Марина Шевцова
12 листопада 2015 року в Україні відбулася знакова подія: більшість депутатів Верховної Ради, щоправда, лише з п’ятої спроби, після довгих міжфракційних перемовин, під тиском громадянського суспільства і Європейських інституцій проголосували за внесення змін до чинного Кодексу законів про працю, заборонивши будь-яку дискримінацію на робочому місці, зокрема за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичности.
Ця історія почалась з мрії і великого бажання, в маленькій квартирці в центрі Львова. З двох молодих людей і їхнього хвостатого друга — Гарбузика. Пробували багато різного: розведення кіз, консервування … — все підряд. Але в якийсь момент зрозуміли, що неможливо займатись усім, і щоб досягти результату, потрібно обрати щось конкретне для розвитку.
Керувати власним бізнесом не теж саме, що працювати у великій корпорації, де я була раніше. Тут є простір для ініціативи. Проте й ризиків вистачає, і ризикувати доводиться вже власними фінансами і репутацією. Тож - не нудно!
Насправді, у мене декілька напрямків, які пов’язані між собою. У 2022 році, коли почалася повномасштабна війна, почалося руйнування логістичних зав’язків. Я зрозуміла, що продукти харчування є стратегічним напрямком бізнесу: оскільки були порушені логістичні зв’язки, ціни підскочили, все подорожчало, і я вирішила відкрити невеличку перепелину ферму. В першу чергу для того, щоб допомогти собі та своїм співробітникам, ну і звісно, мешканцям та мешканкам нашої громади. Це була основна причина, чому я вирішила займатися перепелами.
Чому саме кози? У той період життя я досить серйозно захворіла, пройшла операцію і під питанням був діагноз. Саме тоді в мене з’явилась і перша коза. Лікарі уже випробували усі можливі методи лікування, у тому числі хіміотерапію й гормональні препарати.
ТМ «Сімейна пасіка Сенчук» — це продовження родинної справи, якою займалися мої батьки та батьки моїх батьків. Спочатку це була просто пасіка, на якій отримували переважно мед та в невеликій кількості інші продукти бджільництва. З 2018 року я почала змінювати підходи до ведення діяльності пасіки.
Любов Жарова
Жінки витрачають більше часу на догляд за дітьми й домашні справи, ніж чоловіки. Недавні дослідження демонструють: що більша різниця між чоловіками й жінками в часі, витраченому на домашні справи, то нижча народжуваність. І навпаки.
Ane Kristiansen
In Ukraine, Scandinavian companies are often praised for their ethical and gender-equal way of doing business. However, Scandinavian companies operating in Ukraine may not live up to their gender equal reputation. In a qualitative study of managerial approaches to gender equality, the author shed light on equality practices in 10 Scandinavian companies in Kyiv.
Наталія Сліпенко
Жінки допомагають жінкам розвиватися. Професійні асоціації гуртують однодумиць і допомагають у кар’єрному зростанні, а проєкти підтримки жіночого підприємництва пропонують семінари, тренінги, бізнес-консультації та навчальні візити.
Наталія Сліпенко
Де здобути професійні знання і навики, які будуть гендерно чутливими? Чи враховують університети і тренери соціальну різницю між стереотипами про чоловіків і жінок та між реаліями поєднання кар’єри і сім’ї для обох статей? У цій статті зібрано курси про підприємництво і кар’єру жінок, які будуть корисними і працівницям, і керівництву.