22 січня, 2025

«От йому не пощастило, знайшов собі феміністку»

22 січня 2025
Поширити в Telegram
4
Діана Андрусенко

Копірайтерка в ІТ.

Я нерідко зустрічаю думку про те, що злі феміністки їдять чоловіків на сніданок, обід та вечерю, а бідолах, що залишились, перетворюють у своїх рабів. Ну, принаймні, ви мали бачити міт, що феміністки – це самотні кошатниці.

Або ж чули, що феміністки ненавидять всіх чоловіків, у парі обов’язково домінують, не піклуються про своїх партнерів. Коротше кажучи, бідні-нещасні ті, кого життя звело зі злими фемками.

Але чи відповідає це дійсності? Чи навпаки такі стосунки можуть бути вигідніші й комфортніші для обох партнерів? Спробуймо розібратись.

Дисклеймер: я щасливо одружена, як і більшість моїх подруг та знайомих феміністок. Тут я пишу про свій досвід, тому більше апелюю до гетеросексуальних стосунків. Та базові феміністичні цінності однаково працюють у будь яких стосунках, а феміністки – це різні люди, тож і стосунки з ними різні.

1. Феміністки не вважають, що забезпечувати жінок – це чоловічий обов’язок.

Традиційні гендерні ролі, де чоловік – здобувач, а жінка – берегиня вогнища, обмежують партнерів і підходять далеко не всім. Про це й говорить фемінізм. Тому пара може вибрати для себе чи то рівноцінний розподіл фінансового та побутового навантаження, чи один партнер забезпечує родину, а інший – побут, чи будь-який інший варіант. Головне, що це буде не тому, що «то чоловіче, а це жіноче», а тому, що саме вам двом так комфортно.

Але в той же час майте на увазі, що й ви не зможете вимагати щось від партнерки, спираючись на гендерні стереотипи. Є суттєва різниця між «я б хотів, щоб моя партнерка відповідала за приготування їжі, а я буду прибирати та мити посуд» та «ти повинна готувати, бо ти жінка».

Всі очікування, розподіл обов’язків і зміни при народженні дитини обговоюються та вирішуються спільно.

2. Феміністки не вважають наявність партнера обов’язковою.

Суспільство нав’язує жінкам, що без стосунків вони неповноцінні. Нещодавно моя подруга відкрила мені очі на пісню «Красива жінка незаміжня». Я знала тільки початок приспіву, тож мені було дико побачити рядки «І вже шепочуться сусіди з недобрим виразом облич», а також «Красива жінка незаміжня очей на вас не підійма». Мораль пісні в тому, як же соромно жінці бути без чоловіка, тож не перебирайте, дівчата, а виходьте за першого, хто запропонує.

Але це нонсенс. Феміністки не хапаються за будь-якого чоловіка поруч, бо так треба чи «що люди скажуть». Вони у стосунках тільки коли справді люблять, поважають та цінують вас.

3. Феміністки не вимагають брати за них відповідальність.

В парі обоє дорослі самодостатні люди, тож чоловік не має одноосібно брати на себе відповідальність за двох. Стосунки значно здоровіші, коли партнер(к)и можуть покластися одне на одного у питаннях фінансів, психологічної підтримки, повсякденних справ. В такому випадку не страшно втратити роботу, захворіти чи опинитися в іншій кризовій ситуації, адже кожне знає, що інший чи інша підстрахує.

4. Феміністки дозволяють вам плакати.

Ви можете проявляти будь-які емоції, адже феміністки не вважають, що ви маєте «бути мужиками». Для чоловіків нормально проявляти не лише агресію, а й сум, страх, ніжність, тривогу, розчулення та інші емоції. І при цьому не боятися, що з них будуть насміхатись чи стануть менше поважати.

Взагалі головна перевага в тому, що феміністки в першу чергу бачать у вас людину, а не чоловіка. І взамін вимагають ставитися до себе як до людини, а не як до обслуги, прикраси, берегині, психолога тощо.

Якщо розуміти, що ваш_а партнер_ка така ж людина, як ви, та вміти поставити себе на її місце, зрозуміти її потреби, знаходити компромісні рішення, то стосунки будуть справді здоровими й гармонійними.

А взагалі феміністки – це різні люди, в яких свої погляди, психологічні травми, очікування тощо, тож це не означає, що з ними точно будуть ідеальні стосунки. Головне – не боятися фемінізму та не вважати його поганим для чоловіків. Адже вигоду від гендерної рівності отримують всі, а фемінізм допомагає позбутися стереотипів і будувати стосунки так, як підходить саме вам.

22 січня 2025
Поширити в Telegram
4
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Усі статті теми
«Що ж ти за мати така?!»
Материнство без почуття провини — завдання суспільства.
«Де ви знаходите той сексизм?»
«Я на таке не звертаю уваги» означає, що сексизм таки є.  
«Якщо вам важко весь час бути з дитиною, не народжуйте»
Претензії до жінок нескінченні.