Таня Касьян
Говорити так, щоб не множити стереотипи, складно. Часто вони так глибоко закорінені в нас, що ми транслюємо свої упередження несвідомо, навіть не здогадуючись про це. Проте є така мова, яка дозволяє висловлювати думки без стереотипів і упереджень.
В листопаді 2022 року ГО «Жінки в медіа» за підтримки Українського Жіночого Фонду презентували дослідження «Становище журналісток та інших працівниць медіа в Україні».
Збірка “Про що він мовчить” — це особисті історії, які руйнують стереотипи, показують очікування від чоловіків з боку суспільства і розвінчують міф про “справжнього чоловіка”.
Одного дня це трапляється. Раптом почуваєшся зовсім розгубленою. У твоєму житті з’явилася вона — менструація. Здається, ти вже десь чула про цей особливий процес жіночого організму. Але детально розпитати в мами соромилася, гугл видав купу неперевірених фактів, а подружки й самі трохи ошелешені інакшістю своїх тіл. Добре, що відповіді на головні запитання про дорослішання є в цій книжці. Вона пояснить тобі все, що варто знати про зміни в організмі. І те, як прийняти їх, бути впевненою, добре почуватися та жити в гармонії з тілом. Найважливіша книжка для тих, хто тільки починає дорослішати, і тих, хто має справу з місячними вже декілька років.
«Маєте проблеми із самооцінкою, знижений емоційний фон, понад усе боїтеся самотності? Почуваєтеся великими хрещеними матерями та батьками цього світу й задовольняєте, а чи й передбачаєте потреби інших, ігноруючи власні? Ваш діагноз — співзалежність.
Недавно «Нью-Йорк пост» опублікувала статтю Юлії Сабіни-Джої про жінок-лідерок, які активно протидіють Путіну. Авторка пише, що нині у Європі саме жінки — найгучніший голос, який закликає припинити російську агресію в Україні. Її приклади яскраві й переконливі.
Ірина Тіщенко
#політикаБЕЗсексизму — мобільний освітній хаб, мета якого — підготувати нову когорту лідерок із різних соціальних груп. У 2022 році проєкт подорожував країною, адаптуючись до вимог і потреб воєнного часу. Про результати розповідає лідерка Ірина Тишко.
Анна Повх
Інформативний посібник з основ гендерної проблематики. Книжка описує українські реалії, тому дуже актуальна. Крім гендерної рівности в багатьох сферах — від політики до релігії, порушує проблеми дискримінації, ксенофобії, множинних нерівностей.
Галина Котлюк
Говорити компліменти — приємно і потрібно для доброзичливих стосунків. Але чи всі компліменти добрі? Розбираємо 5 поширених компліментів з патріархальною “червинкою”.
Анна Повх
Книжка африканської авторки про жіночі питання, важливі в будь-якому куточку планети.