7 грудня, 2022

Новини

Події 2 квітня – 8 квітня
Перший тиждень квітня насичений дискусіями, круглими столами й презентаціями в Києві, Львові та Полтаві!
Події 26 березня – 1 квітня
Цього тижня життя вирує у Києві, де майже кожного дня відбуватимуться дискусії, презентації книг і кінопокази на жіночу та гендерну тематику. 
Розмови про гендер на фестивалі DocuDays.UA
23 березня у Києві розпочнеться XV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Це найбільший міжнародний фестиваль документального кіно в Україні, який закінчить свою роботу 30 березня. Гендер в деталях є інформаційним партнером фестивалю. 
Події 19-25 березня
Лекції, дискусії, круглі столи, тренінги, інтерактиви - й усе це на гендерну тематику!
Наслідки 8 березня: що відбувається після
Перший феміністичний марш відбувся в Києві в 2008 році. Тоді вулицями Хрещатика пройшли 30-40 осіб, щонайменше половина з них були чоловіками. Марш був закритим з міркувань безпеки. Перший відкритий марш був ініційований у 2011 році ініціативами «Феміністична Офензива», ГО «Інсайт» і Центром візуальної культури. З 2012 року марші зазнають погроз з боку правих угрупувань, що триває і досі. 
Події 12-18 березня
Новий тиждень - нові враження! Теми гендеру знаходять все більше зацікавленості в різних куточках України й розглядаються з найрізноманітніших кутів зору! Ми знову відшукали для вас найцікавіше й найактуальніше!
Марш жінок «Годі терпіти»: чого насправді варто боятися
- Не нужно этого делать. Ты же знаешь, что у нас в стране свобода мысли и слова. Эти люди имеют другое мнение и пришли о нем заявить, — пояснює позаду мене жінка маленькому синові. Хлопчик хотів розірвати один із плакатів демонстрації на підтримку «традиційних цінностей». - Восьмое марта — это же не про цветочки и конфетки, это про права. Просто у нас еще это не совсем понимают, — продовжує та ж жінка, але вже у розмові з чоловіком, що стояв поруч.
Події 5-11 березня
Цього тижня "Гендер в деталях" публікує для вас найбільший анонс! А все тому, що зараз березень - час солідарності жінок у боротьбі за політичні, економічні і соціальні права! Ми нарахували більше 30, але, звичайно, перелік не є вичерпним! Від маршів, кіно-показів до лекцій і дискусій! Сподіваємося, він стане вам у нагоді, а відвідані події будуть порцією натхнення, оптимізму й завзяття!
Березень - місяць жіночої історії
Місяць жіночої історії - це феміністична ініціатива, що проводиться у США та деяких європейських країнах з метою привернення уваги до жіночої історії.
8 березня у Києві на Михайлівській площі відбудеться Марш жінок «Годі терпіти»
Організовують Марш цього року НДО «Інсайт», «Український жіночий фонд/ Ukrainian Women’s Fund”, «Легалайф Україна», «Amnesty International Ukraine”, “Positive Women”, а також громадські організації “Chiricli” і “Fight for Right/ Боротьба за права”.