30 липня, 2024

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Гендерні стереотипи та ставлення громадськості до гендерних проблем в українському суспільстві
У монографії представлено результати соціологічного дослідження гендерних стереотипів та гендерних проблем українського суспільства. Висвітлені експертні оцінки  розвитку засад гендерної політики в країні, результати опитування громадської думки щодо характеру гендерних відносин у різних сферах суспільного життя, а також результати контент-аналізу матеріалів у друкованих ЗМІ під гендерним кутом зору. Показані чинники, що впливають на гендерні стереотипи та ставлення до гендерної проблематики в сучасному українському суспільстві, а також особливості прояву гендерної асиметрії в різних соціальних сферах.
Ladies first: Феномен жіночого політичного лідерства в Україні
Книга присвячена дослідженню феномену жіночого політичного лідерства в Україні. Автори поєднали роздуми сучасних українських жінок-політиків, тих, хто намагався стати політичними діячами, та аналітичні розвідки з проблеми політичного лідерства, створивши таким чином оригінальне дослідження майже не вивченого феномену жіночого політичного лідерства в Україні.
Методологічні підходи щодо здійснення гендерно-правової експертизи національного законодавства України
У методичних рекомендаціях розглянуто підходи до здійснення експертизи чинних нормативно-правових актів на предмет дотримання в їхніх положеннях основ гендерної рівності: законів України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, “Про імміграцію”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про статус гірських населених пунктів”, “Про відпустки”, “Про військовий обов’язок і військову службу” тощо. Вміщено також загальні висновки та рекомендації щодо подальшого здійснення гендерно-правової експертизи законодавства України.
Методичні рекомендації щодо проведення гендерно-правових експертиз
Методичні рекомендації розроблено спільно Міністерством юстиції України та Програмою рівних можливостей ПРООН задля надання допомоги працівникам Міністерства юстиції України при проведенні гендерно-правової експертизи чинного законодавства та проектів нормативно-правових актів.  Розраховано для працівників інших органів виконавчої влади при розробці ними проектів нормативно-правових актів, що стосуються прав і свобод людини.
Навчальний посібник «Ми – різні, ми – рівні»
Головне завдання посібника – розвінчати стереотипні уявлення про ролі жінок і чоловіків у родині та суспільстві, сформувати світогляд учнів, вільний від гендерних упереджень і передсудів. Посібник зорієнтовано на використання сучасних педагогічних технологій, що передбачають взаємодію учнів як між собою, так і з учителями, батьками. Все це створює умови для подальшої демократизації навчально-виховного процесу, який базується на повазі до особистості кожної дитини.
ПРOОН УКРАЇНА: огляд та рекомендації щодо впровадження гендерних підходів
Рекомендації спрямовано на впровадження гендерних підходів у системі закладів ПРООН в Україні. Мають на меті забезпечити інформацією про досягнуті результати у цій сфері та вказати на наступні кроки у цьому напрямі. Матеріали є оглядом і водночас збірником чинних документів, які логічно доводять необхідність і важливість гендерних перетворень. 
Попередження і викорінення насильства щодо жінок. Українське законодавство
Пропоноване видання знайомить читача з системою правових норм чинного законодавства, спрямованих на запобігання та викорінення насильства щодо жінки в Україні. Такі норми містяться у багатьох юридичних актах, частина яких подана в даній збірці. Знання їх дасть юридичний інструментарій для досягнення реальної рівноправності жінки і чоловіка в Україні, що є однією з умов демократії, складником якої є гендерна демократія. 
Проблема гендерного паритету в органах внутрішніх справ України. Соціальний аналіз проблеми
Дослідження присвячене питанню вивчення думок та досвіду працівників органів внутрішніх справ (слідство, підрозділи кримінальної міліції, підрозділи кадрового забезпечення) щодо дотримання гендерної рівності в ОВС, щодо наявності проявів дискримінації працівників-жінок в ході їхньої оперативно-службової діяльності за ознаками статі. За результатами проведеного дослідження подано оцінку розповсюдженості дискримінаційних проявів в органах внутрішніх справ та запропоновано потенційні механізми їх стримування та запобігання.
Річниця ухвалення Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»: реалії застосування, проблеми, перспективи. Матеріали круглого столу 21 вересня 2006 року
21 вересня 2006 року в м. Києві Комітетом з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин за підтримки Програми розвитку ООН та Програми сприяння парламенту України Університету Індіани було проведено круглий стіл «Річниця ухвалення Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»: реалії застосування, проблеми, перспективи». Дана збірка містить виступи учасників круглого столу та рекомендації, висловлені під час обговорення запропонованої теми.
Рівність заради демократії. Інформаційний бюлетень з актуальних питань гендерних перетворень в Україні
Матеріали бюлетеню зосередженні на таких темах, як гендерне представництво на всіх рівнях прийняття рішень та у політичних партіях; особливості економічних відносин, а саме нерівність в оплаті праці, проблеми зайнятості; прояви гендерного насильства; стереотипи суспільної свідомості: відображення у ЗМІ та рекламі; гендерні проблеми демографії, освіти та виховання.