7 травня, 2021

Про авторку

Олександра Козлова
Олександра Козлова
Соціологиня

Культурна діячка, активістка та копірайтерка. Студентка, досліджує вплив медіа на громадську думку.

Всі статті
Жіночі шахи: чи відповідає реальність серіалу «Ферзевий гамбіт»?
Ферзевий гамбіт (the Queenʼs Gambit) — це назва шахового дебюту, що вважається одним з найскладніших прийомів. Саме ним володіє головна героїня однойменного серіалу — Бет Гармон. Геніальна шахістка намагається стати гравцем номер один серед чоловіків. Але чому це дається їй так важко? Де правда у сюжеті серіалу, а де вигадка? Які перешкоди і обмеження впливають на жінок у шахах? Серіал «Ферзевий гамбіт» встановив рекорд Netflix. За 28 днів його подивилися більше 62 млн підписників, так швидко таку кількість переглядів не набирала ще жодна стрічка. 
Попдіви: як фемінізм змінив індустрію музики
Американський поет Генрі Вордсворт Лонгфелло назвав музику «універсальною мовою людства». Його слова досі не втратили актуальности. Музична попкультура віддзеркалює новітні суспільні тренди, серед них і фемінізм. Розкуті й сміливі образи Біллі Айліш, Аллесії Кари, Холзі та Нікі Мінаж зачаровують ролями вільних жінок, котрі не бояться обстоювати свої думки й ідеї. Та чи завжди ідолки мільйонів були такими відвертими і сміливими? При уважному розгляді виявляється, що саме фемінізм назавжди змінив ролі жінок у музичній індустрії. Цей текст розповідає про приклад США.
Правила Стародавнім Єгиптом 22 роки
«Найшанованіша і найгарніша».
Суфражистка, про яку сьогодні знімають кіно
«Ми тут не тому, що є порушниками закону; ми тут для того щоби стати його творцями».
Перша чорношкіра жінка, яка виграла в суді справу проти білошкірого чоловіка
«І якщо перша жінка, яку створив Бог, була досить сильною, щоб перевернути увесь світ, то усі жінки разом тим паче зможуть перевернути його знову та поставити на ноги!»