23 вересня, 2023

Про авторку

Яна Радченко
Яна Радченко
журналістка

Редакторка стрічки новин та журналістка у правозахисному виданні "ZMINA". Працює з темою прав людини, а також пише про злочини на ґрунті ненависті, дискримінацію та мову ворожнечі. ЛГБТ-активістка та феміністка. 

Всі статті
Олена Шевченко про ЛГБТ+ активізм і фемінізм в Україні до та під час повномасштабної війни
Олена Шевченко — українська громадська діячка і правозахисниця, феміністка, ЛГБТ+ активістка. У правозахисті вже близько двадцяти років. «Гендер в деталях» розпитав Олену про її життєвий шлях, становлення, ЛГБТ+ активізм і фемінізм, а також про перспективи розвитку руху за рівні права в Україні.
Невгамовна Монро: про новаторство, активізм і шоу-бізнес у 2000-х, війну і громадську діяльність сьогодні
Невгамовна Монро — трансгендерна людина, блогерка з більше як 82 тисячами підписниць і підписників в інстаграмі та майже 100 тисячами на ютубі. У минулому була телеведучою, а також drag queen. «Гендер в деталях» розпитав Монро про її минуле, довоєнне життя, шлях у шоу-бізнес та виклики, з якими їй довелося зіткнутися до і після 24 лютого 2022 року.
Віртуальний прайд: обговорення рівних прав ЛГБТ+ людей під час місяця гордости 2023 року
Прайд-місяць — це міжнародний символ боротьби за рівні права та прийняття ЛГБТ+ спільноти. В Україні особливої актуальности він набрав тепер, під час повномасштабної війни, адже частина ЛГБТ+ людей стала на захист держави, але досі не отримала рівних прав і можливостей, що завжди були доступні гетеросексуальним людям. Тож як українці відзначали місяць гордости і на яких проблемах акцентували найбільшу увагу?
Пропонуємо вашій увазі п’ять тез із п’ятого Феміністичного діалогу під назвою «Війна, націоналізм і феміністичний рух», який відбувся 30 листопада 2023 року. У діалозі взяли участь керівниця експертного ресурсу «Гендер в деталях» Тамара Злобіна та дослідниця, кандидатка історичних наук Марта Гавришко.
П’ять феміністичних тез про сучасні й історичні жіночі досвіди війни
Пропонуємо вашій увазі п’ять тез із четвертого Феміністичного діалогу «Жіночі досвіди війни: історичний контекст та сучасність», який відбувся 25 листопада 2023 року.