1 квітня, 2023

Автор(к)и

т
Ірина Тіщенко

Цікавиться історією і міжнародними відносинами. Довгий час працювала в прес-службах ОМС. Вірить, що політика без сексизму в Україні реальна. 

Профіль у фейсбуці

Ірина Татаренко
Шеф-редакторка сайту та журналу Marie Claire Ukraine.
Сторінки в ФБ та Інстаграмі.
 
Любов Терехова

Кандидатка філософських наук, працює в Національному центрі «Мала академія наук України». Вивчала філософію в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Захистила дисертацію з історії філософії про значення жіночого містицизму для філософії Середньовіччя. Досліджує середньовічну жіночу містику, кіно й серіали, проблеми гендерної дискримінації й ейджизму. Сторінка авторки на Academia.edu.

Марія Тетерюк

Докторантка PhD програми «Масові комунікації» Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Автономного університету Барселони (UAB). Викладачка Могилянської школи журналістики («Теорії в дослідженнях медіа», «Теорії та методи аналізу дискурсу»). Авторка статей і досліджень про конструювання сексуальності й гендеру в медіа, політичному дискурсі та популярній культурі.

Наталя Тихолоз

Франкознавиця. Кандидатка філологічних наук, доцентка Львівського національного університету імені Івана Франка. Головна редакторка сайту «Франко:Наживо»

Ірина Тишко

Магістерка публічного адміністрування Національного університету «Києво-Могилянська академія», слухачка курсу «Особистісне лідерство» Колумбійської бізнес-школи, дослідниця участі жінок у міжнародній політиці й дипломатії, політтехнологиня. Авторка низки дослідницьких статей у наукових і популярних інтернет- і друкованих виданнях, серед них «Критика», Ukraine Analytica, «Європейська правда», VoxUkraine, «Жінки — це 50 % успіху України». Учасниця Громадської ради при Міжфракційному депутатському об’єднанні «Рівні можливості» у Верховній Раді України VIII скликання. Феміністка, прихильниця впровадження гендерних квот.

Олена Ткаліч

Редакторка ІА «Соцпортал», активістка ГО «Соціальний рух». Теми, які найбільше цікавлять, — трудові права жінок, молоді та осіб з особливими потребами, материнство в сучасних умовах, реформи медицини, освіти і соціального забезпечення.

Наталя Тонких

Авторка статей про гендерну рівність, права людини, недискримінацію, проблеми людей, які живуть із ВІЛ, людей з інвалідністю. Копірайтерка, колумністка. Активістка феміністичного руху, підтримує ЛГБТ-рух. Сторінка на Facebook.

Аліса Торопова

Інтерсекціональна феміністка. Закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Авторка телеграм-каналу «Открытое окно» (t.me/otkrytoeokno).

Cторінки в соцмережах: www.facebook.com/alice.toropova, www.instagram.com/miss_hurry

Інтерсекціональна феміністка. Закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Авторка телеграм-каналу «Открытое окно» (t.me/otkrytoeokno). Cторінки в соцмережах: www.facebook.com/alice.toropova, www.instagram.com/miss_hurry.

у
Ганна Улюра

Літературна критикиня, есеїстка. Кандидатка філологічних наук. Постійна авторка видань «Лівий берег», «Збруч», «КиївДейлі», «Опініон». Колумністка газети «День».

кандидатка філософських наук
Бахріє Учок
Письменниця і правозахисниця. 
ф
Катерина Фарбар

Феміністка, журналістка, працює в «Політичній критиці», головна редакторка «Лезо» . Цікавиться політичною філософією й етикою, соціальною рівністю.

цікавиться гендерною теорією і літературознавством
Адвокатка, ГО «Центр „Жіночі перспективи”. 
Ю Франк

Агендерна людина, фемініст/ка, ЛГБТІ+ активіст/ка, філолог/иня, перекладач/ка. Цікавиться гендерними теоріями і практиками, історією феміністичних і постколоніальних рухів, темами психічного здоров’я, активістського вигорання та соціальної нерівності.

