18 травня, 2022

Новини

Події 18-24 червня 2018 року
Цього тижня кілька цікавих подій у Києві. Говоритимуть про жіноче лобі, жіноче здоров'я, а також відбудеться Хода центром Києва за право на вільний публічний простір без нападів і провокацій. 
Що українські чоловіки думають про гендерну рівність і насильство щодо жінки
На довгому шляху боротьби з гендерними стереотипами й домашнім насильством чоловіки зазвичай лишаються ніби викинутими на узбіччя. Про них прийнято говорити загально, до кінця не розуміючи, чи впливає гендерна стигматизація на чоловіків і чому ж насправді вони вдаються до насильства. Утім, цього червня ситуація дещо змінилася, і чоловіків нарешті почали забирати з узбіч та включати до гендерного дискурсу.
У КПІ ім. Ігоря Сікорського створено гурток «Лінгвістичні гендерні дослідження»
У КПІ ім. Ігоря Сікорського створено гурток «Лінгвістичні гендерні дослідження» за інтересами студентів наукового спрямування факультету лінгвістики. Керівником гуртка призначено кандидатку філологічних наук, доцентку кафедри теорії, практики та перекладу англійської мови Ткачик Олену, наукові інтереси якої охоплюють гендерну та когнітивну лінгвістику, й відображені в циклі праць з проблем мовного і мовленнєвого відображення когнітивних гендерних особливостей та дисертаційному дослідженні «Гендерні стереотипи в англомовному фольклорі».
Ірина Суслова: Під приводом захисту сімейних цінностей Україну хочуть повернути до радянського минулого
Поданий до парламенту законопроект 8442 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту суспільної моралі та традиційних сімейних цінностей», який видаляє із законодавства термін «гендер», порушує всі зобов’язання України, заганяє державу до міжнародної ізоляції та повертає суспільство до радянського минулого.
Події 11-17 червня 2018 року
КиївПрайд тиждень, лекції, семінари, театральні вистави й, звичайно ж, Марш Рівності - все це чекає на вас уже цього тижня! Обирайте найцікавіше!
Зелена академія '18
Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine запрошує до участі в першій українській "Зеленій академії" — літній школі про принципи зеленої демократії та їхній потенціал для України. Школа відбудеться 13—19 серпня 2018 року в Карпатах.
Лекція "Чи має ЛГБТ-історія майбутнє у пострадянських країнах?"
Лекція Дена Хілі 15 червня о 17.30 у галереї "Арт-причал". 
Дискримінаційну рекламу в Чернівцях покарали після скарги "Гармонії рівних"
Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області за скаргою Ліги захисту прав жінок «Гармонія рівних» визнало дискримінаційною рекламу закладу громадського харчування «Bla Bla Bar» у Чернівцях та оштрафувала підприємство за порушення закону «Про рекламу».
Новий набір на Школу Толерантності з питань ЛГБТ та гендерної рівності для журналістів та журналісток
Оголошується набір на Школу Толерантності з питань ЛГБТ та гендерної рівності, яка відбудеться з 28 до 30 червня 2018 року в Запорізькій області. 
Гендерні хроніки Книжкового Арсеналу: день четвертий. Історія маскулінності у книзі «Перша стать» та презентація збірки «Це зробила вона» про успішних українок.
Гендерні події четвертого дня Книжкового Арсеналу розпочалися дискусією ««Перша стать». «Мужність» як культурний конструкт»» Ірини Славінської, Оксани Луцишиної та Вікторії Наріжної. Розмова відбувалася з нагоди виходу книжки Андре Роша «Перша стать» у перекладі Ірини Славінської.