17 листопада, 2024

ЛГБТІКА

Невидимі злочини. Чому Україні потрібен законопроєкт №5488
Ухвалення законопроєкту №5488 є не просто формальним кроком у вдосконаленні законодавства, але й потужним сигналом для всіх громадян, що Україна рішуче виступає проти дискримінації та насильства.
Законопроєкти №5488 і №9103 — як вони наблизять нас до Євросоюзу і віддалять від росії
Упровадження законопроєктів №5488 і №9103 не лише наблизить Україну до ЄС, але й допоможе ще більше відірватися від ментального впливу росії.
Духовність і толерантність? Як різні релігії відкриваються до ЛГБТ+ спільноти
Хай поки точково, як реформаторські ініціативи, та все ж різні релігії поступово змінюють своє ставлення до ЛГБТ+ людей.
Право на рівність: як і навіщо створювати робоче середовище, толерантне до ЛГБТ+ людей
12 листопада 2015 року в Україні відбулася знакова подія: більшість депутатів Верховної Ради, щоправда, лише з п’ятої спроби, після довгих міжфракційних перемовин, під тиском громадянського суспільства і Європейських інституцій проголосували за внесення змін до чинного Кодексу законів про працю, заборонивши будь-яку дискримінацію на робочому місці, зокрема за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичности.
It’s okay to be gay: ЛГБТКІ+ діти й підлітки в Україні та світі
Про те, хто такі ЛГБТКІ+ діти, з якими проблемами їм доводиться стикатися в Україні і світі та що можна зробити для покращення їхньої ситуації, розбиратимемося в цій статті.
Ольга Полякова про важливість фемінізму, волонтерство та допомогу ЛГБТ+ спільноті під час війни
Ольга Полякова — виконавча директорка Gender Stream, ЛГБТ+ активістка й феміністка. «Гендер в деталях» поговорив із нею про те, з чого почався її інтерес до гендерної тематики й активізму, та розпитав, як змінилася її діяльність після початку повномасштабного російського вторгнення.Ольга Полякова — виконавча директорка Gender Stream, ЛГБТ+ активістка й феміністка. «Гендер в деталях» поговорив із нею про те, з чого почався її інтерес до гендерної тематики й активізму, та розпитав, як змінилася її діяльність після початку повномасштабного російського вторгнення.
Дарина Дмитрієвська про те, як бути ЛГБТ+ дружньою лікар_кою та на що звернути увагу при пошуку дружнього лікар_я для себе
Дарина Дмитрієвська – сімейна лікарка та громадська активістка. Виступає за права ЛГБТ+спільноти. Працювала з темами трансгендерного переходу, брала участь у розробці інтерактивної карти ЛГБТ+френдлі лікар_ів, є активДарина Дмитрієвська — сімейна лікарка і громадська активістка. Виступає за права ЛГБТ+ спільноти. Працювала з темами трансгендерного переходу, брала участь у розробці інтерактивної карти ЛГБТ+ дружніх лікар_ів, активна союзниця ЛГБТ+ спільноти.ною союзницею ЛГБТ+спільноти.
Петро Жеруха про шлях від музиканта до військовослужбовця, про гомофобію в армії та про те, як зробити камінгаут перед по_братимами
Петро Жеруха — військовослужбовець сухопутних військ ЗСУ, автор петиції «За реєстровані партнерства для одностатевих і різностатевих пар, на підтримку законопроєкту № 9103 “Про інститут реєстрованих партнерств”».
Олена Шевченко про ЛГБТ+ активізм і фемінізм в Україні до та під час повномасштабної війни
Олена Шевченко — українська громадська діячка і правозахисниця, феміністка, ЛГБТ+ активістка. У правозахисті вже близько двадцяти років. «Гендер в деталях» розпитав Олену про її життєвий шлях, становлення, ЛГБТ+ активізм і фемінізм, а також про перспективи розвитку руху за рівні права в Україні.
Системна дискримінація ЛГБТ+ людей в Україні: зріз 2023 року
Результати соціологічних досліджень фіксують певні позитивні тенденції у зміні ставлення населення України до ЛГБТ+ спільноти. Статистичні дані дозволяють стверджувати: толерантність до ЛГБТ+ людей зросла. А проте ЛГБТ+ спільнота в Україні досі зазнає непоодиноких проявів дискримінації на різних рівнях та законодавчих обмежень у реалізації прав. В умовах повномасштабної війни ці проблеми нікуди не зникли, а подекуди навіть загострилися й актуалізувалися.