30 квітня, 2024

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Науковиці
На портретах «видатних науковців» у шкільних чи університетських кабінетах ми бачимо переважно чоловіків. Історія жінок-науковиць – це не просто історія досягнень. Це історія спротиву та боротьби, історія, що існує «незважаючи на». Ця розвідка присвячена героїням науки і є даниною їхнім силі і таланту.
«Венери»
На фестивалі Докудейз був показаний фільм данських режисерок (Леа Ґлоб і Метте Карла Альбрехтсен) про сексуальне життя жінок із Копенгагена. Фільм, що інтригує своїм описом та фотографією жінки в ліжку в анонсі фестивалю, в дійсності виявляється більш сухим і зведеним до слухання – впродовж години перед камерою ми бачимо в основному крупні плани облич жінок, що прийшли на кастінг і сідають на стілець на фоні стіни, чуємо їхні історії або ж часто досить стислі відповіді на запитання. Сама зміна модусу сприйняття еротичного наративу з візуального на мовний, акустичний, дається не завжди легко. Та й історії, що звучать, часом не надто розважальні.
Місцеве самоврядування: акцент на гендерну рівність
У Львові відбувся V «Форум місцевого самоврядування». Серед учасників та учасниць Форму було й чимало іноземних представників,  котрі впроваджують свої проекти в Україні, зокрема, Кеді Ворд, координаторка канадського проекту «Promise», який має сильну гендерну складову.
Четверта хвиля фемінізму?
Виглядає на те, що Дональд Трамп зробив подарунок нашій галактиці. У відповідь на його сексистські, расистські, ксенофобні, ісламофобні, гомофобні та анти-екологічні висловлювання усім світом прокотилась небачена хвиля протестів 21.01.2017. 673 сестринські марші, в яких брали участь жінки і чоловіки усіх рас, національностей і віросповідань планети Земля згуртували глобальну спільноту - заради майбутнього рівності та справедливості.
Гендер для медій: третє видання, 2017
“Гендер для медій: підручник із гендерної теорії для журналістики та інших соціогуманітарних спеціальностей” (третє, виправлене та доповнене видання).
Лекторій «Поверх фемінізму»
«Поверх фемінізму» — вільний лекторій освітньої організації «Культурний Проект», реалізований спільно з Фондом імені Гейнріха Бьолля в Україні у 2015 році. Курс передбачає 5 лекцій, які допоможуть переосмислити соціальну роль жінки у ХХІ столітті. Назва лекторію є метафоричною, тому що фемінізм сам по собі не є цінністю. Це інструмент, вірніше, один з інструментів, потрібних сучасній жінці, щоб бути вільною, реалізованою, щасливою. 
Форум «Українська жінка у національному та глобальному просторі»: сто років солідарності
Авторка відвідала Перший міжнародний науковий форум «Українська жінка у національному та глобальному просторі: історія, сучасність, майбутнє» і публікує репортаж із заходу. Частина виступів на форумі містила патріархальні уявлення про місце й роль жінки у суспільстві, але так само були доповіді, які відповідають сучасним уявленням про гендерні дослідження. Наскрізною темою заходу стало питання жіночої солідарності.