14 червня, 2025

Новини

Марш Рівності. Нам вдалося!
Утретє перечитуєш інструкцію безпеки. Ретельно обираєш зручне для бігу взуття, комфортний і непримітний одяг, що закриває тіло. До рюкзака, що нестимеш попереду (аби не схопили ззаду) складаєш аптечку, копію документів, трохи готівки й запасні футболку та штани. У швидкий набір мобільного телефону додаєш контакти друзів і подруг, котрі мають машину й будуть вільні в цей час. Завантажуєш додатки з таксі, повторюєш номери служб порятунку, завчаєш шляхи відходу. Перед виходом присідаєш «на доріжку», хоча ніколи не була забобонною. І кожні тридцять хвилин відписуєш батькам чи подругам, аби знали, що з тобою все гаразд. Звучить, ніби сценарій до якогось екшену про шпіон_ок і бандит_ок, чи не так? Мушу вас розчарувати. Це лише опис того, як я (та ще кілька тисяч людей) збиралися на Марш Рівності 17 червня, що його радикальні ПТЦ (прихильники традиційних цінностей), перегріті червневою спекою, збиралися перетворити на  «сафарі».
Події 18-24 червня 2018 року
Цього тижня кілька цікавих подій у Києві. Говоритимуть про жіноче лобі, жіноче здоров'я, а також відбудеться Хода центром Києва за право на вільний публічний простір без нападів і провокацій. 
Що українські чоловіки думають про гендерну рівність і насильство щодо жінки
На довгому шляху боротьби з гендерними стереотипами й домашнім насильством чоловіки зазвичай лишаються ніби викинутими на узбіччя. Про них прийнято говорити загально, до кінця не розуміючи, чи впливає гендерна стигматизація на чоловіків і чому ж насправді вони вдаються до насильства. Утім, цього червня ситуація дещо змінилася, і чоловіків нарешті почали забирати з узбіч та включати до гендерного дискурсу.
У КПІ ім. Ігоря Сікорського створено гурток «Лінгвістичні гендерні дослідження»
У КПІ ім. Ігоря Сікорського створено гурток «Лінгвістичні гендерні дослідження» за інтересами студентів наукового спрямування факультету лінгвістики. Керівником гуртка призначено кандидатку філологічних наук, доцентку кафедри теорії, практики та перекладу англійської мови Ткачик Олену, наукові інтереси якої охоплюють гендерну та когнітивну лінгвістику, й відображені в циклі праць з проблем мовного і мовленнєвого відображення когнітивних гендерних особливостей та дисертаційному дослідженні «Гендерні стереотипи в англомовному фольклорі».
Ірина Суслова: Під приводом захисту сімейних цінностей Україну хочуть повернути до радянського минулого
Поданий до парламенту законопроект 8442 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту суспільної моралі та традиційних сімейних цінностей», який видаляє із законодавства термін «гендер», порушує всі зобов’язання України, заганяє державу до міжнародної ізоляції та повертає суспільство до радянського минулого.
Події 11-17 червня 2018 року
КиївПрайд тиждень, лекції, семінари, театральні вистави й, звичайно ж, Марш Рівності - все це чекає на вас уже цього тижня! Обирайте найцікавіше!
Зелена академія '18
Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine запрошує до участі в першій українській "Зеленій академії" — літній школі про принципи зеленої демократії та їхній потенціал для України. Школа відбудеться 13—19 серпня 2018 року в Карпатах.
Лекція "Чи має ЛГБТ-історія майбутнє у пострадянських країнах?"
Лекція Дена Хілі 15 червня о 17.30 у галереї "Арт-причал". 
Дискримінаційну рекламу в Чернівцях покарали після скарги "Гармонії рівних"
Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області за скаргою Ліги захисту прав жінок «Гармонія рівних» визнало дискримінаційною рекламу закладу громадського харчування «Bla Bla Bar» у Чернівцях та оштрафувала підприємство за порушення закону «Про рекламу».
Новий набір на Школу Толерантності з питань ЛГБТ та гендерної рівності для журналістів та журналісток
Оголошується набір на Школу Толерантності з питань ЛГБТ та гендерної рівності, яка відбудеться з 28 до 30 червня 2018 року в Запорізькій області.