13 травня, 2025

Досвіди війни

Розповідаємо про досвід українців та українок, життя яких змінила війна.

Ольга Полякова про важливість фемінізму, волонтерство та допомогу ЛГБТ+ спільноті під час війни
Ольга Полякова — виконавча директорка Gender Stream, ЛГБТ+ активістка й феміністка. «Гендер в деталях» поговорив із нею про те, з чого почався її інтерес до гендерної тематики й активізму, та розпитав, як змінилася її діяльність після початку повномасштабного російського вторгнення.Ольга Полякова — виконавча директорка Gender Stream, ЛГБТ+ активістка й феміністка. «Гендер в деталях» поговорив із нею про те, з чого почався її інтерес до гендерної тематики й активізму, та розпитав, як змінилася її діяльність після початку повномасштабного російського вторгнення.
Трансгендерні люди в Україні під час повномасштабної війни
Як війна вплинула на життя трансгендерних людей в Україні.
«ЛГБТ+ люди — нормальні»: як змінилася риторика щодо життя ЛГБТ+ людей в Україні в умовах повномасштабної війни
Аналіз українських медіа за 2023 рік показує зміну риторики щодо ЛГБТ+ спільноти під час повномасштабної війни.
Олена Шевченко про ЛГБТ+ активізм і фемінізм в Україні до та під час повномасштабної війни
Олена Шевченко — українська громадська діячка і правозахисниця, феміністка, ЛГБТ+ активістка. У правозахисті вже близько двадцяти років. «Гендер в деталях» розпитав Олену про її життєвий шлях, становлення, ЛГБТ+ активізм і фемінізм, а також про перспективи розвитку руху за рівні права в Україні.
Гендерна (не)рівність: під яким соусом її подають українські медіа в часи повномасштабної війни
Чи забули ми про гендерну рівність після початку повномасштабного вторгнення? Аналіз медійного ландшафту показує, що хоча певні суспільні теми витіснила воєнна тематика, усе-таки вони залишаються актуальними. Цей текст — результат соціологічного дослідження змісту медіа протягом року повномасштабної війни.
Невгамовна Монро: про новаторство, активізм і шоу-бізнес у 2000-х, війну і громадську діяльність сьогодні
Невгамовна Монро — трансгендерна людина, блогерка з більше як 82 тисячами підписниць і підписників в інстаграмі та майже 100 тисячами на ютубі. У минулому була телеведучою, а також drag queen. «Гендер в деталях» розпитав Монро про її минуле, довоєнне життя, шлях у шоу-бізнес та виклики, з якими їй довелося зіткнутися до і після 24 лютого 2022 року.
Захищати Батьківщину без дискримінації: ЛГБТ+ люди в арміях світу та України
У час повномасштабної війни Збройні сили України як ніколи потребують залучення людського ресурсу та продуманої кадрової політики. Як забезпечити службу в армії для людей ЛГБТ+ без дискримінації? Які проблеми українські військові ЛГБТ+ мають тепер? Як спільнота ЛГБТ+ боролася за своє право на військову службу в різних країнах світу?У час повномасштабної війни Збройні сили України як ніколи потребують залучення людського ресурсу та продуманої кадрової політики. Як забезпечити службу в армії для людей ЛГБТ+ без дискримінації? Які проблеми українські військові ЛГБТ+ мають тепер? Як спільнота ЛГБТ+ боролася за своє право на військову службу в різних країнах світу?
Віртуальний прайд: обговорення рівних прав ЛГБТ+ людей під час місяця гордости 2023 року
Прайд-місяць — це міжнародний символ боротьби за рівні права та прийняття ЛГБТ+ спільноти. В Україні особливої актуальности він набрав тепер, під час повномасштабної війни, адже частина ЛГБТ+ людей стала на захист держави, але досі не отримала рівних прав і можливостей, що завжди були доступні гетеросексуальним людям. Тож як українці відзначали місяць гордости і на яких проблемах акцентували найбільшу увагу?
Пропонуємо вашій увазі п’ять тез із п’ятого Феміністичного діалогу під назвою «Війна, націоналізм і феміністичний рух», який відбувся 30 листопада 2023 року. У діалозі взяли участь керівниця експертного ресурсу «Гендер в деталях» Тамара Злобіна та дослідниця, кандидатка історичних наук Марта Гавришко.
Veronika Selega: « We need to develop art brut – a direction in art that is actively developing in the world»
On February 22, two days before the start of the full-scale war, I met Serhiy Enenberg, a theater director and a long-time researcher and keeper of art brut in Ukraine, at Pavlov Hospital. Art brut is the art of non-professional artists. The first collections were collected from people with mental disorders, prisoners. Such art is also called the art of outsiders.

Досвіди війни

Розповідаємо про досвід українців та українок, життя яких змінила війна.