17 січня, 2025

Сім’ї

Як залучати татів у догляд за дітьми з найранішого віку?
Що дає залучення татів до раннього розвитку дитини?
Як підняти народжуваність? Ділити домашню працю
Жінки витрачають більше часу на догляд за дітьми й домашні справи, ніж чоловіки. Недавні дослідження демонструють: що більша різниця між чоловіками й жінками в часі, витраченому на домашні справи, то нижча народжуваність. І навпаки.
Які права я маю як тато? І як використовувати ці права на користь моєї сім'ї?
У брошурі чітко та структуровано висвітлено основні права тата у контексті трудового законодавства України. А саме: право тата на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, право на 14-денну відпустку безпосередньо після народження дитини, а також право на лікарняні для догляду за дітьми. Описані переваги, а також процес реалізації цих прав для тат. 
Протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству й добробут громад
У методичному посібнику представлений загальний аналіз гендерно зумовленого та домашнього насильства, та вплив цих явищ на добробут громад. Розкрита різниця між поняттями «запобігання» та «протидія» насильству. Представлені міжнародні та національні підходи до протидії та запобіганню домашньому та гендерно зумовленому насильству (ГЗН). 
Що робити, коли ви дізналися про домашнє насильство
Путівник про домашнє насильство створений для кожного небайдужого. В путівнику розкриті теми що таке доманє насильств, його види та ознаки, а також як розпізнати домашнє насильство, як спілкуватись з постраждалими, та як реагувати та куди звертатись, якщо Ви запідозрили домашнє насильство щодо себе, близьких та знайомих. 
Як говорити про свої феміністичні погляди з близькими?
«Заміж вийшла? Діточки є?» — ось що зазвичай цікавить дорогу родину на сімейних зібраннях. Відрізнятися від шаблону дуже важко. Особливо якщо ти носійка чи носій феміністичних поглядів. Як говорити про фемінізм із близькими? Чи можливо їх переконати, чи не варто й намагатися? Журналістка Емма Антонюк розробила практичні поради — з ким і як вести діалог.
Жіночий карантин: вижити нереально спитися
Як жінкам ведеться на карантині? Робота, діти, хатня праця, навчання з усіх предметів? Чоловіки — це допомога чи ще одне навантаження? Ми попросили Настю Мельниченко поділитися досвідом і заохочуємо вас поділитись своїм.
Кто моет посуду на карантине: как поровну распределить домашние обязанности?
Почему женщины выполняют больше домашней работы? Во время карантина ее объем еще увеличился и лег в основном на плечи женщин. Вместе с тем, когда все дома, невидимая работа становится видимой, так как выполняется на глазах остальных. Это время — шанс научиться ее замечать, считать и распределять равномерно.
Хто миє посуд на карантині: як порівну розподілити домашні обов’язки?
Чому жінки виконують більше домашньої роботи? Під час карантину її обсяг ще зріс і ліг на плечі переважно жінок. Водночас, коли всі вдома, невидима праця стає видимою, адже робиться на очах інших. Цей час — це шанс навчитися її помічати, рахувати і розподіляти рівномірно.
Один день мого життя
Чи може бути світ, у якому жінка — молодець? У якому її тіло не занадто товсте чи худе, а завжди просто її. У якому хай там коли вийшла заміж і народила дітей — це завжди вчасно. А якщо взагалі цього не зробила, однаково молодець, бо зробила щось інше. Ніби нескладно все, правда? Наша редакторка плакала, коли читала цей текст, адже жіночі мрії про феміністичну утопію дуже прості. Варто додати трішки поваги і справедливости, і наш світ стане ідеальним. І до болю сумно, що цих простих речей у жінок, та й у всіх решти теж, поки що немає.