25 вересня, 2022

Новини

На хвилі Оксамитової революції у Вірменії відбувся марш жінок
Вже з 13 квітня у Вірменії не вщухають масові протести, які були спричиненими масовими обуреннями з приводу обрання Сержа Саргсяна прем'єр-міністром країни. До цього він відбув два терміни на посту президента країни, а також ініціював конституційну реформу, яка надає головні повноваження саме главі уряду, а пост президента фактично робить церемоніальним. Оксамитова революція у Вірменії є боротьбою проти несправедливості усієї політичної системи в країні. 
Події  23-29 квітня
Який урожайний квітневий тиждень - різноманітні події у Києві, Одесі, Харкові, Кривому Розі, Чернівцях! Від наукових конференцій до кінопоказів! 
Конференція дівчат для дівчат «Stem: Досліджуй. Змінюй. Надихай»
Центр «Розвиток Корпоративної соціальної відповідальності» та Ініціатива #Дівчата STEM організовують першу конференцію дівчат для дівчат «STEM: Досліджуй. Змінюй. Надихай» і запрошують дівчат від 14 до 24 років. Партнер програми – компанія SAP Ukraine. Партнери заходу - L'Oréal Україна, ЦеХАБ та Книголав. Інформаційний партнер заходу - Журнал «Однокласник». 
Вийшов перший номер журналу «Критика феміністична»
Ми раді поділитися новиною про публікацію першого номеру журналу «Критика феміністична»! Номер містить статті з феміністичною критикою війни і мілітаризації, перекладні тексти про квір-мистецтво неуспіху та автоетнографію як феміністичний метод, блогові дописи про Фуко та трансґендерний досвід, рецензії про антиопресивні педагогіки та феміністичне мистецтво. Більше ста сторінок захопливого феміністичного чтива трьома мовами в pdf форматі доступні онлайн.
Лекція Оксани Кісь "Жіноча історія як феміністичний проект"
25 квітня о 19.00 у Культурному проекті (Освітня станція 31В1, вул. Пушкінська, 31-в-1) у рамках програми "Поверх фемінізму" Оксана Кісь представить лекцію, під час якої мова піде про жіночу історію України та її характерні риси.
Події 16-22 квітня
Виставка, покази фільмів, вистав, дискусії, лекції - і, як завжди, на гендерні теми. 
Міжнародний круглий стіл «Виклики гендерної освіти та досліджень: між академією та активізмом»
Факультет соціології Київського національного університету ім. Т. Шевченка запрошує  взяти участь у роботі міжнародного круглого столу «Виклики гендерної освіти та досліджень: між академією та активізмом», який проводиться в рамках ХV Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми розвитку соціологічної теорії: Модернізація суспільства та соціальні технології» 18 травня 2018 р. (м. Київ) 10.00-14.00.
Події 9-15 квітня
Наступний тиждень увінчається лекціями у Києві на теми еволюції образу сучасної жінки в літературі та поп-культурі, жіночого здоров'я й розмов про секс із дітьми, а також відкриттям виставки й циклу подій у Івано-Франківську. 
Лекція Ірини Ніколайчук на Культурному проекті
11 квітня о 19.00 відбудеться лекція "Напиши мені справжню жінку: еволюція жіночого образу в літературі та популярній культурі ХХ-ХХІ століть" літературознавиці Ірини Ніколайчук в рамках проекту "Поверх фемінізму". Лекцію буде проведено в Освітній станції 31В1 (вул. Пушкінська, 31-в-1).
У Києві відбувся круглий стіл «Роль медіа в утвердженні культури гендерної рівності»
Гендерну нерівність в Україні навряд чи можна пояснити тисячолітніми традиціями. Та й перекладати всю «провину» на звичаї в епоху інформації, погодьтеся, не дуже солідно. Вплив ЗМІ на формування культури рівності та недискримінації став очевидним для всього світу. Утім, вітчизняні ЗМІ не надто прагнуть брати цю відповідальність на свої плечі. Тому, як медіа в Україні сприяють гендерній нерівності і способам це припинити був присвячений круглий стіл «Роль медіа в утвердженні культури гендерної рівності (для ЗМІ)», що відбувся 2 квітня.