22 грудня, 2024

Про авторку

Олена Ткаліч
Олена Ткаліч
Журналістка

Редакторка ІА «Соцпортал», активістка ГО «Соціальний рух». Теми, які найбільше цікавлять, — трудові права жінок, молоді та осіб з особливими потребами, материнство в сучасних умовах, реформи медицини, освіти і соціального забезпечення.

Всі статті
Поєднання материнства і роботи в Австрії: який досвід варто перейняти
Через війну багато українок вимушено переселилися в Євросоюз, де їм довелося шукати денний догляд для дітей. Як влаштовано систему дитсадків в Австрії? Які особливості? Що варто запозичити для України, а що ні?
Хто їм заважає? Жінки в українській медицині
В Україні жінок-медиків більше, ніж чоловіків. За даними НСЗУ, їх близько 82 % (це вище, ніж у середньому по світу). При цьому серед керівництва галузі переважають чоловіки, хірургія досі вважається «чоловічою» сферою, а середній рівень зарплатні в галузі, згідно з даними Державної служби зайнятости, третій з кінця — 8,5 тисяч гривень. Менше заробляють лише у сфері громадського харчування та в освіті, які в Україні так само переважно «жіночі». Аналіз даних спонукає до висновку, що найбільша проблема лікарок і медсестер — системний сексизм — ситуація, коли типово «жіночі» сфери зайнятости недооцінюються і недофінансуються, а робота жінок у них позиціонується як «хобі» на додаток до сімейних обов’язків.
Хто потурбується? Дитсадки в контексті гендерної нерівності
Яке значення мають дитсадки для суспільства? Як вони впливають на економічну активність молодих матерів? Які умови праці та зарплати працівниць дитсадків? Як потрібно розвивати мережу дошкільних закладів, щоби покращити становище жінок та подолати гендерну нерівність? У публікації представлено результати дослідження проблем українських дитсадків з перспективи матерів та працівниць закладів.
Хто їм заважає? Як жінки будують кар’єру в ІТ в Україні
Чи складно жінкам «ввійти в ІТ»? Сфера STEM (наука, технології, інженерія, математика) традиційно вважалася чоловічою і її наскрізь пронизував сексизм. А проте жінки від середини ХХ століття активно пробивали її «скляну стелю». Як справи сьогодні в українському ІТ та чи заважає щось жінкам?
Якою має бути ідеальна «жіноча» робота
Ідеальна робота має відповідати насамперед здібностям і захопленням, розвивати людину та приносити їй задоволення. У реальному житті нездоланною перешкодою стають рівень економіки й освіти з гендерними стереотипами на додаток. Але ж ми про утопію?