7 грудня, 2024

Мова і література

Цієї миті завтра_2.0
А що б ви зробили, якби могли б пірнути у часовий портал і опинитися у своєму 16-му дні народження? Як би ви поводилися? Що б змінили, виходячи з нинішнього досвіду Саме ці питання виникають постійно під час прочитання книги Емми Страуб «Цієї миті завтра». Головна героїня Еліс у свій 40-й день народження несподівано для себе мандрує у часі та опиняється у своєму 16-річчі, коли все ще попереду, життя грайливе та безтурботне, батько сповнений сил й енергії, а відчуття дорослості як ніколи реальне.
Уривок з книги «Втрачені квіти Еліс Гарт» Голлі Рінґланд
Роман «Втрачені квіти Еліс Гарт» Голлі Рінґланд, який незабаром вийде друком у видавництві Лабораторія, — історія про те, як упродовж двадцяти років між пишними полями цукрової тростини на березі моря, між австралійською квітковою фермою та небесним кратером у центральній пустелі Еліс змушена зрозуміти, що найсильніша історія, якою вона коли-небудь володітиме — її власна. 
«Бути собою і лиш собою»: 10 тез українського фемінізму від Наталії Кобринської
Феміністичні ідеї Наталії Кобринської, які залишаються актуальними навіть через 150 років.
Огляд на книгу Коллін Гувер «Покинь, якщо кохаєш»
«Покинь, якщо кохаєш» — зухвала і суперечлива назва книги на перший погляд, однак не тоді, коли за плечима 15 років психологічної практики. Історія в книзі — здавалося б, банальна — але змальовує, на жаль, знайому багатьом проблему домашнього насилля та токсичних стосунків без прикрас.
Уривок з книги Джека Голланда «Коротка історія мізогінії. Найдавніше упередження в світі»
Це дивовижно відверте розслідування давньої, повсюдної, тривалої і абсолютно нічим невиправданої несправедливості, якої зазнала половина населення планети лише через те, що їй випало народитися жінками, а не чоловіками.
Уривок із книги «Половина жовтого сонця» Чімаманди Нґозі Адічі
Половина жовтого сонця в центрі червоно-чорно-зеленого прапора символізує славне майбутнє Біафри — молодої держави на південному сході Нігерії, яка виборювала незалежність наприкінці 1960-х.
«Вибір лікаря». Фрагмент із книжки «Матера вам не наймичка, або Чому діти це — прекрасно...» Каті Бльостки
Ця книжка про реальне, живе, неідеальне материнство. Про матеру, яка через призму гумору та самоіронії, використовуючи легку дозу елегантних матюків, намагається день перестоять і ніч передержатись. Від тесту на вагітність до баталій у садочку. Про перші купання, зуби, соплі й незручні запитання. 
«Чи можна дівчатам-підліткам користуватися тампонами?». Фрагмент із книжки «Без маячні про перші місячні» Юлія Ярмоленко
Як зрозуміти, що скоро почнуться місячні, яку білизну обрати й чим користуватися – прокладками, тампонами чи, може, чашами? Як сказати про це мамі та як говорити про менструацію з татом? Навіщо менструація взагалі потрібна і чи справді буде боляче?
Уривок із книги «Невже доросла: книжка для дівчат, які вже (майже) виросли»
Ця книжка про саме той незручний момент, коли виявляється, що дорослі — це ми. І йдеться не завжди про вік, адже усвідомити це можна й, наприклад, перед лицем екстремальних подій: як-от миттєво подорослішали чимало жінок, чоловіків і навіть дітей 24 лютого 2022 року.
Уривок із книги «Чому він це робить? Про що думають лихі та деспотичні чоловіки»
Ланді Бенкрофт понад двадцять п’ять років займається проблемою насильства, психологічних травм і відновлення. Бенкрофт розв’язав язика тисячі аб’юзерів. Багато працював як експерт із питань опіки, дослідник жорстокого поводження з дітьми, читав публічні лекції в США та за кордоном».