Публікація являє собою посібник, в якому коротко викладено інформацію, поради та методики, які повинні допомогти дільничним інспекторам міліції у їхній практичній роботі з виявлення та профілактики насильства в сім’ї. Незважаючи на те, що пам’ятка розрахована на дільничних інспекторів міліції, нею можуть користуватись й ін. працівники органів внутрішніх справ, які здійснюють виїзди на виклики щодо сімейних конфліктів. Вміщена у пам’ятці інформація сприятиме кращій документації випадків насильства та, власне, профілактиці насильства.
Методичний посібник для тренерів, розроблений для проведення тренінгів з питань запобігання насильству в сім’ї. Посібник розрахований на роботу з дільничними інспекторами міліції, проте може бути використаний і при роботі з іншими цільовими групами, а також викладачами і студентами (курсантами) ВНЗ, в системі підготовки та підвищення кваліфікації. Документи та матеріали, подані у посібнику, можуть бути використані не лише для проведення тренінгів, але й у практичній діяльності, пов’язаній із протидією насильству в сім’ї.
Представлений результат оцінки різних аспектів функціонування системи попередження насильства в сім’ї в Україні, що почала складатись з 2002 р., після набуття чинності ЗУ «Про попередження насильства в сім’ї». У дослідженні подано відомості про здобутки державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді та її регіональних підрозділів; правові та соціально-психологічні засади організації роботи з особами, які вчинили насильство в сім’ї; роль закладів та установ освіти і охорони здоров’я у наданні послуг потерпілим від насильства в сім’ї тощо.
Посібник є комплексним дослідженням проблем судової практики у справах, пов’язаних з вчиненням насильства в сім’ї, та шляхів її вдосконалення. Він містить ґрунтовний аналіз норм міжнародного та національного права у галузі запобігання та протидії насильству в сім’ї, практики Європейського суду з прав людини та Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок у справах цієї категорії, особливостей юридичної відповідальності за вчинення насильства в сім’ї в Україні.
Розгляд судами справ, пов’язаних з насильством в сім’ї» є освітнім курсом, який було розроблено для проведення занять з суддями судів загальної юрисдикції. Курс орієнтований на проблеми судової практики розгляду різних категорій справ, пов’язаних з насильством в сім’ї, але також буде корисним для проведення занять не лише для суддів, але й для адвокатів, інших категорій осіб, які беруть учать при розгляді судами справ, пов’язаних з насильством в сім’ї.
Посібник розрахований на журналістів, працівників засобів масової інформації, всіх, кого цікавлять питання гендернозбалансованого висвітлення різних аспектів суспільного життя. Включає рекомендації щодо матеріалів для друкованих ЗМІ, телебачення та радіо-ефірів. У додатках представлені глосарій, витяги з законодавчих актів, що стосуються гендерних питань та список рекомендованої літератури.
Методичні рекомендації розроблено спільно Міністерством юстиції України та Програмою рівних можливостей ПРООН задля надання допомоги працівникам Міністерства юстиції України при проведенні гендерно-правової експертизи чинного законодавства та проектів нормативно-правових актів. Розраховано для працівників інших органів виконавчої влади при розробці ними проектів нормативно-правових актів, що стосуються прав і свобод людини.
Матеріали бюлетеню зосередженні на таких темах, як гендерне представництво на всіх рівнях прийняття рішень та у політичних партіях; особливості економічних відносин, а саме нерівність в оплаті праці, проблеми зайнятості; прояви гендерного насильства; стереотипи суспільної свідомості: відображення у ЗМІ та рекламі; гендерні проблеми демографії, освіти та виховання.
Кети Чухров
Кеті Чухров в своїй доповіді виступає проти стереотипного погляду на проблему «гендер і соціалізм».
Посібник розрахований на правоохоронців, фахівців управлінь у справах сім’ї та молоді, соціальних працівників, представників та представниць неурядових організацій, які беруть участь у захисті прав людини, зокрема попередженні насильства в сім’ї. Документи та методичні рекомендації допоможуть у практичній роботі всім, хто готовий зупинити домашнє насильство й прийти на допомогу потерпілим.