5 жовтня, 2024

Особисте як політичне

Культура згоди vs. культура зґвалтування — у чому різниця?
Що відрізняє культуру згоди від культури зґвалтування і чому це важливо.
Шкільні конкурси краси: можливості чи обмеження?
Навіщо в школах проводять конкурси краси? Що це дає молодим дівчатам — закріплення гендерних стереотипів чи можливості для самореалізації? Чи одне й інше? Зрештою, чи не краще привчати дівчат до самоповаги, здорового прийняття себе, любови до власного тіла та до солідарности з іншими дівчатами, а не до змагання з ними, особливо в ситуаціях, коли об’єктивна й чесна перемога апріорі неможлива?
Перші кроки до відновлення справедливості: посібник для тих, хто долає наслідки сексуального насильства, учиненого на Донбасі
Дане видання ставить за мету допомогти тим, хто постраждав від сексуального та гендерно-обумовленого насильства під час збройного конфлікту на Донбасі. У посібнику зібрано інформацію, що дає відповіді на запитання: що таке сексуальне та гендерно-обумовлене насильство, які форми та наслідки воно має, а також які існують способи подолання таких наслідків.
Штучне переривання вагітності.  Дилема права на життя та репродуктивних прав?
Існують два табори, які по-різному трактують ієрархію в структурі прав людини. Однак і прихильники, і противники ієрархії, в певній мірі визнають, що право на життя посідає центральне місце.
Я — не така!
«Я не така, як усі інші жінки». Ця фраза — вияв внутрішньої мізогінії, а та, своєю чергою, — наслідок патріархального бачення всього жіночого як менш значущого. У яких випадках присвоєння гіперфемінности може бути політичним жестом і чому нам пора перестати оцінювати жінок «чоловічим поглядом»?
Як одноразові засоби для менструації впливають на планету і що з цим можна зробити?
Одноразові засоби для менструації шкодять екології, але чи варто шельмувати за це жінок? Як розвивався ринок засобів для фізіологічного процесу, про який не прийнято говорити? Менструальна чаша, менструальні трусики і багаторазові прокладки - насправді, не новинки на ринку. Однак популярнішими ці засоби стають саме зараз.
16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства 2020
Із 25 листопада до 10 грудня в усьому світі проходить щорічна акція 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства. Що варто знати про акцію?
Протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству й добробут громад
У методичному посібнику представлений загальний аналіз гендерно зумовленого та домашнього насильства, та вплив цих явищ на добробут громад. Розкрита різниця між поняттями «запобігання» та «протидія» насильству. Представлені міжнародні та національні підходи до протидії та запобіганню домашньому та гендерно зумовленому насильству (ГЗН). 
Розірви коло. Медіа та протидія насильству
Посібник для журналістів та журналісток висвітлює питання що таке гендерне та домашнє насильство загалом, відношення насильства та закону, та, найголоніше, чому варто писати про насильство та як правильно це робити. У виданні також розкривається питання роботи представників та представниць медіа з постраждалими від гендерного та домашнього насильства.