18 вересня, 2024

Автор(к)и

с
Людмила Смоляр
Кандидатка історичних наук, викладачка історії та суспільних дисциплін на кафедрі історії Одеської академії харчових технологій. Засновниця та директорка Одеського наукового центру жіночих досліджень, авторка численних публікацій з жіночої проблематики, активна діячка щодо впровадження гендерної освіти в Україні, міжнародна експертка Ради Європи, нагороджена Орденом княгині Ольги. Була однією з організаторок перших в Україні міжнародних конференцій з жіночої тематики: “Жіночий рух в Україні: історія і сучасність” (1994), “Жінки України: сучасний статус і перспективи” (1995), “Жіночих наукових читань” (1997). У 1995 р. - членка експертної групи Перших Парламентських Слухань щодо становища жінок в Україні. Була учасницею Гендерної Ради при Міністерстві у справах сім’ї та молоді, а також експерткою Гендерного Бюро ПРООН. Царина наукових інтересів: жіночий рух Наддніпрянщини, жіночий рух як фактор формування громадянського суспільства, жіноча історія України.
Наталка Сняданко

Письменниця, перекладачка, журналістка. Навчалася у Львівському, Фрайбурзькому та Варшавському університетах. Працювала координаторкою Осередку досліджень античної традиції Східної і Центрально-східної Європи, кураторкою літературно-мистецького проєкту швейцарської фундації Pro Helvetia в Україні. Входила до редколегії польсько-німецько-українського літературного часопису «Радар», була журналісткою і редакторкою в кількох українських газетах і журналах. Публікувалася у виданнях: «du», NZZ, «Die Welt», «Süddeutsche Zeitung», «Deutsche Welle», «New York Times», «The Guardian», «Gazeta Wyborcza», «Tygodnik Powszechny», «Nowa Europa Wschodnia» та ін.

Авторка дев’яти книжок прози: «Колекція пристрастей», «Сезонний розпродаж блондинок», «Синдром стерильності», «Чебрець у молоці», «Комашина тарзанка», «Гербарій коханців», «Країна зламаних іграшок», «Фрау Мюллер не налаштована платити більше», «Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма». Переклади її текстів виходили в одинадцятьох країнах, серед яких Німеччина, Австрія, Швейцарія, Польща, Угорщина, Великобританія, Чехія, Росія, США.

Ольга Совенко
Дослідниця, викладачка, поетеса, авторка пісень.

Українська незалежна журналістка, спеціалізується на темах прав людини і правосуддя

Ірина Старовойт
Есеїстка, дослідниця культури, членкиня виконавчої ради Українського ПЕН. Кандидатка філологічних наук. Доцентка кафедри культурології УКУ.
Яна Степанюк

Вивчає філософію, літературу та французьку у Вільному університеті Берліна. Журналістка. Займається феміністичним, ЛГБТ і лівим активізмом. Цікавиться соціальною, політичною й культурною теорією і тим, як вона може змінити світ на краще.

Олена Стрельник

Докторка соціологічних наук, гендерна дослідниця, авторка книжки «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології» («Критика», 2017).

Анастасія Суворова

Живе в Одесі, дописує до місцевих видань. За освітою лінгвістка. Цікавиться питаннями гендерної рівності і сучасним мистецтвом.

Анна Супруненко
Має ступінь PhD з політології, експертка з гендерної політики
Олена Суслова
Правозахисниця, ґендерна активістка, тренерка дослідниця з досвідом більше 20 років в Україні і закордоном з ґендерних питань, трансформації конфліктів, миротворення тощо. Одна з ініціаторок проекту «Уповноважувальна освіта – рівні права та можливості для хлопців і дівчат» (ґендерна освіта базована на філософії ненасильства). Голова правління Інформаційно-консультативного жіночого центру.
т
Ірина Тіщенко

Цікавиться історією і міжнародними відносинами. Довгий час працювала в прес-службах ОМС. Вірить, що політика без сексизму в Україні реальна. 

Профіль у фейсбуці

Ірина Татаренко
Шеф-редакторка сайту та журналу Marie Claire Ukraine.
Сторінки в ФБ та Інстаграмі.
 
Любов Терехова

Кандидатка філософських наук, працює в Національному центрі «Мала академія наук України». Вивчала філософію в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Захистила дисертацію з історії філософії про значення жіночого містицизму для філософії Середньовіччя. Досліджує середньовічну жіночу містику, кіно й серіали, проблеми гендерної дискримінації й ейджизму. Сторінка авторки на Academia.edu.

