20 квітня, 2024

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Жінки і терор ХХ століття: історії виживання
Музей «Територія Терору» створений на місці пересильної тюрми №25 та гетто. Центральній наратив — нацистський та радянський терор. Команда музею, в рамках усноісторичного проєкту #непочуті, збирає оповіді свідків та свідкінь терору. Я би хотіла розповісти історії жінок, які пережили арешти, катування та депортації, їх словами.
Жіночий карантин: вижити нереально спитися
Як жінкам ведеться на карантині? Робота, діти, хатня праця, навчання з усіх предметів? Чоловіки — це допомога чи ще одне навантаження? Ми попросили Настю Мельниченко поділитися досвідом і заохочуємо вас поділитись своїм.
Кто моет посуду на карантине: как поровну распределить домашние обязанности?
Почему женщины выполняют больше домашней работы? Во время карантина ее объем еще увеличился и лег в основном на плечи женщин. Вместе с тем, когда все дома, невидимая работа становится видимой, так как выполняется на глазах остальных. Это время — шанс научиться ее замечать, считать и распределять равномерно.
Хто миє посуд на карантині: як порівну розподілити домашні обов’язки?
Чому жінки виконують більше домашньої роботи? Під час карантину її обсяг ще зріс і ліг на плечі переважно жінок. Водночас, коли всі вдома, невидима праця стає видимою, адже робиться на очах інших. Цей час — це шанс навчитися її помічати, рахувати і розподіляти рівномірно.
Кайдани Кайдашів: розірвати чи змиритися?
Український серіал, за який не соромно, та ще й заснований на класиці української літератури. Нечувано, – подумаєте ви. А от – і правда! Сенсація 2020 року – «Спіймати Кайдаша» – справді особливий. Які причини карколомної популярності серіалу? Чому його слід подивитися, щоб зрозуміти глибше традиційну культуру? Зв’язок сучасних Кайдашів і їхніх літературних прототипів – що змінили й навіщо? Які остаточні аргументи любителям традиційних цінностей не закликати це лихо в сучасне життя?  Чому село не таке шляхетне, як декому думається? Відповіді – шукайте в статті. 
Новітні тенденції фемінізму: що показало 8 Березня 2020 року в Україні і світі
Щороку 8 Березня — наче екзамен для феміністичного руху. Що показали акції 2020 року в Україні і світі? Детальний аналіз досягнень і ідеологічних течій українського фемінізму, регіональних акцій та прогнози на майбутнє — далі в статті.
Уривок з книги «Червоний годинник» Лені Зумас
Різні жінки, різні долі і один вибір, який постане перед кожною з них. Цей вибір назавжди змінить їхні життя.
Docudays UA 2020: Три запитання, які ставить фільм «У пошуках Єви»
До 10 травня в онлайн-кінотеатрі Docudays UA ви маєте змогу безкоштовно переглянути багато конкурсних та позаконкурсних кінострічок, у тому числі і про сильних жінок та дівчат. Серед останніх ви знайдете фільм німецької режисерки Пії Гелленталь «У пошуках Єви». І ця стрічка не просто вписується у програму фестивалю. Вона ніби засвідчує той феміністичний дискурс, до якого, як мені здається, якраз і доростає нове покоління феміністок.
The Pandemic, Coronavirus, and Quarantine: Women at Risk
The consequences of COVID-19 for society are yet to be studied. However, we can already predict the impact of the pandemic on the situation of women in Ukraine. Their families and their wellbeing, especially that of single mothers, are at risk.
Гендерна чутливість українських медіа: порадник
Представлений комплексний аналіз гендерної чутливості українських медіа у різних регіонах; висвітлені основні явища стосовно гендеру, з якими можуть стикнутись медіа: фемінітиви, стереотипи та сексизми тощо. Надані рекомендації щодо стоврення гендерночутливих матеріалів та подані конкретні приклади.