29 січня, 2020

5 справді смішних серіалів на Netflix для феміністок і не тільки

28 грудня 2019
Поширити в Telegram
2282
Наталія Сліпенко

Книголюбка. Організаторка феміністського літературного клубу «Літературні посиденьки». Книжкова блогерка. Активістка феміністичного руху. Прихильниця інтерсекційного фемінізму. Викладачка англійської мови.

«День за днем» (One Day at a Time)

Про що: «День за днем» — серіал про сім’ю родом із Куби, яка живе у США. Головна героїня Пенéлопі, медсестра, раніше служила в Афганістані, а тепер намагається впоратися з вихованням двох дітей-підлітків, турботою про літню маму — «найяскравішу зірку Куби», а ще з депресією і ПТСР.

Чому варто подивитися: «День за днем» — дуже милий і приємний серіал, водночас у кожній серії порушуються непрості питання, щиро і без зайвого пафосу чи моралізаторства. Взявши за основу цінності рівности і взаємопідтримки, творці серіалу розглядають чи не всі можливі складні ситуації і явища: депресію і тривожність, камінгаут, алкоголізм, міграцію, сексизм, домашнє насильство, реінтеграцію ветеранів у суспільство.

Статус: знімається, очікується 4-й сезон на іншому сервісі

Тривалість: 3 сезони по 13 серій, 25–30 хвилин кожна

Жанр: ситком

«Нетиповий» (Atypical)

Про що: «Нетиповий» — це про головного героя серіалу, Сема, 18-річного юнака з аутизмом. Хоча він не завжди спілкується і сприймає світ так, як нейротипові люди, він люблячий син і брат, вірний друг і — хтозна — можливо, навіть турботливий хлопець. У серіалі розповідається не лише про досвід Сема, а й про те, як він впливає на всю його родину, стосунки батьків та життя молодшої сестри.

Чому варто подивитися: Серіал викликає насамперед величезну емпатію і симпатію до головного героя. Він учить нас терпимо й відкрито ставитися до індивідуальних особливостей людей. Серіал отримав також високі оцінки від людей, котрі самі перебувають на аутичному спектрі, як досить реалістичний.

Статус: вийшло 3 сезони, інформації про четвертий поки що немає

Тривалість: 3 сезони, 28 серій загалом, по 30 хвилин кожна

Жанр: драма, комедія

«Алекса і Кейті» (Alexa & Katie)

Про що: Алекса — чотирнадцятирічна дівчинка, яка пережила лейкемію і повертається в школу після одужання. Вона хоче жити так, як усі дівчата-підлітки, і не хоче, щоб хтось знав про її хворобу, але це не завжди легко і для неї, і для її родини. На щастя, в Алекси є найближча подруга Кейті, готова заради неї на все. Завдяки бунтівному характеру Алекси подруги потрапляють у чимало халеп.

Чому варто подивитися: Хоча це дуже підлітковий серіал, дивитися його приємно, бо в ньому йдеться про те, чого нам завжди не вистачає, — про підтримку і сестринство. А ще це, мабуть, найкращий серіал, який можна дивитися разом із дітьми: веселий і водночас повчальний, він учить цінувати те, що є, і радіти кожному моменту.

Статус: вийшло 2 сезони, очікується третій

Тривалість: 23 серії по 23–30 хвилин кожна

Жанр: ситком

«Ґрейс і Френкі» (Grace and Frankie)

Про що: Як і попередній серіал у нашому переліку, «Ґрейс і Френкі» — про двох дівчат, тільки цим дівчатам трохи за сімдесят. Коли чоловіки Ґрейс і Френкі зізнаються, що закохалися одне в одного і планують бути разом, життя обох жінок стає з ніг на голову. Вони ніколи одна одну особливо не любили, але тепер їм доведеться навчитися миритися, а можливо, навіть дружити.

Чому варто подивитися: Не так багато є серіалів, де головні героїні — жінки старшого віку, і грають їх теж далеко не молоді акторки. У серіалі йдеться також про сестринство і взаємну підтримку. Крім того, що це чудова можливість поспостерігати за життям старших жінок, це ще й справді смішно і цікаво. Основна ідея серіалу — почати життя з нового аркуша можна в будь-якому віці.

Статус: вийшло 5 сезонів, очікується шостий

Тривалість: 65 серій по 25–35 хвилин кожна

Жанр: ситком

«Мами-працівниці» (Working Moms)

Про що: З назви очевидно, що в серіалі йдеться про мам, котрі працюють, та про виклики, які перед ними постають. Чотири подруги повертаються на роботу після декретної відпустки і тепер повинні встигати займатися дітьми, працювати, влаштовувати особисте життя і просто жити.

Чому варто подивитися: Є чудовий вислів, мовляв, від мам, котрі працюють, очікують, що вони роститимуть дитину так, наче в них немає роботи, і працюватимуть так, наче в них немає дитини. Саме такі труднощі досліджує цей серіал. І нехай в Україні проблеми цих мам можуть здатися неістотними, героїні однаково викликають співчуття, а мами серед нас зможуть упізнати в них себе.

Статус: вийшло 3 сезони, очікується четвертий

Тривалість: 39 серій по 22 хвилини

Жанр: комедія

28 грудня 2019
Поширити в Telegram
2282
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Усі статті теми
Онлайн-курс «Про гендер — простою мовою для громад»
Із 28 жовтня розпочнеться онлайн-курс, присвячений питанням гендерної рівності в контексті роботи у місцевих громадах. Курс буде корисним для представників/представниць органів місцевого самоврядування та громадських активістів/активісток, які прагнуть ефективного, сталого та справедливого розвитку громад, пише Громадський простір.
УКРАЇНСЬКА ПРЕМІЯ «ДЛЯ ЖІНОК В НАУЦІ–2019»
З 1998 року Фонд L’Oréal та Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки й культури (ЮНЕСКО) докладали зусиль, щоб підтримати та відзначити талановитих жінок-науковців та заохотити молодих жінок обирати наукові професії та допомагати їм у їхній кар’єрі. Премія «Для жінок у науці» в Україні, започаткована ТОВ «ЛОРЕАЛЬ УКРАЇНА» у партнерстві з Національною Академією Наук України під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.
Найперші, найцікавіші, найкращі: що не так із дитячими книжками про видатних жінок
Аміна Ґуріб-Факім, Антоніна Прихотько, Балкісса Чайбоу, Марія Бек, Мері Ком, Євгенія Мариниченко, Наталія Кобринська… Можу закластися, що для більшості з вас ці імена, попри те, що належать вони видатним жінкам, досягнення яких важко переоцінити, звучать незнайомо. Так уже склалося, що довгий час історію писали чоловіки. І що властиво, писали переважно про чоловіків. Тому жінок, про яких нам забули розповісти вдома, у школі, в інституті, у новинах тощо і справді багато. На щастя, останнім часом на цю проблему звернули увагу. Так, лише цього року в Україні вийшло одразу кілька дитячих видань про визначних жінок, зокрема три збірки біографічних оповідань: «Сила дівчат», «Це зробила вона» і «Казки на ніч для дівчат бунтарок». Дві перші створені в Україні, остання перекладена з англійської. Усі три викликали ажіотаж на нашому книжковому ринку, усі три заслуговують уваги. Чим вони різняться? На кого розраховані? І чи мають недоліки, про які варто знати? Про все це розповім далі.