Марія Тетерюк

Докторантка PhD програми «Масові комунікації» Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Автономного університету Барселони (UAB). Викладачка Могилянської школи журналістики («Теорії в дослідженнях медіа», «Теорії та методи аналізу дискурсу»). Авторка статей і досліджень про конструювання сексуальності й гендеру в медіа, політичному дискурсі та популярній культурі.

Наталя Тихолоз

Франкознавиця. Кандидатка філологічних наук, доцентка Львівського національного університету імені Івана Франка. Головна редакторка сайту «Франко:Наживо»

Ірина Тишко

Магістерка публічного адміністрування Національного університету «Києво-Могилянська академія», слухачка курсу «Особистісне лідерство» Колумбійської бізнес-школи, дослідниця участі жінок у міжнародній політиці й дипломатії, політтехнологиня. Авторка низки дослідницьких статей у наукових і популярних інтернет- і друкованих виданнях, серед них «Критика», Ukraine Analytica, «Європейська правда», VoxUkraine, «Жінки — це 50 % успіху України». Учасниця Громадської ради при Міжфракційному депутатському об’єднанні «Рівні можливості» у Верховній Раді України VIII скликання. Феміністка, прихильниця впровадження гендерних квот.

Олена Ткаліч

Редакторка ІА «Соцпортал», активістка ГО «Соціальний рух». Теми, які найбільше цікавлять, — трудові права жінок, молоді та осіб з особливими потребами, материнство в сучасних умовах, реформи медицини, освіти і соціального забезпечення.

Наталя Тонких

Авторка статей про гендерну рівність, права людини, недискримінацію, проблеми людей, які живуть із ВІЛ, людей з інвалідністю. Копірайтерка, колумністка. Активістка феміністичного руху, підтримує ЛГБТ-рух. Сторінка на Facebook.

Аліса Торопова

Інтерсекціональна феміністка. Закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Авторка телеграм-каналу «Открытое окно» (t.me/otkrytoeokno).

Cторінки в соцмережах: www.facebook.com/alice.toropova, www.instagram.com/miss_hurry

Інтерсекціональна феміністка. Закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Авторка телеграм-каналу «Открытое окно» (t.me/otkrytoeokno). Cторінки в соцмережах: www.facebook.com/alice.toropova, www.instagram.com/miss_hurry.

у
Ганна Улюра

Літературна критикиня, есеїстка. Кандидатка філологічних наук. Постійна авторка видань «Лівий берег», «Збруч», «КиївДейлі», «Опініон». Колумністка газети «День».

кандидатка філософських наук
Бахріє Учок
Письменниця і правозахисниця. 
ф
Катерина Фарбар

Феміністка, журналістка, працює в «Політичній критиці», головна редакторка «Лезо» . Цікавиться політичною філософією й етикою, соціальною рівністю.

цікавиться гендерною теорією і літературознавством
Адвокатка, ГО «Центр „Жіночі перспективи”. 
Ю Франк

Агендерна людина, фемініст/ка, ЛГБТІ+ активіст/ка, філолог/иня, перекладач/ка. Цікавиться гендерними теоріями і практиками, історією феміністичних і постколоніальних рухів, темами психічного здоров’я, активістського вигорання та соціальної нерівності.

х
Софія Халік

Феміністка, волонтерка, соціальна працівниця. Вивчає психологію і лідерство в університеті Північної Кароліни

Зеновія Ханас
Заступниця директора з наукової роботи Стрийського краєзнавчого музею «Верховина». Досліджує історію Січового Стрілецтва, жіночого руху, Пласту, родоводи відомих стрийських родин. 
Єлизавета Хассай

Аналітикиня Cedos, магістриня соціології за програмою "Гендерні студії" (КНУ ім. Шевченка).

Ден Хили

Дэн Хили работает профессором современной российской истории в Оксфордском университете. Его последняя публикация - книга «Российская гомофобия Сталина в Сочи» (2018 г.). Он также является автором книги «Гомосексуальное влечение в революционной России: Регулирование сексуально-гендерного диссидентства» (2008 г.) - одного из первых и немногих исследований советской ЛГБТ-истории. Кроме того, Дэн Хили был редактором публикаций исследований российской маскулинности и советской медицины.

Євген Хлобистов

Доктор наук, професор, викладає в Національному університеті «Києво-Могилянська Академія» та у Вищій школі економіки й гуманітаристики (Польща). Автор монографій, підручників і статей із широкого кола проблем сталого розвитку, одними з наріжних засад сталого розвитку вважає ефективну гендерну політику та досягнення рівних можливостей для всіх членів сучасних суспільств. Сторінка у ФБ: https://www.facebook.com/ievgenkhlobystov/

Олександра Хмарна

Комунікаційниця ГО "Екодія", перекладачка, волонтерка культурних та громадських проектів. За освітою журналістка. 

