17 листопада, 2024

#HeForShe

Він для неї (HeForShe) - це глобальний рух солідарності з жінками, з метою досягнення гендерної рівності у світі. Започаткований ООН, рух пропонує чоловікам та людям усіх гендерів приєднатись та стати агентами змін. У межах рубрики ми розкриватимемо гендерні питання, які стосуються чоловіків, аналізуватимемо токсичну маскулінність, розпитаємо українських феміністів, як їм живеться в консервативному суспільстві, та почуємо феміністичні рефлексії чоловіків щодо їхнього приватного та професійного життя. Частину інтерв’ю у цій рубриці підготували студентки та студенти Тамари Марценюк в рамках курсу “Маскулінність і чоловічі студії” у 2018 і 2019 роках.

Агресори й жертви: насильство в житті українських чоловіків
У квітні 2021 року «Міжнародна амністія» в Україні у співпраці з аналітичним центром «Інфо Сапієнс» провели велике кількісне репрезентативне опитування про досвід насильства в житті чоловіків. Питання стосувалися видів насильства, яких зазнавали чоловіки, їхнього ставлення до насильства, уявлення про приклади різних форм насильства, уявлення про загрози насильства, досвіду насильства в дитинстві і в дорослому віці (зокрема в родині, шкільному, робочому середовищах, на вулиці), а також готовности протидіяти насильству. Про результати — у статті.
«Треба заохочувати дівчат мріяти про масштабне» – Микола Ябченко
Знайомтесь! Микола Ябченко — експерт з комунікацій, профемініст. Працює в Програмі розвитку ООН, захоплюється адвокацією прав жінок, вихованням дітей та читанням книжок в метро, коли воно не закрите на карантин.
Олег Максим’як про гендерне насильство й стереотипи
Вітання! Це Олег Максим’як — студент-політолог, SMM-менеджер та журналіст, а окрім цього закоханий в архітектуру і є великим кіноманом, що ні дня прожити не може без перегляду фільму чи серіалу.
«Патріархат застарів та віджив своє» – Віктор Петрович
Вітання! Це Віктор Петрович — автор і ведучий блогів на YouTube про права жінок та ЛГБТ+.
«Мрію про те, щоб у всіх людей були рівні права!» –  Іван Калоша
Вітання! Це Іван Калоша — енергетик, екоактивіст. @ivanushkakalosha любить читати книги, а ще подорожі, мистецтво та опановувати щось нове, а ще мріє про те, щоб у всіх людей були рівні права!
«Я підтримую гендерну рівність та фемінізм» — Володимир Бєглов
Разом з Володимиром Бєгловим продовжуємо серію публікацій з чоловіками, які поділяють цінності фемінізму та гендерної рівності.
«Гарно жити в суспільстві, де всі рівні» — Володя Візняк
Володя Візняк розповідає про те, чому чоловікам важливо бути феміністами. 
Досвід України, Білорусі і Швеції у створенні тато-шкіл: інтерв’ю з Володимиром Марценюком, В’ячеславом Щербою і Матсом Берггреном
Володимир Марценюк — громадський активіст, голова й один із засновників ГО «ОЛЕГ». В’ячеслав Щерба — громадський активіст, представник благодійної ГО Lions Clubs International у Білорусі. Створював і забезпечує стале функціонування мереж тато-шкіл у Білорусі й Росії.  Матс Берггрен — громадський активіст, представник шведської організації «Чоловіки за гендерну рівність» (MfG — MAN). Забезпечує стале функціонування мереж тато-шкіл у Швеції, Фінляндії, Україні, Росії, Білорусі та ПАР.
Фемінізм та чоловічі рухи за рівність в Іспанії
Чи існують чоловіки-феміністи? Часто чоловічі рухи «за рівність» виявляються її антиподами і протестують проти емансипації жінок. Однак справжні прихильники гендерної рівности теж є, навіть у такій позірно мачистській країні як Іспанія. Як Іспанії вдалося піднятися на восьму сходинку в рейтингу гендерної рівности 2020 року та яка роль у цьому чоловічих феміністичних рухів — далі в статті.
Інтерв’ю з Ігорем Сердюком про історичні аспекти маскулінности в Україні
Ігор Сердюк — доктор історичних наук, професор кафедри історії в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка, завідувач Центру історико-антропологічних досліджень ПНПУ. Співредактор історичного порталу historians.in.ua. Співорганізатор щорічної серії наукових заходів «Історія. Гендер. Сексуальність. Полтава та серії публічних лекцій, присвячених проблемам фемінізму і гендерних студій.