17 червня, 2024

Весільні обітниці Азовсталі

22 грудня 2022
Поширити в Telegram
518

Що таке весілля? Для когось це формальне підтвердження тривалих стосунків, для когось — важливий обряд подружнього єднання, з якого народжується сім’я. Одні пари хочуть, щоб це було велике гарне свято, підкріплене традиціями, — з купою гостей, подарунків і весільною подорожжю. Інші тихенько йдуть до РАГСу лише для себе, не бажаючи зайвого галасу. Весілля — це про єднання двох і про кохання двох.

Кохання... На початку стосунків це про метелики в животі, дурнуваті посмішки, які з’являються на обличчі, коли ти чуєш голос або торкаєшся тіла коханої людини. Мені здавалося, це було так давно, що я вже нічого не пам’ятаю. А тепер спостерігаю поруч першу закоханість двох дорослих людей і бачу все це знову, і розумію, що це не залежить ні від віку, ні від країни.

Поступово кохання переростає в щось набагато потужніше.

Я часто запитую себе: що таке кохання для мене? І з кожним роком відповідь міняється.

Під час війни це, мабуть, про надійну стіну за спиною. Стіну, про яку ти просто знаєш, і коли втомлюєшся тягти, то завжди є можливість на неї спертися. Не факт, що ти спиратимешся, але знання про можливість дозволяє максимально тягти далі. Нині моя стіна далеко, і відчувати цю порожнечу дуже боляче.

Мені страшно уявити, що ця стіна раптом зникає. В одну мить її забрали назавжди, а ти повинна якось жити далі. Тепер це мій найстрашніший нічний кошмар, від якого я раз у раз прокидаюсь...

Багато моїх знайомих одружилися під час війни. Думаю, війна очищає стосунки, забирає все зайве, все те, що за суттю своєю є картопляним лушпинням і не має жодного значення. Війна підкреслює в стосунках головне — те, що люди насправді означають одне для одного.

Страшно і боляче сьогодні за Маріуполь, за його захисників і захисниць. Страшно за людей, страшно за «Азовсталь», де теж, попри все, народжуються і, на жаль, помирають нові сім’ї. Хочу присвятити цю витинанку такій сім’ї, яка народилася на «Азовсталі» і прожила лише три дні.

Українські військові Андрій і Валерія одружилися в облозі, в підземеллях «Азовсталі». Через три дні Андрій загинув.

Вони познайомилися три роки тому. Він був її щастям, людиною, яку вона чекала все своє життя. Під час війни Валерія з Андрієм опинилися в оточенні на «Азовсталі» в Маріуполі: вона була в полку «Азов», він — у прикордонних військах. Андрій зробив їй пропозицію з каблучками, які зробив власноруч із фольги. Тієї миті це був для неї найкоштовніший подарунок.

Закохані вирішили одружитися 5 травня — в день народження полку «Азов». Вони були разом, обоє живі і більше їм нічого не потрібно було для щастя.

А 7 травня під час авіаобстрілу Андрій загинув. Протягом трьох днів Валерія стала нареченою, потім дружиною, потім удовою... Росіяни забрали її стіну назавжди, забрали безповоротно і жорстоко.

Закохані дали один одному весільні обітниці «Азовсталі»: він обіцяв, що виживе, вона — що вибереться. Та сталося так, що з цього пекла, де щодня гинуть наші захисники й захисниці, вибралася лише його душа.

Валерія досі там. Тепер її тримає дана коханому обітниця вижити і вибратися. Вижити і вибратися за них двох.

Я так хочу щоб їй це вдалося, адже весільні обітниці непорушні. Я так хочу, щоб увесь світ почув «Азовсталь» і знайшов можливість урятувати українських захисників і захисниць.

Допоможіть Маріуполю, допоможіть «Азовсталі», почуйте і дайте людям життя.

22 грудня 2022
Поширити в Telegram
518
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Усі статті теми
Усі сексисти в купі: розбираємо випадки сексистських висловлювань за 2023 рік
Уже кілька років експертний ресурс Гендер в деталях реагує на обурливі сексистські висловлювання й дії в постійній рубриці #сексизм_патруль. Ми бачимо зміни в суспільстві, але досі вважаємо, що інститут репутації щодо сексист_ів не працює. Тому торік ми запустили антипремію «Сексист року», і цьогоріч хочемо її продовжити. Тут ми зібрали найяскравіші прикладу сексизму і об’єктивації жінок 2023 року. Знайомтеся з прикладами, щоб незабаром проголосувати за «переможця».
У час повномасштабної війни Збройні сили України як ніколи потребують залучення людського ресурсу та продуманої кадрової політики. Як забезпечити службу в армії для людей ЛГБТ+ без дискримінації? Які проблеми українські військові ЛГБТ+ мають тепер? Як спільнота ЛГБТ+ боролася за своє право на військову службу в різних країнах світу?У час повномасштабної війни Збройні сили України як ніколи потребують залучення людського ресурсу та продуманої кадрової політики. Як забезпечити службу в армії для людей ЛГБТ+ без дискримінації? Які проблеми українські військові ЛГБТ+ мають тепер? Як спільнота ЛГБТ+ боролася за своє право на військову службу в різних країнах світу?
Narratives in Ukrainian politics about the LGBT+ community
Generally, the political parties that made up the 9th convocation of the Verkhovna Rada of Ukraine declaratively share these liberal democratic values. However, some of them might hold varying positions and put forward legislative initiatives that do not match the declared values, and do not prioritize the protection and promotion of the rights of the LGBT+ community.