13 травня, 2025

Досвіди війни

Розповідаємо про досвід українців та українок, життя яких змінила війна.

Наталка НАЙДА: «Вчусь проявляти любов, навіть, коли вже нема сил»
До  24 лютого 2022 року я займалася розвитком компанії Framiore – шукала інвестиції, партнерів, впроваджувала інновації. 
Резонансні зґвалтування: чи суспільне обурення веде до системних змін?
Після кількох гучних справ про зґвалтування неповнолітніх дівчат стало зрозуміло: це питання треба терміново переносити з площини приватного розслідування в публічну. Як багато років тому, так і тепер українське суспільство збентежене бездіяльністю правоохоронців та безкарністю ґвалтівників. Чому ця проблема досі існує та як її вирішити?Після кількох гучних справ про зґвалтування неповнолітніх дівчат стало зрозуміло: це питання треба терміново переносити з площини приватного розслідування в публічну. Як багато років тому, так і тепер українське суспільство збентежене бездіяльністю правоохоронців та безкарністю ґвалтівників. Чому ця проблема досі існує та як її вирішити?
Відкритий лист українських ОГС до представни_ць Європейського парламенту та Європейської комісії
Ми, українські та міжнародні організації громадянського суспільства (ОГС), що підписалися нижче, закликаємо Європейську Комісію та Європейський Парламент підтримати залучення громадянського суспільства та впровадження гендерно чутливого підходу та принципів до відновлення України, яке відповідатиме європейським стандартам. 
Open Letter of Ukrainian CSOs to the European Parliament and European Commission representatives
We, the undersigned Ukrainian and international civil society organizations (CSOs), call on the European Commission and the European Parliament to support civil society engagement and incorporation of gender responsive approach and principles into the Ukraine recovery, which will go in line with the country’s European path.
Життєві уроки українських лідерок, яких вбила Росія
Втрата кожної лідерки, вбитої Росією, – це не лише втрата людини з її історією. Це втрата ниточок звʼязків і підтримки, які вміли сплести ці жінки, це втрата для спільноти, яка гуртувалася навколо цих жінок, зрештою, – це втрата для культури лідерства. Ми все ще можемо вчитись у цих жінок: служінню, сміливості, системності, відкритості до нового. Бо в кожній з цих історій можна почерпнути безцінний і складний урок жіночого лідерства. Хай памʼять робить нас сильнішими.
Наталія Вишневецька: «Допомога має бути феміністичною — такою, що залучає потенціал людини, а не робить все за неї»
Наталія Вишневецька про захист прав жінок під час війни, а також роботу над видимістю жінок в Україні та за її межами.
Наталя Селюкова: «Якщо не підтримати жінок зараз, то далі буде складніше»
Наталя Селюкова про підготовку жінок до відбудови України. 
Втрати війни
В Україні під час повномасштабної війни насильство має різні виміри, і збройна агресія Росії — найбільше джерело насильства проти жінок і дівчат, яке набирає різних форм. Тому протягом 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства ми відійшли від міжнародних традицій відзначення цієї акції і по-своєму говорили про втрати, яких нам завдає російська війна.В Україні під час повномасштабної війни насильство має різні виміри, і збройна агресія Росії — найбільше джерело насильства проти жінок і дівчат, яке набирає різних форм. Тому протягом 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства ми відійшли від міжнародних традицій відзначення цієї акції і по-своєму говорили про втрати, яких нам завдає російська війна.
П’ять тез про український фемінізм під час війни: виклики та здобутки
П’ять тез із другого Феміністичного діалогу «Український фемінізм під час війни: виклики та здобутки».
П’ять тез про фемінізм і мілітаризм
П’ять тез із першого Феміністичного діалогу «Фемінізм та мілітаризм: теорії, критика та практика».

Досвіди війни

Розповідаємо про досвід українців та українок, життя яких змінила війна.