21 грудня, 2024

«А що ти зробила, що він тобі зрадив?»

22 листопада 2022
Поширити в Telegram
588
Діана Андрусенко

Копірайтерка в ІТ.

В Ужгороді жінка саморізом прикрутила на машину коханки свого чоловіка фалоімітатор і причепила записку: «Будеш мати свій, а не лізти до чужих». Як завжди в такій ситуації, винною зосталася жінка. До того ж обидві. Перша винна, звичайно, коханка. Це вона руйнує сім’ю, а не чоловік, який свідомо зрадив дружині.

Мені здається, попри стереотипи, саме феміністки найкращої думки про чоловіків. Ми вважаємо їх повноцінними людьми, які здатні себе контролювати й ухвалювати зважені рішення. Багато ж людей переконані, що чоловіки досі перебувають на нижчому щаблі еволюції й керуються інстинктами. І, ясна річ, у них немає волі й розуму. Тому підступні жінки можуть просто поманити пальчиком — і чоловіки одразу забувають про все на світі та, лупаючи очима, стрибають у запропоноване ліжко.

Дехто з чоловіки теж підтримують таку думку: ну, а що, це не я винен, це мене заманили, одурманили, я й забув, що в мене дружина і двоє дітей. Це все вона. Навіть якщо коханка не знала, що її обранець одружений. Та навіть якби знала, в чому її вина? Я не почала б навіть одноразові стосунки з чоловіком, у якого є пара, але це особистий вибір. Жінка ж у цьому випадку не має жодних зобов’язань і нікому не зраджує. Якщо чоловік сам запропонував або не відмовився і вирішив зрадити дружину, це не провина коханки, як і не провина самої дружини.

Проте тут суспільна думка знову розходиться з моєю. Вважається, що в усьому, що трапляється з парою, винні обоє. Щоправда, якщо зраджує жінка, суспільство не поспішає активно її захищати і не починає пісню про те, що чоловік «недолюбив», «не влаштовував у ліжку», «не втримав» і так далі. А от у протилежному випадку без перекладання відповідальности не обходиться. Як-то кажуть, не все так однозначно.

Типова ситуація, але все-таки один коментар під новиною про історію в Ужгороді мене дуже зачепив: «Що це за сексизм — одразу звинувачувати чоловіка, не розібравшись у ситуації? Зазвичай, “йдуть наліво” не для різноманіття, значить, його щось не влаштовувало. Якщо вже на те пішло, то винна дружина — вона першою зрадила обіцянку його кохати».

Я спробую перестати волати всередині і пояснити прихильникам такої позиції, що з нею не так.

По-перше, як я обожнюю, коли люди оперують термінами типу «сексизм», абсолютно не розуміючи їхнє значення. Так от, це не сексизм, бо чоловіка звинувачують у зраді не тому, що він чоловік, а тому що він зрадив. Невже для когось це не очевидно?

По-друге, звідки статистика того, чому люди зраджують? Звідки ми знаємо, чому зрадив саме цей чоловік? І як можна, не розібравшись у ситуації, стверджувати, що це дружина його не так любила, як йому треба було?

А от щоб звинувачувати чоловіка, розбиратися в цій ситуації не треба, бо ми знаємо головне — він зрадив. Чому він це зробив і що до цього призвело в кожному разі не може стати виправданням його вчинку. Чи ви готові виправдати чоловіка, який розстріляв десятки дітей, тим, що його в дитинстві покинув батько і цим завдав психологічну травму? Тож не треба перекладати відповідальність, завжди є адекватні способи вирішити проблему. Якщо стосунки набридли, їх можна завершити. Якщо в стосунках щось не влаштовує, про це треба сказати.

Спершу варто поговорити, з’ясувати причини проблеми, визначити, як це можна виправити. Якщо партнер/ка не хоче шукати компромісів і разом змінювати ситуацію, можна розійтися і спокійно вступати в інші стосунки, нікого при цьому не принижуючи. А зраджувати — ницо й підло. Як і виправдовувати зрадника, в такий спосіб легалізуючи його поведінку. Тож якщо ви звинувачуєте зраджених людей у тому, що сталося, задумайтеся: такі коментарі можуть вплинути і на вашого партнера. Він зрозуміє, що може безкарно піти «наліво», і ви довго намагатиметеся довести, передусім собі, що це була не ваша провина, а його вибір.

Висновок 1. Зрада вважається легітимним способом для чоловіка показати своє незадоволення стосунками. Не влаштовує щось? Не треба обговорювати це з партнеркою, розмовляти про свої почуття без докорів і претензій, пропонувати вирішити проблему або ж розірвати стосунки. Навіщо? Вона ж сама повинна прочитати його думки, «втримати» його в штанях і зберегти сім’ю. А він може мовчки зрадити, і суспільство знайде причини його виправдати.

Висновок 2. Жінкам треба усвідомити, що чоловіки не такий цінний ресурс, як раніше. Ще століття тому жінці без чоловіка справді було б тяжко — і матеріально, і морально. Вона була б ледве не вигнанкою в суспільстві, не змогла б реалізуватися, не стала б заможною. Тепер це вже далеко не так.

Тепер цінність — це не просто наявність партнера, а щирі стосунки, коли люди кохають і поважають одне одного, планують спільне майбутнє і постійно обирають бути разом. Тому триматися за стосунки, які цінує тільки один партнер, нелогічно й невигідно. Якщо чоловік зрадив, навіщо звинувачувати в цьому жінку, з якою він це зробив, і пробачати йому? Щоб були «штани» в домі? Воно того не варте.

Кожна з нас заслуговує на адекватні здорові стосунки без зрад, насильства й емоційних гойдалок. І кожна з нас зможе їх побудувати, якщо не буде безнадійно триматися за ті, що явно не відповідають цим параметрам.

22 листопада 2022
Поширити в Telegram
588
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Усі статті теми
«Де ви знаходите той сексизм?»
«Я на таке не звертаю уваги» означає, що сексизм таки є.  
«Якщо вам важко весь час бути з дитиною, не народжуйте»
Претензії до жінок нескінченні.
Гендерний розрив у зарплатах —  це «міф»
Написали в резюме бажаний дохід — зітріть і додайте 25%.