29 березня, 2024

Україна

Всеукраїнське дослідження жінок від AVON
79% українок стикалися особисто або чули від знайомих про гендерну нерівність.
Що робити, коли ви дізналися про домашнє насильство
Путівник про домашнє насильство створений для кожного небайдужого. В путівнику розкриті теми що таке доманє насильств, його види та ознаки, а також як розпізнати домашнє насильство, як спілкуватись з постраждалими, та як реагувати та куди звертатись, якщо Ви запідозрили домашнє насильство щодо себе, близьких та знайомих. 
Ставлення громадян до гендерно зумовленого та домашнього насильства
Опитування щодо ставлення громадян України до гендерно зумовленого та домашнього насильства підготовлено у 2020 році для UNFPA Україна, Фонду ООН у галузі народонаселення. Опитування включано 19 питань та проводилось у дві хвилі - у березні 2019 та лютому 2020 року. Динамічні та статистичні дані прдставлені в інфографічній формі. 
Питання до феміністки
У серії «Спитай феміністку» журналістка Емма Антонюк торкається різноманітних тем, які об’єднує гендерний досвід, просто й образно висвітлюючи ціннісні засади фемінізму. Серія дотепних текстів доповнена ілюстраціями художника Олександра Грехова.  
Проституція в Україні: погляд ізсередини секс-індустрії
Проституція — сфера стигматизована і міфологізована. Ми мало знаємо про реальне життя секс-працівниць. Одна з них погодилася розповісти про свій досвід роботи в українській секс-індустрії. Про ставлення суспільства, особисті мотивації, клієнтів, проблеми та шляхи їх подолання — у статті.
Російсько-українська війна з 2014 року і фемінізм
Фемінізм критикує війну як всуціль патріархальне явище, наслідок маскулінної боротьби за владу й територію. В ідеальному феміністичному світі воєн не мало би бути. Цей текст написано на сьомому році війни, яку Російська Федерація веде проти України, і в ньому окреслено та проаналізовано відмінне ставлення до війни українських феміністок. Позиція «війна — це чоловічі іграшки, мілітаризм — це погано» у випадку України дуже спрощена і надзвичайно ризикована, і цей текст покликаний це довести.
“They are really free to choose the career path they want”  – on gender (in)equality in Scandinavian companies in Ukraine
In Ukraine, Scandinavian companies are often praised for their ethical and gender-equal way of doing business. However, Scandinavian companies operating in Ukraine may not live up to their gender equal reputation. In a qualitative study of managerial approaches to gender equality, the author shed light on equality practices in 10 Scandinavian companies in Kyiv.
The Economics of Care: How Quarantine and the COVID-19 Pandemic Are Changing Communities, NGO Practices, and Government Policies
By now we can already draw interim conclusions about the impact of the COVID-19 pandemic and quarantine on women and on the world at large. Oksana Potapova spoke with activists working for women's and human rights organizations about key changes in their work and life over the recent months. How has quarantine and the pandemic affected the communities they work with? What impact does quarantine have on them as activists and human rights defenders? What recommendations do they consider important to voice to the government and / or international organizations? In this article you will find all of the above, along with a summary explanation of the "care care", which is the recommended approach for the global society to be moving towards.
Стисла українська лесбійська історія 1990–2000 років
Нині підростає нове покоління квір-людей, у яких немає доступу до історії своєї спільноти, тож вони думають, ніби її не існує і вони мусять починати все з нуля. Тому так важливо документувати ЛГБТ історію доінтернетної доби та часів форумів і чатів у ранніх 2000-х. Архіви спілкування на тематичних форумах уже майже втрачено. Більшість знакових клубів закрито, а «плєшки» покинули вулиці й парки українських міст і перейшли в онлайн. То як знайомилися і чим займалися лесбійки до Євромайдану?
Чому українській судовій, правоохоронній та юридичній спільноті необхідна Стамбульська конвенція?
Починаючи з 2011 року в Україні триває процес підготовки до ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок та домашньому насильству (далі- Стамбульська Конвенція) , яка незважаючи на велику роботу по підготовці законопроектів та проектів підзаконних нормативно-правових актів ще досі не ратифікована.