18 січня, 2025

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Як говорити з дітьми про справжній зміст свята 8 березня?
Як говорити з дітьми про справжній зміст свята 8 березня? Координатор освітніх програм Amnesty International Ukraine, кандидат юридичних наук Володимир Селіваненко розробив нову концепцію заходу до Дня боротьби за права жінок, що може бути проведений на рівні класу!
Я - феминистка. Вы хотите об этом поговорить?
Збірник автобіографічних текстів.  В цей збірник феміністичних текстів увійшли дев'ять автобіографічних історій жінок-феміністок з Росії та України, а також російських емігранток з Данії та Німеччини. У текстах відображені не тільки особисті історії, а й практики феміністської діяльності жінок. В кінці збірника представлена ​​науково-популярна стаття про фемінізм і його напрямки, а також великий каталог інтернет-ресурсів з феміністської та гендерної тематики.
Гендерна рівність і недискримінація: посібник для експертів і експерток аналітичних центрів
У посібнику розглядаються питання: поняття гендеру, гендерної структури суспільства і гендерної нерівності; права людини, множинність нерівностей у суспільстві та принципи недискримінації; принцип гендерної рівності і недискримінації у процедурах аналізу політики і документах організацій.
Гендерний підхід: історія, культура, суспільство
“Гендерний підхід: історія, культура, суспільство” є наукових збіркою статей, розділів з книг, написаних зарубіжними авторами та перекладених переважно з англійської мови. Основна мета видання цієї збірки – ознайомити читача зі знаними в світі, але маловідомими, або й зовсім не відомими в Україні авторами та працями з гендерної проблематики.
На межі: вирішення проблем дискримінації та нерівності в Україні
Перше всебічне та докладне дослідження проблем дискримінації та нерівності в Україні, у якому описуються характерні моделі дискримінації за різними ознаками та несприятливе становище певних уразливих груп, надається аналіз національного законодавства та міжнародних зобов'язань України в галузі прав людини, оцінюється ефективність їхньої імплементації та надаються рекомендації українській владі з поліпшення ситуації.
Матері на ринку праці
Формально законодавство України гарантує повну рівність громадян незалежно від їхньої статі. Проте на практиці більшість жінок стикаються з утисками прав, які особливо чітко помітні у трудовій сфері. Це виражається у нижчій заробітній платі, дискримінації при прийомі на роботу, незначних шансах отримати керівну посаду, різноманітних перешкодах для повноцінного розвитку кар’єри тощо. 
Гендерний дискурс у сучасних медіа (на матеріалах моніторингу регіональної преси 2017-2018)
У статті представлено результати Моніторингу друкованих регіональних видань України, проведеного двома хвилями Академією Української Преси в листопаді 2017 та лютому 2018 року за підтримки Секретаріату Національної комісії України у справах ЮНЕСКО (Міністерство закордонних справ України). Для аналізу було відібрано 10 друкованих періодичних видань різних регіонів України: м.Вінниця, м.Дніпро, м.Житомир, м.Запоріжжя, м.Київ, м.Кропивницький, м.Львів, м.Луцьк, м.Полтава, м.Черкаси.
Погляд на Марусю
Авторка наводить тезу про відсутність феміністичної свідомості та авангардистського і модерністського руху в українському суспільстві й пояснює це глибоко закоріненими архаїчними моделями і формами свідомості, які тримаються значною мірою на патріотичній риториці та етнографічній ностальгії. На прикладах героїнь української літератури від Куліша до Винниченка, продемонстровано, як жінки поступу руйнують традиційні патріархільні коди, пропонуючи новий тип мислення, що, у свою чергу, проклало шлях новому, авангардистському дискурсу в українській літературі.  
Жінка і Дзеркало
Авторка використовує дзеркало як інтерпретаційну раму, в якій відбувається візуалізація й накладання об’єкта та суб’єкта, баченого і глядача з метою проаналізувати жіночу тілесність на прикладах літератури. За допомогою психоаналітичної інтерпретації дзеркала, наведено приклади, коли жінка, відображена в дзеркалі чоловіка, бачить свою власну відмінність від останнього і сприймає себе “кастрованою”. Відтак відбувається привласнення жіночої тілесності у патріархільній культурі. 
Трудове законодавство України: гендерна експертиза
Пропоноване видання є складовою частиною гендерної експертизи українського законодавства, що здійснюється вперше в рамках проекту ПРООН "Сприяння гендерній рівності". В ньому висвітлюється забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок у трудових правовідносинах, визначається дієвість правового впливу трудового законодавства України у цьому напрямі, розкривається процес утвердження гендерного компонента основних прав і свобод людини при застосуванні найманої праці з огляду на демократизацію і гуманізацію правових засад життєдіяльності українського суспільства.