х
Зеновія Ханас
Заступниця директора з наукової роботи Стрийського краєзнавчого музею «Верховина». Досліджує історію Січового Стрілецтва, жіночого руху, Пласту, родоводи відомих стрийських родин. 
Єлизавета Хассай

Аналітикиня Cedos, магістриня соціології за програмою "Гендерні студії" (КНУ ім. Шевченка).

Ден Хили

Дэн Хили работает профессором современной российской истории в Оксфордском университете. Его последняя публикация - книга «Российская гомофобия Сталина в Сочи» (2018 г.). Он также является автором книги «Гомосексуальное влечение в революционной России: Регулирование сексуально-гендерного диссидентства» (2008 г.) - одного из первых и немногих исследований советской ЛГБТ-истории. Кроме того, Дэн Хили был редактором публикаций исследований российской маскулинности и советской медицины.

Євген Хлобистов

Доктор наук, професор, викладає в Національному університеті «Києво-Могилянська Академія» та у Вищій школі економіки й гуманітаристики (Польща). Автор монографій, підручників і статей із широкого кола проблем сталого розвитку, одними з наріжних засад сталого розвитку вважає ефективну гендерну політику та досягнення рівних можливостей для всіх членів сучасних суспільств. Сторінка у ФБ: https://www.facebook.com/ievgenkhlobystov/

Олександра Хмарна

Комунікаційниця ГО "Екодія", перекладачка, волонтерка культурних та громадських проектів. За освітою журналістка. 

Катерина Холод
Авторка феміністичної прози
Олеся Хромейчук

Історикиня, дослідниця Центрально-Східної Європи в лондонському Королівському коледжі (King’s College London). Вивчає участь жінок у Другій світовій війні і в сьогочасній війні на Донбасі. Захистила докторську дисертацію в Університетському коледжі Лондона (University College London) 2011 року. Авторка книг «"Невизначені" українці. Повоєнна історія Дивізії Ваффен СС "Галичина"» («“Undetermined” Ukrainians. Post-War Narratives of the Waffen SS “Galicia” Division»), Oxford, 2013 та «Втрата: історія загиблого солдата, яку розповіла його сестра» («A Loss: The Story of a Dead Soldier Told by His Sister»), Stuttgart: ibidem, готується до друку. Особистий сайт: www.olesyakhromeychuk.com.

ц
Дар’я Цимбалюк

Дар’я Цимбалюк досліджує, пише, малює. Отримала докторський ступінь в Сент-Ендрюсівському університеті, її дисертація була присвячена переселенню з Донецької та Луганської областей та війні, а також відносинам між людьми та рослинами, порушеними цим насильством. Разом із Юлією Філіп’євою та Віктором Засипкіним є авторкою мистецького проєкту «Одіссея Донбас», присвяченого спогадам людей, які переїхали з Донбасу; разом із Катериною Возницею, Юлією Сердюковою, Віктором Засипкіним та іншими працює над анімаційним фільмом «Сад переїхав», присвяченим людям і рослинам, і їх переселенню під час війни; і разом з Вікторією Донован є авторкою книги «Межі колаборації: мистецтво, етика та Донбас», яка виходить у 2022 році.

ч
Анастасія Чеботарьова
Інтерсекційна феміністка та активістка. Досліджую гендерні аспекти в історії та менеджерю проєкти.
Іванна Черчович

Кандидатка історичних наук, членкиня Української асоціації дослідників жіночої історії. Сфера наукових інтересів — гендерна історія в антропологічному, культурологічному контексті, в контексті історії повсякдення Галичини другої половини ХІХ — початку ХХ століття.

Катерина Чистофорова

Феміністка, перекладачка-аматор, студентка бакалаврату з напрямку International Development

Марія Чорна

Магістрантка програми «Історія» в НаУКМА, досліджує виховання жінок у середній освіті Російської імперії ХІХ століття. Наукові інтереси: гендерні студії, історія жіночої освіти, історія сексуальності.

Аліна Чорнобай

Феміністка, громадська активістка, правозахисниця.

Ксенія Чубук

Колумністка, феміністка, ЛГБТ-активістка. Публікується в онлайн-виданнях «Нігіліст», «Феміністична майстерня» та в газеті «Stonewall».
Сторінка у Фейсбуку: https://www.facebook.com/kseniia.chubuk

Катерина Чубук

Координаторка з комунікацій Програми EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа за підтримки Уряду Швейцарії, феміністка, мандрівниця.

