16 квітня, 2024

Юридична консультація

Разом з Асоціацією жінок-юристок України "ЮрФем" пропонуємо детальні вiдповiдi на всi юридичнi питання, пов'язані з жіночим досвідом та гендерними відносинами.

Карантинні виклики: надання відпусток для найманих працівниць
Карантин ставить складні питання для бізнесу і працівників. Що робити, якщо робочий процес припинився і перевести його в дистанційний формат неможливо? З чого виплачувати заробітну плату, якщо немає прибутку? У нагоді стають відпустки — оплачувані і за власний рахунок. Чи законне таке рішення? Варіантами виходу із ситуації можуть бути також простій, переведення працівника чи працівниці на неповний робочий день, дистанційна робота або гнучкі умови праці з неповним робочим днем, у крайньому разі — звільнення працівника чи працівниці за згодою сторін або ініціювання процесу скорочення штату.
Відповідальність за домашнє насильство  та способи отримання правової допомоги в Україні
Що каже українське законодавство про домашнє насильство? Як можна дієво захиститися від кривдника? Чи поліція оперативно й ретельно реагує на виклики та чого вимагати від патрульних? Які можливості для консультацій і правової допомоги? Усі деталі — в практичній юрконсультації про відповідальність за домашнє насильство та можливі способи захисту в Україні.
Розлучення й аліменти під час карантину
Як вплинула пандемія COVID 19 на реалізацію наших прав щодо розірвання шлюбу? Чи можемо ми стягнути аліменти під час карантину і як вплине карантин на обов’язок батьків утримувати дитину? Відповіді на ці й інші питання про розірвання шлюбу та стягнення аліментів проаналізуємо в цій статті.
Нове означення зґвалтування в українському законодавстві: крок уперед чи назад?
Що означає «згода на секс»? Поки ЗМІ розкручували хайп про «розписки», було змінено Кримінальний кодекс. Згідно з цими змінами, жертвам зґвалтування більше не потрібно доводити суду, що вони чинили активний фізичний опір насильнику. Зґвалтуванням уважаються дії «без добровільної згоди потерпілої особи». Про нові норми Кримінального кодексу та питання, які вони викликають, — у юридичній консультації.
Сексуальне насильство: визначення, відповідальність і юридична практика
Що робити у випадку сексуального насильства? Чим таке насильство відрізняється від зґвалтування? Про нові норми Кримінального кодексу, відповідальність за правопорушення та алгоритм правочину — у юридичній консультації.
Відповідальність публічних осіб за сексистські висловлювання: український та європейський досвід
Початок роботи Верховної Ради України нового скликання ознаменувався не лише активним законотворенням, а й «сексизмотворенням» окремих депутатів. І хоча один із міністрів уважає, що гендерної дискримінації в Україні немає, сексистські висловлювання — це не що інше, як її прояв, що призводить до порушень прав жінок. Там, де є порушення прав, має бути юридична відповідальність, та чи передбачено в Україні відповідальність публічних осіб за сексистські висловлювання? Яка ситуація склалася з цим в Україні й у Європі, аналізує Аліна Чорнобай.
Як і навіщо боротися із сексизмом у рекламі
Як визначити, чи справді реклама сексистська й дискримінаційна та як із нею боротися? Усе про законодавство, галузеві стандарти, профільні організації, а також алгоритм дій і зразок скарги — у юридичному коментарі.
Методика оцінки ризиків повторного насильства
19 квітня набув чинності наказ про оцінку ризиків вчинення повторного насильства перед винесенням заборонного припису насильникам. Анна Саєнко, адвокатка, незалежна експертка, членкиня Асоціація жінок-юристок України "ЮрФем" розповіла нам про методику оцінки ризиків.
Відпустка по догляду за дітьми: чому лише мама?
Скільки татів беруть гарантовані законодавством «відпустки по догляду за дитиною»? Чому в Україні чоловіча відпустка вважається «похідною» від жіночої, які нюанси перешкоджають батькам реалізувати їхні права та на досвід яких країн Європи варто рівнятися українському праву і практиці?
Хто та як може усиновити дитину?
Ратифікувавши Конвенцію ООН про захист прав дитини 27 лютого 1991 року, Україна визнала, що дитині для повного й гармонійного розвитку потрібно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові й розуміння[1], а також що пріоритетним у боротьбі із проблемою сирітства є інститут адопції.