Гендерна рівність є фундаментальним правом та необхідною умовою досягнення цілей зростання, соціальної єдності та демократії. Тим не менше, певна нерівність продовжує існувати і може поглиблюватися, якщо освіта, навчання та культура продовжуватимуть поширювати гендерні стереотипи.
Для того, щоб учні успішно навчалися, стали впевненими у собі особистостями, відповідальними та активними громадянами, необхідно приділяти увагу забезпеченню гендерної рівності, рівному позитивному ставленню до дівчат та хлопців, а також навчанню з гендерних питань. Гендерно чутлива освіта допомагає визначити, які погляди у сфері гендеру є справжніми, а які – лише стереотипними узагальненнями.
Сприяння цьому процесу є основним призначенням цього посібника, розробленого у рамках Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні. Цей посібник може служитиме основою, яку вчителі та тренери використовуватимуть для планування широкого спектру практичних заходів для забезпечення гендерної рівності в українських школах.
Зміст:
- Вступ;
- Глосарій гендерних термінів;
- Основні факти у гендерній сфері;
- Гендер та соціальні структури влади;
- Дорожня карта гендерної рівності:
- Гендер та економіка;
- Питання приватного життя;
- Гендер та прийняття рішень;
- Гендерні стереотипи в освіті та суспільстві;
- Гендерне насильство.
- Чоловіки та маскулінність;
- Метод 3R - практичний інструмент гендерного підходу;
- Гендерне бюджетування у школах.
Гендерна рівність в освіті : посіб. для тренерів / Програма розвитку ООН в Україні; авт. кол.: М. Янкаускайте, Н. Кургановська. - Запоріжжя: Друкарський світ, 2011. – 80 с.