма – це лише верхівка айсбергу, який має своїми складовими частинами внутрішнє законодавство держав, правозастосування, правосвідомість та політичну волю. Про взаємозв’язок локального і глобального законодавства, декларацій і дій — у цій статті.
Проблематика гендерного насильства в українському законодавстві
У дійсності українки переживають чимало насильства, але чи є місце для «гендерного насильства» в українському законодавстві? У цьому тексті зібрано всю інформацію про регулювання проблеми гендерного насильства в українському праві — від статуту Ярослава Мудрого до сьогодні.
Закони проти жінок
Де жінка не може розлучитися без дозволу чоловіка? Це Ізраїль. Де зґвалтування у шлюбі не вважається порушенням закону? Це Індія, Сінгапур і Багами. В Україні й Росії досі діє застарілий радянський закон, згідно з яким жінкам забороняється працювати на «важких роботах та на роботах зі шкідливими й небезпечними умовами праці». Застарілий перелік охоплює майже 500 професій!
Зґвалтування по-українськи: аналіз випадків сексуального насилля щодо українок
Кожні 10 хвилин в Україні коїться сексуальне насильство. Та попри масштаби проблеми, про неї досі не говорять у публічному просторі. Чому ця тема табуйована? Як привернути до неї увагу? Що потрібно зробити для подолання сексуального насильства?