18 квітня, 2024

Про авторку

Галина Михайлова
Галина Михайлова
журналістка

Мама, журналістка, феміністка. Пише на соціальні, економічні й культурні теми. Цікавиться темою жіноцтва і його ролі в житті людства.

Всі статті
Нумо, Харків, права замість парків!
Від Свободи до Конституції - маршрут харківського маршу жіночої солідарності з нагоди 8 березня пролягав дуже символічно. Від площі до площі у плотному оточенні поліціянтів жінки, чоловіки та діти пройшли майже без пригод. Окрім традційних гасел "Бунтуй, кохай, права не віддавай" та "Жінка завжди на часі" скандували й "Не психуй, ратифікуй" - щодо Стамбульської конвенції. "В Україні зараз стільки нагальних питань, що немає окремих першочергових, коментує Ганна Шаригіна, співорганізаторка маршу. Нам є над чим працювати."
Дісней і «Простоквашино»: як мультики вчать дітей стереотипам
У статті розглянуто, як мультфільми впливають на сприйняття дітьми своєї статі і їхню дальшу поведінку. Досліджено кілька мультиків українського, російського, американського виробництва, які були і є популярними — що у них стереотипного, а що нового.
Ляльки — хлопцям, машинки — дівчатам: як іграшковий світ прямує до гендерної рівности
Рожевий конструктор і ляльки для хлопців — до таких трюків вдаються виробники іграшок, щоб оминути гендерні стереотипи старшого покоління і забезпечити дітей розмаїттям вибору. Які ж іграшки насправді подобаються хлопчикам і дівчаткам?
«Мама красива, а тато працює»: як слід змінити гендерне виховання дошкільнят
«Дівчатка — “сніжинки” і принцеси, а хлопчики всі — клоуни» — таке смішне оголошення з дитсадка було популярне в соцмережах якийсь час тому. Однак дівчатка і хлопчики й справді уже з дитсадка починають грати цілком окреслені гендерні ролі. Чи можна — і чому варто — інакше? Про це у статті.
Керувати аудиторією чи підкоритися їй: як фемінізм змінює світ серіалів
Серіали у ХХІ столітті — важливий феномен. Багатосерійні історії розповідають про різні сфери життя і, на відміну від кіно, можуть детально розкрити життєву динаміку персонажів. Це не лише розваги. Телекартинка — джерело інформації про сучасні соціальні норми, вона транслює моделі поведінки, яку глядачі й глядачки мимоволі запозичують і відтворюють у реальному житті. Отже, серіали мають потенціал політичного впливу, і — це важливо — аудиторія з її запитом впливає на серіали навзаєм. Як за останні десятиліття емансиповані жінки змінили телесеріали, як телесеріали змінили жінок і які це матиме політичні наслідки — далі в статті.