21 листопада, 2024

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Створення суспільства гендерної рівності: міжнародний досвід. Закони закордонних країн про гендерну рівність
У книзі розглянуто міжнародний досвід формування й втілення державної гендерної політики. Зроблено спробу показати напрями й особливості формування й реалізації гендерної політики і гендерного права в різних країнах світу, особливо тих, де вони набули широкого втілення й значного розвитку. Найбільша увага зосереджена на процесах гендерних перетворень в Україні. В книзі вміщено переклади законів з гендерної рівності країн різних регіонів світу. 
Гендерні перетворення в Україні
Видання підготовлене на основі дослідження, проведеного в межах виконання «Програми рівних можливостей», яку впроваджує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні. Автори дослідження мали на меті виявлення та аналіз нагальних ґендерних проблем, наявних в українському суспільстві, та розроблення окремих рекомендацій з їх розв’язання. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам та упорядникам цього видання і не обов’язково відображають погляди ПРООН чи інших організацій та закладів системи ООН. При використанні матеріалів посилання на дослідження обов’язкове.
Мой ребёнок гомосексуал. Что делать?
Пособие для родителей геев, лесбиянок, бисексуалов и транссексуалов. 
Жіноча документалістика на Docudays UA
Docudays UA 2018 року під назвою «Рівні рівності» тішить неймовірною підбіркою фільмів про жінок. Це не лише три чудові, дуже різні фільми в програмі «Проста жіноча рівність», а й жінки, які виходять на передній план у фільмах інших програм, серед них і «Квірність», і «Поважна рівність», і Docu/Хіти.
Мистецтво спротиву: «Квірність» на DOCUDAYS UA
Бразилія, Швеція, Уганда — три країни в різних частинах світу, три локальні спільноти сексуальних і гендерних дисидент_ок зі спільним баченням майбутнього. Така географія блоку про порушення прав за ознаками сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності «Квірність» на фестивалі Docudays UA. Ці ознаки разом із гендером, релігійністю, віком та інвалідністю входять до стандартного переліку антидискримінаційної адвокації, за яким структуровано цьогорічну позаконкурсну програму.
Марші 8 Березня: винайдення феміністичної традиції
Коли відбувся перший феміністичний марш в Україні? Якщо відсторонитися від «совкової» традиції свята «весни й краси», то чим цей день є сьогодні? Українські феміністки з 2008 року відповідають на це питання. Про всі марші, їхніх організаторок і політичні вимоги, а також про актуальні дискусії 2018 року — у дослідженні Ганни Гриценко.
Поведінка голосування в Україні: гендерна перспектива
У цій статті розглядаються відмінності в явках виборців та виборчих преференцій чоловіків і жінок в Україні. Із залученням даних Інформаційного агентства Сполучених Штатів (USIA), стверждено, що можливість впливати на уряд шляхом голосування (зовнішня політична ефективність) та інтерес до політики безпосередньо впливають на поведінку голосування. Освіта, оцінка економічної ситуації в Україні (економічна ефективність) та сприйняття населенням ефективності влади впливають на поведінку голосування непрямим чином за допомогою вищезгаданих конструкцій.
Права і свободи людини в оцінках громадян України: гендерні відмінності
У роботі аналізуються знання українських громадян про права та свободи людини, гарантовані Конституцією України. Гендерні відмінності є призмою для аналізу. Українці мають багато прав і свобод відповідно до Конституції України. Вони можуть звертатися до деяких національних та міжнародних установ, коли порушуються їхні права та свободи. Чи знають та довіряють українці таким установам? Чи існують відмінності між жінками та чоловіками? У статті запропоновано кілька емпірично обґрунтованих відповідей на ці запитання.
Гендерні відносини крізь призму громадської думки в Україні і світі
Стаття присвячена результатам опитування громадської думки щодо економічних, політичних прав та соціальних ролей жінок у суспільстві, проведеного на зламі тисячо­ літь Gallup International в 60-ти країнах світу, включаючи Україну. Порівняльний аналіз свідчить про значну віддаленість українського суспільства від розвинених ліберально- демократичних країн щодо усталених ціннісно-нормативних уявлень як наслідки запро­ ваджуваної політики гендерної рівності.
Основи теорії гендеру: навчальний посібник
Навчальний посібник «Основи теорії гендеру» спрямований на те, щоб цілісно й у систематизованій формі подати основні поняття, структуру й тематику гендерних досліджень як предмета міждисциплінарного вивчення. Тут систематизовано викладено як основи гендеру, так і способи його побутування в різних суспільних сферах та соціальних інститутах. Структура посібника побудована за модульною системою та містить розділи, що можуть бути висвітлені в рамках окремих навчальних дисциплін – філософії, соціології, політології, правознавства, літературознавства, мовознавства тощо. Розрахований на студентів ВНЗ та викладачів соціальних і гуманітарних дисциплін. Видання здійснено в рамках Програми рівних можливостей ПРООН за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у співпраці з Міністерством освіти і науки України. Текст посібника підготував Київський інститут гендерних досліджень.