18 грудня, 2024

Право

Розлучення й аліменти під час карантину
Як вплинула пандемія COVID 19 на реалізацію наших прав щодо розірвання шлюбу? Чи можемо ми стягнути аліменти під час карантину і як вплине карантин на обов’язок батьків утримувати дитину? Відповіді на ці й інші питання про розірвання шлюбу та стягнення аліментів проаналізуємо в цій статті.
Нове означення зґвалтування в українському законодавстві: крок уперед чи назад?
Що означає «згода на секс»? Поки ЗМІ розкручували хайп про «розписки», було змінено Кримінальний кодекс. Згідно з цими змінами, жертвам зґвалтування більше не потрібно доводити суду, що вони чинили активний фізичний опір насильнику. Зґвалтуванням уважаються дії «без добровільної згоди потерпілої особи». Про нові норми Кримінального кодексу та питання, які вони викликають, — у юридичній консультації.
Сексуальне насильство: визначення, відповідальність і юридична практика
Що робити у випадку сексуального насильства? Чим таке насильство відрізняється від зґвалтування? Про нові норми Кримінального кодексу, відповідальність за правопорушення та алгоритм правочину — у юридичній консультації.
Як і навіщо боротися із сексизмом у рекламі
Як визначити, чи справді реклама сексистська й дискримінаційна та як із нею боротися? Усе про законодавство, галузеві стандарти, профільні організації, а також алгоритм дій і зразок скарги — у юридичному коментарі.
Права людини жінок зі спільноти ЛБТіК в Україні
У цій публікації наведено огляд національних правових актів та документів ООН щодо прав жінок ЛБТІК та представлена стисла інформація про ситуацію стосовно прав жінок ЛБТІК в Україні.
Відповідальність за домашнє насильство і насильство за ознакою статі
Науково-практичний коментар новел Кримінального кодексу України. У коментарі відображено і прокоментовано зміни, які були внесені до Кримінального кодексу України згідно із Законом України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» №2227-VIII від 6 грудня 2017 року.
Роз'яснення для зацікавлених фахівців щодо змін у кримінальному законодавстві
Роз'яснення для зацікавлених фахівців щодо змін у кримінальному законодавстві у зв'язку із прийняттям Закону України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами" та дотичних актів.
Відпустка по догляду за дітьми: чому лише мама?
Скільки татів беруть гарантовані законодавством «відпустки по догляду за дитиною»? Чому в Україні чоловіча відпустка вважається «похідною» від жіночої, які нюанси перешкоджають батькам реалізувати їхні права та на досвід яких країн Європи варто рівнятися українському праву і практиці?
Права женщин и гендерное равенство: Справочник для национальных правозащитных институтов
В 2011 г. Бюро ОБСЕ по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) провело опрос с целью изучения того, как национальные правозащитные институты (НПИ) в регионе ОБСЕ решают вопросы, связанные с правами женщин и гендерным равенством. В настоящем справочнике представлены результаты этого опроса, отражающие ответы, полученные от 38 НПИ, работающих в государствах-участниках ОБСЕ. В справочнике также содержится анализ представленной информации, и предлагаются рекомендации на будущее.
Права людини в Україні: перше півріччя 2015
Видання містить аналіз ситуації з дотриманням прав людини в першому півріччі 2015 року, підготовлений експертами неурядових організацій та фахівцями у цій сфері. У доповіді аналізується чинне законодавство, що сприяє порушенням прав і свобод, а також законопроекти, що можуть змінити ситуацію. За підсумками дослідження надаються рекомендації для усунення порушень прав людини та основоположних свобод і поліпшення ситуації в цілому.