19 квітня, 2024

Особисте як політичне

Що робити, коли ви дізналися про домашнє насильство
Путівник про домашнє насильство створений для кожного небайдужого. В путівнику розкриті теми що таке доманє насильств, його види та ознаки, а також як розпізнати домашнє насильство, як спілкуватись з постраждалими, та як реагувати та куди звертатись, якщо Ви запідозрили домашнє насильство щодо себе, близьких та знайомих. 
Планування заходів реагування на COVID-19: настанови для координаційних груп з питань гендерно зумовленого насильства (ГЗН)
У виданні представлений перелік рекомендацій щодо організації та проведення заходів координаційними групами з питань гендерно зумовленого насильства під час карантиних обмежень у зв'язку з COVID-19. Описані ролі координаційної групи; партисипатичний процес; корисні дані для використання у процесі планування; ключові аспекти, які необхідно врховувати при плануванні та аналізі заходів реагування та інші питання. Видання корисне проектим менеджерам та організаторам заходів щодо допомги при гендерно зумовленому насиллі.
Керівні принципи з надання послуг постраждалим від гендерно зумовленого насильства (ГЗН) у віддаленому режимі
Ці Керівні принципи містять рекомендації щодо створення служб з надання послуг постраждалим від гендерно зумовленого насилля (ГЗН) у віддаленому режимі, ведення випадків насильства, надання соціально-психологічної допомоги і перенаправлення постраждалих осіб до суб’єктів надання послуг для задоволення нагальних потреб постраждалих від ГЗН осіб.
Ставлення громадян до гендерно зумовленого та домашнього насильства
Опитування щодо ставлення громадян України до гендерно зумовленого та домашнього насильства підготовлено у 2020 році для UNFPA Україна, Фонду ООН у галузі народонаселення. Опитування включано 19 питань та проводилось у дві хвилі - у березні 2019 та лютому 2020 року. Динамічні та статистичні дані прдставлені в інфографічній формі. 
Фемінізм та чоловічі рухи за рівність в Іспанії
Чи існують чоловіки-феміністи? Часто чоловічі рухи «за рівність» виявляються її антиподами і протестують проти емансипації жінок. Однак справжні прихильники гендерної рівности теж є, навіть у такій позірно мачистській країні як Іспанія. Як Іспанії вдалося піднятися на восьму сходинку в рейтингу гендерної рівности 2020 року та яка роль у цьому чоловічих феміністичних рухів — далі в статті.
Кто моет посуду на карантине: как поровну распределить домашние обязанности?
Почему женщины выполняют больше домашней работы? Во время карантина ее объем еще увеличился и лег в основном на плечи женщин. Вместе с тем, когда все дома, невидимая работа становится видимой, так как выполняется на глазах остальных. Это время — шанс научиться ее замечать, считать и распределять равномерно.
Хто миє посуд на карантині: як порівну розподілити домашні обов’язки?
Чому жінки виконують більше домашньої роботи? Під час карантину її обсяг ще зріс і ліг на плечі переважно жінок. Водночас, коли всі вдома, невидима праця стає видимою, адже робиться на очах інших. Цей час — це шанс навчитися її помічати, рахувати і розподіляти рівномірно.
Кохання між рівними
Відома письменниця розмірковує про аспекти своєї феміністичної мрії — мрії про світ, у якому жінки і чоловіки рівні, самореалізовані та мають однакові можливості і мотивації шукати «сродну працю». Якими будуть любовні сюжети в такому світі?
«Женское братство» или «сестринство»?
Якщо в державному гімні замінити слово «браття» на слово «сестри», чи буде «всім і так зрозуміло», що йдеться і про чоловіків, і про жінок? Якщо президент казатиме «я звертаюся зараз до кожної українки» у своїх промовах, чи приймуть це чоловіки як норму? Навряд. Тоді чому «браття» і «кожен українець» не ріже нам вухо? Олена Шевченко міркує про те, як і чому чоловіки стали «нормою людини» в нашому суспільстві та в якому напрямку це потрібно змінювати.
Посібник "Про менструацію і пов'язані з нею питання"
Посібник розроблений в рамках проекту «Резиденція солідарності», який реалізувала ГО «Феміністична майстерня» разом з резиденткою Дарією Ждановою, за рахунок гранту від Фонду інституту «Відкрите суспільство» у співпраці з Правовою ініціативою Фондів відкритого суспільства.