17 листопада, 2019

Секс феміністичний

18 жовтня 2019
902
Дарина Мізіна
студентка Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, авторка статей про сексуальну освіту

Який він, феміністичний секс? Це питання підірвало Тіндер! Насправді все просто: усвідомленість, комунікація, згода, повага. А для декого так складно...

Читайте також:

«Ну, я й написала: “феміністка”. Щоб одразу відсіювалися всілякі сексисти», — це моя подруга розповідає, як змінила опис профілю в Тіндері, щоб відкрити своє «феміністське обличчя» і не марнувати час на сексистів. Ми, взагалі, з нею як із картинки, щоправда, від цього не легше, бо картинка така.

Так от, після того як моя подруга чесно зізналася у своєму профайлі, що феміністка, сексисти не те що не відсіялися, вони активізувалися і закидали її питаннями «Так у чому нерівність?», «А чому ти тут сидиш тоді, якщо феміністка?» і так далі. Гран-прі в цьому «конкурсі» виграло запитання «А який він, феміністичний секс?». Ми вирішили не баритися й одразу понавигадували купу сценаріїв про демонізованих феміністок і секс. (Їх я вам не розповідатиму, думаю, ви самі не гірше придумаєте.) За кілька тижнів після цього бурхливого обговорення почалася тема «Феміністична утопія», і питання «А який він, феміністичний секс?» раптом набрало для мене зовсім іншого, серйознішого значення.

Мене, як і більшість людей у цьому світі, статево «виплекало» порно. Тому я виростала певною в тому, що гетеросексуальний секс має концентруватися на чоловікові, жінка збуджується одразу і стогне вже після секундної пенетрації. А ще я була певна, що чоловіча природа вимагає розмаїття самок, а жіноча природа — це про збереження Цноти і перманентне бажання сім’ї. Потім я подорослішала, потрапила у світ інтернету і не самок, а чудових жінок, які відкрили для мене Секс Феміністичний (СФ). Вартий того, щоб присвятити йому цілу утопію.

Секс Феміністичний починається ще до того, як людина вступає в різні тілесні взаємодії з іншими людьми. Так, це я про мастурбацію — неодмінний складник турботи про себе. При цьому ця молода людина знає назви статевих органів, називає їх уголос. А ще цій молодій людині ніхто не кричить на вухо про «бруд» чи «гріховність» мастурбації. Мало того, якщо ця молода людина має вагіну, ніхто не плекає в ній відразу до цієї частини її тіла, і людині цілком нормально розглядати себе там, торкатися себе там.

Коли ж молода людина відчуває готовність до тілесних інтеракцій з іншими, вона знає, що ці інтеракції можуть бути різними, але обов’язково повинні відбуватися за спільною згодою та із засобами безпеки (бо інфекції й вагітність — відповідальність усіх учасни_ць інтеракції). Знову ж таки, якщо ця молода людина має вагіну, її перший сексуальний досвід не перетвориться на Церемонію Прощання з Її Величністю Цнотою. Бо СФ передбачає визнання того, що ніякої плівки там немає, а зветься це вагінальною короною.

Сам же СФ відбувається дуже по-різному, але завжди з урахуванням потреб кожно_ї з учасни_ць. Якщо під час СФ є «нотки» чиєїсь домінантности, значить, усі учасни_ці обговорили це питання до того і свідомо погодилися на певний сценарій інтеракції.

Секс Феміністичний — це про свободу й гармонію зі своїм тілом і тілом інших. Тому жод_на з його учасни_ць не відчуває тиску через наявність / відсутність волосся на тілі, целюліту чи будь-яку іншу невідповідність конвенціональній красі. Оргазм / гучні крики / виплеск сперми не є метою СФ, його мета — задоволення для всіх причетних. Тому СФ може тривати і кілька хвилин, і кілька годин, а рішення про його закінчення може бути одностороннім.

Кількість статевих партнер_ок у СФ сприймається як число, не більше. І люди з пенісом не мають жодних переваг перед людьми з вагінами, бо не існує якоїсь окремої природи ні в тих, ні в тих.

Спілкування і тип стосунків після СФ — питання, у вирішенні яких беруть участь усі причетні, і краще таки з’ясувати все це до початку інтеракції. Адже секс — це не лише про тілесне, це ще й про почуття, і почуття жодної людини не має бути ображено рішенням когось не написати зранку, а чи відмовитися від наступного побачення тощо.

СФ — справа лише тих людей, які беруть участь в інтеракції (можливо, і тих, хто не беруть, але тільки за згодою учасни_ць). Ні родинний зв’язок, ні вік, ані професія, рівень посади, сексуальна орієнтація тощо не можуть бути причиною для непроханих порад/зауважень/дій тощо іншої людини.

Зрештою, Секс Феміністичний для декого з людей перестав бути утопією чи далеким майбутнім. Сподіваюся, разом із тим чоловіком із Тіндера, який цікавився цим особливим видом сексу у моєї подруги. Якщо ж ні, нам усім є до чого прагнути і якомога швидше.

18 жовтня 2019
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Усі статті теми
Утопія мого тіла
Тривалі перешкоди в доступі до свого тіла, у розумінні свого тіла, міфи про клітор і оргазм, порно як «посібник» із сексу, який показує цей процес винятково з чоловічого погляду — скільки зайвих нашарувань потрібно зняти жінкам, щоб пізнати своє тіло і його насолоди, які виявляються цілком несподіваними...
«I have a dream»: про мандри жінок без страху
Наречені-втікачки, паломниці, піратки і воячки — жінки тисячоліттями використовували різні приводи, щоб мандрувати, адже опції «туризм» у них просто не було. І це вражає: те, що сьогодні здається простим і звичним, було майже недоступним для жінок у минулому. То як же все-таки жінки подорожували, як роблять це тепер і чому соло-подорожі жінок наближають феміністичну утопію?
Один день мого життя
Чи може бути світ, у якому жінка — молодець? У якому її тіло не занадто товсте чи худе, а завжди просто її. У якому хай там коли вийшла заміж і народила дітей — це завжди вчасно. А якщо взагалі цього не зробила, однаково молодець, бо зробила щось інше. Ніби нескладно все, правда? Наша редакторка плакала, коли читала цей текст, адже жіночі мрії про феміністичну утопію дуже прості. Варто додати трішки поваги і справедливости, і наш світ стане ідеальним. І до болю сумно, що цих простих речей у жінок, та й у всіх решти теж, поки що немає.