Кети Чухров
Теоретикиня мистецтва, докторка філософських наук, авторка робіт з філософії сучасного мистецтва, радянської філософії марксизму і критики постгуманізму. 
ш
Марина Шевцова

Кандидатка економічних наук, PhD з політології. Гостьова дослідниця Лундського університету (Швеція), Університету Флориди (США) за програмою імені Фулбрайта (2018–2019). Програмна менеджерка ГО «Батьківська ініціатива “ТЕРГО”». Співавторка курсу «Школа для всіх: Безпечне шкільне середовище». Сфера наукових інтересів охоплює такі теми: ЛГБТ+ права у Східній і Центральній Європі, антигендерні рухи, ЛГБТ+ міграція, створення інклюзивного середовища в школі й на роботі, робота з батьками ЛГБТК-людей, європейська інтеграція.

Серед останніх публікацій — книжки LGBTQ+ Activism in Central and Eastern Europe. Resistance, Representation and Identity (з Раджаною Буянтуєвою) та LGBTI Asylum Seekers and Refugees from a Legal and Political Perspective (з Арзу Гюлер і Деніз Вентурі).

Олена Шевченко

Глава Общественной организации «Инсайт». Феминистка, лесбиянка, авторка брошюр и статей по правам человека, ЛГБТ активизму, феминизму.

Галина Шиян
Перекладачка, письменниця, поетка, фотографиня. У 2012 році у її перекладі вийшов роман лауреата Букерівської премії ДіБіСі П’єра «Світло згасло в Країні Див». На його основі Шиян створила проект «Декаданс Бере Своє», який об’єднав учасників під зареєстрованою авторкою творчою маркою «Батрахоміомахія» http://btrmiomax.com/. Має своє коло читачів, активно дописує в мережі https://www.facebook.com/halya.shyyan, працює над фотопроектами в жанрі репортажної вуличної зйомки, які синтезуються з письмом. У 2014 році у «Видавництві Старого Лева» вийшов друком дебютний роман «Hunt, doctor, Hunt!», проілюстрований подругою авторки Маріанною Винар.

Кандидатка історичних наук, доцентка, Львівський національний університет імені Івана Франка.

Ольга Шпарага

В настоящий момент стипендиантка программы Карнеги в New School в Нью-Йорке, философ, руководительница концентрации Современное общество, этика и политика ECLAB, Белорусь.

Аліна Шубська

Журналістка, редакторка, правозахисна інфлюенсерка і трендсетерка.

Катерина Шуневич

Юристка Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем». Аспірантка кафедри кримінального процесу та криміналістики юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

щ
Дзвенислава Щерба

Феміністка, ЛГБТ-активістка.

Оксана Щур

Кураторка літературних програм Мистецького Арсеналу. Раніше — головна редакторка видавництва ім. Соломії Павличко «Основи», до того — головна редакторка видавництва «Комора». Випускниця НаУКМА. Авторка публікацій про літературу й культуру в часописах «Український тиждень», «Український журнал», «Критика», на інтернет-ресурсах «Українська правда», «Коридор», «ЛітАкцент», «ТСН. Книжки».

Татьяна Щурко

Квир-феминистка. Авторка статей по феминистской тематике для Интернет журнала Новая Европа и сайта экспертного сообщества Беларуси Наше Мнение. В настоящий момент PhD студентка в Ohio State University, на департаменте гендерных исследований.

ю
соціологиня
я
Олена Якимова

Кандидатка мистецтвознавства, викладачка ЛНАМ та ItstepAcademy Lviv, художниця. Наукові та мистецькі зацікавлення - Людина, її екзитенційне існування та візуальне представлення (найчастіше у вигляді абстрактного та абстрактного).

Катерина Яковленко

Дослідниця сучасного мистецтва. Аспірантка кафедри нових медій Львівського національного університету імені Івана Франка. Авторка-упорядниця книжок «Гендерні дослідження» (ІЗОЛЯЦІЯ, Донбаські студії, 2015) та «Чому в українському мистецтві є великі художниці» (Дослідницька платформа PinchukArtCentre, 2019).