25 червня, 2024

Про авторку

Дарина Мізіна
Дарина Мізіна
журналістка
студентка Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, авторка статей про сексуальну освіту
Всі статті
10 стрічок DOCUdays UA, які радить Гендер в деталях
Із 26 березня по 4 квітня на платформі Docuspace відбуватиметься 18-й фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Тема цього року – «Повне одужання», тому в центрі уваги право людини на здоров’я. У рамках кінопоказів і дискусій організатор(к)и пропонують дізнатися про різні досвіди життя в новій реальності пандемії COVID-19.
Як одноразові засоби для менструації впливають на планету і що з цим можна зробити?
Одноразові засоби для менструації шкодять екології, але чи варто шельмувати за це жінок? Як розвивався ринок засобів для фізіологічного процесу, про який не прийнято говорити? Менструальна чаша, менструальні трусики і багаторазові прокладки - насправді, не новинки на ринку. Однак популярнішими ці засоби стають саме зараз.
Docudays UA 2020: Три запитання, які ставить фільм «У пошуках Єви»
До 10 травня в онлайн-кінотеатрі Docudays UA ви маєте змогу безкоштовно переглянути багато конкурсних та позаконкурсних кінострічок, у тому числі і про сильних жінок та дівчат. Серед останніх ви знайдете фільм німецької режисерки Пії Гелленталь «У пошуках Єви». І ця стрічка не просто вписується у програму фестивалю. Вона ніби засвідчує той феміністичний дискурс, до якого, як мені здається, якраз і доростає нове покоління феміністок.
Секс феміністичний
Який він, феміністичний секс? Це питання підірвало Тіндер! Насправді все просто: усвідомленість, комунікація, згода, повага. А для декого так складно...
Чому варто голосувати за жінок?
«Але це ж очевидно! — не припиняв дивуватися мій друг зі Швеції. — У вас близько 54 % населення — жінки. Отже, і в парламенті, і в усіх інших органах влади їх має бути набагато більше, ніж тепер». Для тих, кому не очевидно, чому в керівних органах має бути не менше як 50 % жінок, авторка зібрала статистику та основні аргументи на користь участі жінок у політиці на всіх рівнях ухвалення рішень.