6 червня, 2023

Новини

Події 22-28 жовтня 2018 року
Цей тиждень обіцяє бути по-особливому врожайним. 
Вона отримала Нобелівську премію, але не мала сторінки на Вікіпедії
У вівторок, 2 жовтня, Нобелівський комітет при Шведській академії офіційно оголосив ім'я цьогорічних лауреат_ок. Цьогорічну премію з фізики розділили навпіл Артур Ешкін та Жерар Муру разом із Донною Стрікленд. Доцентка кафедри Університету Ватерлоо (Онтаріо, Канада) Донна Стрікленд стала лише третьою жінкою, яка отримала Нобеля, за 117 років існування премії.   
Сила вибору: репродуктивні права й демографічний перехід світу 2018
17 жовтня Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) оприлюднили звіт, присвячений репродуктивним правам і демографічному переходу людей із усього світу. Повний звіт можна знайти тут, ми ж відібрали основні факти й тенденції, що стосуються України та світу.
Зроби жінок у політиці видимими: стажування в проекті «Гендер в деталях»
Команда «Гендер в деталях» запрошує на тримісячне стажування в рамках теми сезону «Жінок — у політику!». У нас весело!
До 1 листопада: конкурс ілюстрацій на тему «Жінка в медіа»
Благодійний фонд «Добра Листівка» у партнерстві з ГО «ІРРП» та проектом «Повага» оголосили конкурс ілюстрацій на тему «Жінка в медіа», який триватиме з 4 вересня по 1 листопада 2018 року.
Набір до Академії дівочого лідерства «Grow UP»
В Україні стартує соціальний проект розвитку лідерських якостей дівчат та жінок із вразливих груп населення — Академія дівочого лідерства «Grow UP». 15 учасниць проекту будуть відібрані на підставі результатів конкурсу ідей щодо підвищення якості життя територіальних громад, де вони мешкають. Стати учасницею проекту можна заповнивши форму заявки до 31 жовтня.
Події 15-21 жовтня 2018 року
Цього тижня - зустріч з Дашою Непочатовою - засновницею Creative Women Space - на тему "Тіло жінки: роман із самою собою", творча адвокаційна майстерня про права жінок у Львові, перегляд і обговорення фільму «Ганна Арендт» у благодійному фонді Карітас Київ, прогулянка "Письменниці міжвоєнного і радянського Львова", перегляд фільму з добірки "Режисерки авангардного кіно ХХ століття" у кіноклубі Могилянки. 
До 22 жовтня: набір до семінарського курсу «Війни, насильство і ґендер у ХХ столітті»
До 22 жовтня відкрито набір заявок на участь у семінарському курсі кандидатки історичних наук Оксани Дудко «Війни, насильство і їендер у двадцятому столітті». До участі запрошують студентство 1-4 курсів, магістрів/-ерок та аспірантів/-ок, молодих дослідників/-ць. Курс триватиме з 5 до 28 листопада у Центрі міської історії Центрально -Східної Європи (м. Львів, вул. акад. Богомольця, 6)
Події 8-14 жовтня 2018 року
Цього тижня презентація #ЯзахищаюЇї та виставки ООН Жінки від Асоціації жінок-юристок України "ЮрФем", забіг від Avon Pink на підтримку кампанії боротьби з раком молочної залози, презентація книги "Чому не варто боятися фемінізму" в Києво-Могилянській академії, лекція Ірини Ніколайчук "За 100 років до #metoo", воркшоп для медіа "Вираження поглядів під натиском стереотипів", дводенний Coming Out Fest у Харкові, виставка "Крізь призму фемінізму" у Херсоні. 
На одеській радіостанції з'явилася програма про ЛГБТ
Проект Good as you виходить в ефірі Першого міського радіо, мета програми — говорити про порушення прав ЛГБТ-спільноти, пропагувати толерантне ставлення, а також руйнувати міфи щодо сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.