Катерина Холод
Авторка феміністичної прози
Ярина Холод

Адвокатка за гендерно чутливий шкільний простір та підручники. З 2020 року займається проблемою дискримінаційного висвітлення протидії сексуальному насильству в підручнику «Основи здоров’я» для 8 класу. Отримала стипендію на навчання в школі для дівчат у США Emma Willard School. Учасниця програми Ukraine Global Scholars

Олеся Хромейчук

Історикиня, дослідниця Центрально-Східної Європи в лондонському Королівському коледжі (King’s College London). Вивчає участь жінок у Другій світовій війні і в сьогочасній війні на Донбасі. Захистила докторську дисертацію в Університетському коледжі Лондона (University College London) 2011 року. Авторка книг «"Невизначені" українці. Повоєнна історія Дивізії Ваффен СС "Галичина"» («“Undetermined” Ukrainians. Post-War Narratives of the Waffen SS “Galicia” Division»), Oxford, 2013 та «Втрата: історія загиблого солдата, яку розповіла його сестра» («A Loss: The Story of a Dead Soldier Told by His Sister»), Stuttgart: ibidem, готується до друку. Особистий сайт: www.olesyakhromeychuk.com.

ц
Дар’я Цимбалюк

Дар’я Цимбалюк досліджує, пише, малює. Отримала докторський ступінь в Сент-Ендрюсівському університеті, її дисертація була присвячена переселенню з Донецької та Луганської областей та війні, а також відносинам між людьми та рослинами, порушеними цим насильством. Разом із Юлією Філіп’євою та Віктором Засипкіним є авторкою мистецького проєкту «Одіссея Донбас», присвяченого спогадам людей, які переїхали з Донбасу; разом із Катериною Возницею, Юлією Сердюковою, Віктором Засипкіним та іншими працює над анімаційним фільмом «Сад переїхав», присвяченим людям і рослинам, і їх переселенню під час війни; і разом з Вікторією Донован є авторкою книги «Межі колаборації: мистецтво, етика та Донбас», яка виходить у 2022 році.

ч
Анастасія Чеботарьова
Інтерсекційна феміністка та активістка. Досліджую гендерні аспекти в історії та менеджерю проєкти.
Іванна Черчович

Кандидатка історичних наук, членкиня Української асоціації дослідників жіночої історії. Сфера наукових інтересів — гендерна історія в антропологічному, культурологічному контексті, в контексті історії повсякдення Галичини другої половини ХІХ — початку ХХ століття.

Катерина Чистофорова

Феміністка, перекладачка-аматор, студентка бакалаврату з напрямку International Development

Марія Чорна

Магістрантка програми «Історія» в НаУКМА, досліджує виховання жінок у середній освіті Російської імперії ХІХ століття. Наукові інтереси: гендерні студії, історія жіночої освіти, історія сексуальності.

Аліна Чорнобай

Феміністка, громадська активістка, правозахисниця.

Ксенія Чубук

Колумністка, феміністка, ЛГБТ-активістка. Публікується в онлайн-виданнях «Нігіліст», «Феміністична майстерня» та в газеті «Stonewall».
Сторінка у Фейсбуку: https://www.facebook.com/kseniia.chubuk

Катерина Чубук

Координаторка з комунікацій Програми EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа за підтримки Уряду Швейцарії, феміністка, мандрівниця.

Кети Чухров
Теоретикиня мистецтва, докторка філософських наук, авторка робіт з філософії сучасного мистецтва, радянської філософії марксизму і критики постгуманізму. 
ш

Докторка філологічних наук, заступниця директора з наукової роботи Інституту Івана Франка НАН України.

Марина Шевцова

Кандидатка економічних наук, PhD з політології. Гостьова дослідниця Лундського університету (Швеція), Університету Флориди (США) за програмою імені Фулбрайта (2018–2019). Програмна менеджерка ГО «Батьківська ініціатива “ТЕРГО”». Співавторка курсу «Школа для всіх: Безпечне шкільне середовище». Сфера наукових інтересів охоплює такі теми: ЛГБТ+ права у Східній і Центральній Європі, антигендерні рухи, ЛГБТ+ міграція, створення інклюзивного середовища в школі й на роботі, робота з батьками ЛГБТК-людей, європейська інтеграція.

Серед останніх публікацій — книжки LGBTQ+ Activism in Central and Eastern Europe. Resistance, Representation and Identity (з Раджаною Буянтуєвою) та LGBTI Asylum Seekers and Refugees from a Legal and Political Perspective (з Арзу Гюлер і Деніз Вентурі).