9 вересня, 2024

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Книга, покликана побороти сором (Про книжку: Ольга Карі. «Хрестик, або Дуже кривава книжка»)
Книжка Ольги Карі «Хрестик, або Дуже кривава книжка» про менструацію заснована на досвіді багатьох жінок різного віку. У ній відверто про табу й міфи навколо місячних, про біль і сором, про різні досвіди, пов’язані з природним процесом жіночого організму, який чи не найбільш табуйований у суспільстві. Книжка покликана зруйнувати упередження, що говорити про місячні соромно.
Втрачена людяність (Про книжку: Ізабель Вілкерсон. «Каста. Витоки наших невдоволень»)
«Каста. Витоки наших невдоволень» Ізабель Вілкерсон — потужна книжка, у якій авторка досліджує і описує расизм як кастову систему. Про історію розмежування людей, приниження та щупальця нерівности, які дуже глибоко проникли в суспільну свідомість.
Коли власний дім стає найгіршою пасткою (Про книжку: Наталія Чайковська. «Порцелянова лялька»)
Наталія Чайковська написала роман «Порцелянова лялька», який детально розкриває всі види домашнього насилля та проводить читачок і читачів через історію аб’юзивних стосунків. Книжка розтлумачує, які ознаки домашнього насилля і чому важливо говорити про цю проблему, а також про те, що постраждалі ніколи не винні й не провокують знущань.
48 історій про те, що болить (Про книжку «Про що вона мовчить»)
«Про що вона мовчить» — це збірка історій жінок, сповнена різноманітних досвідів. Про все, що хвилює, болить і часто залишається замовчуваним. Щира, відверта й емоційна книжка.
Коли єдиний спосіб вижити — прикинутися хлопцем (Про книжку: Дженні Тінхвей Джан. «Чотири скарби неба»)
«Чотири скарби неба» Дженні Тінхвей Джан — роман про дівчинку з Китаю кінця ХІХ століття, яка опинилася в рабстві на іншому кінці світу. Лінь Дайю пережила багато жахливих подій і мусила роками прикидатися хлопцем, щоб хоч трохи почуватися в безпеці. Це книжка про расизм і експлуатацію жіночого тіла.
Вільна жити за покликом серця (Про книжку: Ґленнон Дойл «Вільна»)
Книжка Ґленнон Дойл «Вільна» — це історія жінки, яка роками намагалася вписатися в стандарти, продиктовані суспільством, а потім наважилася жити за покликом серця. Щира й чесна розповідь про вихід за рамки і сміливість бути собою.
Без стереотипів: 10 принципів безбар’єрної мови
Говорити так, щоб не множити стереотипи, складно. Часто вони так глибоко закорінені в нас, що ми транслюємо свої упередження несвідомо, навіть не здогадуючись про це. Проте є така мова, яка дозволяє висловлювати думки без стереотипів і упереджень.
Становище журналісток та інших працівниць медіа в Україні
В листопаді 2022 року ГО «Жінки в медіа» за підтримки Українського Жіночого Фонду презентували дослідження «Становище журналісток та інших працівниць медіа в Україні».
Уривок із збірки чоловічих історій «Про що він мовчить»
Збірка “Про що він мовчить” — це особисті історії, які руйнують стереотипи, показують очікування від чоловіків з боку суспільства і розвінчують міф про “справжнього чоловіка”. 
Уривок з книги «У гармонії з тілом. Про менструацію та дорослішання»
Одного дня це трапляється. Раптом почуваєшся зовсім розгубленою. У твоєму житті з’явилася вона — менструація. Здається, ти вже десь чула про цей особливий процес жіночого організму. Але детально розпитати в мами соромилася, гугл видав купу неперевірених фактів, а подружки й самі трохи ошелешені інакшістю своїх тіл. Добре, що відповіді на головні запитання про дорослішання є в цій книжці. Вона пояснить тобі все, що варто знати про зміни в організмі. І те, як прийняти їх, бути впевненою, добре почуватися та жити в гармонії з тілом. Найважливіша книжка для тих, хто тільки починає дорослішати, і тих, хто має справу з місячними вже декілька років.