22 травня, 2024

Про авторку

Олександра Козлова
Олександра Козлова
Соціологиня

Культурна діячка, активістка та копірайтерка. Студентка, досліджує вплив медіа на громадську думку.

Всі статті
Шкільні конкурси краси: можливості чи обмеження?
Навіщо в школах проводять конкурси краси? Що це дає молодим дівчатам — закріплення гендерних стереотипів чи можливості для самореалізації? Чи одне й інше? Зрештою, чи не краще привчати дівчат до самоповаги, здорового прийняття себе, любови до власного тіла та до солідарности з іншими дівчатами, а не до змагання з ними, особливо в ситуаціях, коли об’єктивна й чесна перемога апріорі неможлива?
Жіночі шахи: чи відповідає реальність серіалу «Ферзевий гамбіт»?
Ферзевий гамбіт (the Queenʼs Gambit) — це назва шахового дебюту, що вважається одним з найскладніших прийомів. Саме ним володіє головна героїня однойменного серіалу — Бет Гармон. Геніальна шахістка намагається стати гравцем номер один серед чоловіків. Але чому це дається їй так важко? Де правда у сюжеті серіалу, а де вигадка? Які перешкоди і обмеження впливають на жінок у шахах? Серіал «Ферзевий гамбіт» встановив рекорд Netflix. За 28 днів його подивилися більше 62 млн підписників, так швидко таку кількість переглядів не набирала ще жодна стрічка. 
Попдіви: як фемінізм змінив індустрію музики
Американський поет Генрі Вордсворт Лонгфелло назвав музику «універсальною мовою людства». Його слова досі не втратили актуальности. Музична попкультура віддзеркалює новітні суспільні тренди, серед них і фемінізм. Розкуті й сміливі образи Біллі Айліш, Аллесії Кари, Холзі та Нікі Мінаж зачаровують ролями вільних жінок, котрі не бояться обстоювати свої думки й ідеї. Та чи завжди ідолки мільйонів були такими відвертими і сміливими? При уважному розгляді виявляється, що саме фемінізм назавжди змінив ролі жінок у музичній індустрії. Цей текст розповідає про приклад США.
Правила Стародавнім Єгиптом 22 роки
«Найшанованіша і найгарніша».
Суфражистка, про яку сьогодні знімають кіно
«Ми тут не тому, що є порушниками закону; ми тут для того щоби стати його творцями».