17 листопада, 2024

Жінки у цифровізації

Поруч із термінами «цифрова трансформація» чи «інформаційні технології» у новинах найчастіше згадують чоловіків. Але за важливими здобутками у сфері цифровізації часто стоять жінки-лідерки. Серед них — ті, хто розвивають громади, керують цифровими департаментами міських рад та обласних адміністрацій, ініціюють успішні проєкти громадського бюджету та діджиталізують школи.

Ми зі швейцарсько-українською Програмою EGAP, яка впроваджується Фондом Східна Європа, підготували cпецпроєкт «Жінки в цифровізації» — історії п’яти жінок, які змінюють свої регіони та сфери діяльності завдяки сучасним технологіям. Авторка текстів Катерина Чубук.

Як Поліна Черних зробила громадський бюджет трендом у Сєвєродонецьку
Лідерка Поліна Черних розповідає як Сєвєродонецька громада стала лідером громадського бюджету в Україні, чому жителі міста голосували за сільські проєкти та яким чином вдалося зробити благоустрій топ темою в кожній черзі до банкомату.
Як Марина Гурська робить публічні послуги у Кам'янському зручними та доступними
Марина Гурська — директорка департаменту муніципальних послуг та регуляторної політики Кам'янської міської ради. Її знають також як керівницю одного із передових Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) в Україні.
Як Олена Гунько, керівниця IT-управління Львівської міської ради, робить Львів цифровим зручним містом
Олена Гунько очолює IT-управління Львівської міської ради та цифровізує Львів. Завдяки їй та її команді місто має один із найрозвиненіших порталів відкритих даних в Україні, міська рада — зручну систему документообігу, а львів’яни/-ки можуть користуватися чат-ботом “Lviv City Helper” для різних потреб: дізнатися, коли прийде наступна маршрутка чи відбудуться планові ремонтні роботі. Своїм прикладом Олена доводить: необов’язково мати профільну технічну освіту, щоб реалізовувати сміливі та круті IT-проєкти. Дізнаємося, як їй це вдається.
Як волинянка Майя Москвич розвинула стрілецький клуб за допомогою проєкту громадського бюджету
Майя Москвич — ветеранка АТО та засновниця стрілецького клубу в Луцьку, який два роки поспіль виграє кошти на розвиток у конкурсі громадського бюджету. Майя була однією з лідерок Євромайдану та переможницею Ігор нескорених. Дізнаємося, яким був її шлях до створення стрілецького клубу, і як у цьому допомогла цифровізація.
Про дипломатію, Непал та єдину туристичну платформу: як Анастасія Бондар цифровізує Одеську область
Анастасія Бондар — заступниця голови Одеської облдержадміністрації. Її професійний досвід є унікальним: Анастасія тривалий час була менеджеркою із бізнес-розвитку у гігантській транскорпорації Ericsson, кілька років працювала у Непалі, а зараз очолює Офіс цифрової трансформації Одещини.
Як Юлія Степанюк, директорка сільської школи, цифровізує навчання
Юлія Степанюк — директорка та вчителька інформатики опорної школи-ліцею в селі Зимному Волинської області. Вона сміливо застосовує нові підходи у навчанні: її школа одна з перших реалізувала електронні щоденники й журнали та швидко перейшла на Google Classroom під час карантину. Юлія навчає і інших українських вчителів та вчительок робити освітній процес зручним та цікавим.