1 червня, 2023

Новини

Березень - місяць жіночої історії
Місяць жіночої історії - це феміністична ініціатива, що проводиться у США та деяких європейських країнах з метою привернення уваги до жіночої історії.
8 березня у Києві на Михайлівській площі відбудеться Марш жінок «Годі терпіти»
Організовують Марш цього року НДО «Інсайт», «Український жіночий фонд/ Ukrainian Women’s Fund”, «Легалайф Україна», «Amnesty International Ukraine”, “Positive Women”, а також громадські організації “Chiricli” і “Fight for Right/ Боротьба за права”.
Міжнародний жіночий день 2018: побудова нових горизонтів
4 березня в Києві відбудеться перший івент, присвячений циклу подій International Women’s Day. Це глобальна серія подій, які організовують по всій планеті спільноти Women Techmakers (WTM) за ініціативи Google та підтримки Google Developer Groups (GDG).
У Києві відбувся круглий стіл гендерночутливих ЗМІ
Гендерночутлива журналістика, для якої гра на стереотипах та сексистських зауваженнях — не спосіб подання інформації, а головний ворог, і досі лишається в Україні явищем рідкісним і, певною мірою, «для своїх». Одначе редакції таких видань розуміють: для спротиву дискримінації зі своєрідної «бульбашки» потрібно виходити.
Феміда по-українськи: як вітчизняне законодавство заплющує очі на злочини проти ЛГБТ
Усім нам відомий образ Феміди, богині права й законного порядку. Її зав’язані очі мали би означати неупередженість. Одначе в українських реаліях цей символ, здається, інтерпретують як сліпоту до окремих, «незручних» системі, злочинів. Так, майже 17 років примарним лишалося домашнє насильство, аж доки в грудні 2017 Рада нарешті не ухвалила нове законодавство. Однак щодо злочинів на ґрунті ненависті до ЛГБТ-спільноти правоохоронна система й досі лишається сліпою. Повернути їй зір спробували 23 лютого під час конференції «Виклик без відповіді: злочини ненависті проти ЛГБТ в Україні».
Круглий стіл «Висвітлення гендерних проблем у ЗМІ: толерантність чи моральні паніки?»
Кафедри історії журналістики та соціальних комунікацій Інституту журналістики спільно з факультетом соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні запрошують взяти участь у роботі міжнародного круглого столу «Висвітлення гендерних проблем у ЗМІ: толерантність чи моральні паніки?» в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Медіапростір: проблеми і виклики сьогодення», що відбудеться 25 квітня 2018 р. (м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.).
Конкурс студентських робіт «Висвітлення гендерних проблем у ЗМІ: толерантність чи моральні паніки?»
Оргкомітет конкурсу запрошує до участі студентів і студенток 2–6 курсів закладів вищої освіти України. 
Події 26 лютого – 4 березня
Який насичений тиждень! Щось відбуватиметься у якомусь з куточків України кожного дня: від дискусій і виставок - до курсів самооборони та маршів!
Правозахисники закликали людей ділитися історіями про випадки цькування в школі
У мережі фб поширюється флешмоб  із хештегами #непростослова та #яможувідрізнятися. 
З’явився зручний електронний сервіс скарг на факти сексизму
Ліга захисту прав жінок «Гармонія рівних» закликає скористатися новим електронним сервісом скарг на факти сексизму в рекламі, ЗМІ та у висловлюваннях публічних осіб. Тепер ним можна скористатися за допомогою кількох кліків за наступним посиланням.