25 червня, 2024

Онлайн-курс «Про гендер — простою мовою для громад»

1 листопада 2019
Поширити в Telegram
3992

Онлайн-курс «Про гендер — простою мовою для громад»

Читайте також:

Якщо відповідаєте за розробку проектів, програм, стратегій, та хочете зрозуміти яким чином подбати про забезпечення у них гендерної рівності, врахування потреб різних груп жінок та чоловіків, хлопців та дівчат – цей курс саме для вас!

Не розумієте що таке гендер? Тоді цей курс також для вас.

Інформація про курс

Курс дистанційного навчання триватиме 8 тижнів, та проходитиме з 28 жовтня до 22 грудня 2019 року. Кожні два тижні на платформі Фонду «Освіта для демократії»: публікуватимемо наступний модуль курсу. Для того щоб ознайомитися з матеріалами кожного модулю потрібно виділити 3-4 години.

Участь у курсі безкоштовна.

Теми курсу:

  • – Що таке гендер? Чому нам потрібна гендерна рівність?
  • – Гендерні стереотипи та ролі. Становище жінок та чоловіків в Україні.
  • – Гендер – вигадка донорів чи реальна користь для громад?
  • – Як знання про гендерну рівність дають можливість більш ефективно використовувати наявні ресурси громади?
  • – Врахування гендерних питань у плануванні проектів та програм.

Наш курс складається з таких компонентів:

Знання – у кожному модулі пропонуємо певний обсяг інформації у цікавому форматі. Можете очікувати презентації, ілюстративні матеріали, ролики, посилання на цікаві статті.

Практика – протягом 8 тижнів курсу зможете ознайомитися з практичними прикладами, що стосуються забезпечення гендерної рівності в місцевих громадах. Під час курсу передбачається також виконання невеликого домашнього завдання, яке допоможе освоїти інформацію, яка передається в рамках курсу.

Комунікація – курс це чудова нагода для обміну досвідом з іншими учасниками та учасницями та до дискусії на тематичних форумах. На форумах буде також можливість поставити додаткові запитання модераторкам курсу. Усі учасники та учасниці курсу, які виконають домашнє завдання, отримають зворотню інформацію про свою роботу.

Курс розроблений Наталею Чермошенцевою, кандидаткою історичних наук, національною експерткою з питань гендерної рівності. Наталя Чермошенцева має більше ніж 10-річний досвід роботи в гендерній тематиці та роботи в громадах. Курс модеруватимуть спільно Наталя Чермошенцева та Наталя Кертичак (координаторка проектів у Фонді «Освіта для демократії», Польща).

Як зареєструватися на курс?

Щоб взяти участь у курсі потрібно заповнити анкету. Термін реєстрації на курс – до 27 жовтня 2019 року. Усі, хто зареєструється, отримають 28 жовтня 2019 року підтвердження участі та інформацію про доступ до курсу. Усі повідомлення про курс надсилатимуться на вказану вами електронну пошту, тому дуже просимо вказувати актуальну адресу, яку регулярно та особисто перевіряєте.

Що отримаю завдяки курсу?

Ми переконані що гендерна рівність важлива для справедливого, сталого та ефективного розвитку наших громад та країни. Кожен учасник та учасниця курсу поглибить своє розуміння гендерної рівності а також отримає реальні інструменти та можливості, щоб враховувати її у роботі на місцевому рівні. Усі хто успішно завершить курс, отримають сертифікат участі. Для найактивніших учасників та учасниць курсу передбачаються невеликі подарунки від програми RITA.

З усіма питаннями щодо курсу звертайтеся до Наталі Кертичак за адресою: natalia.kertyczak@fed.org.pl.

Курс фінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».

1 листопада 2019
Поширити в Telegram
3992
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Усі статті теми
Насильство над природою й насильство над вразливими спільнотами – у чому зв’язок
Говорячи про зміну клімату, ми найчастіше думаємо про спекотне літо, знищені екосистеми чи нещасних білих ведмедів на льодовиках, що тануть. Менше розмірковуємо про економічні наслідки, хоча на минулорічному Світовому економічному форумі екологічні виклики вже визнали головною загрозою для світової економіки на найближчі роки. Про соціальний, і особливо ґендерний аспект проблеми, згадуємо ж в останню чергу. У той час як спільноти, які найбільш вразливі до зміни клімату, – це часто ті ж самі спільноти, де різко виражена ґендерна нерівність. І ці дві проблеми посилюють одна одну.
Чому так мало жінок в архітектурі?
Публічна лекція та дискусія “Чому так мало жінок в архітектурі?” відбулася на Платформі Острів Пропонуємо конспект двох доповідей що прозвучали в рамках цієї події: про видатних жінок-архітекторок кількох останніх сторіч, видимість жінок в архітектурі, їх відсоток серед осіб, які приймають рішення, соціокультурні та історичні чинники, які впливали представлення жінок в архітектурній професії.
Професійні жіночі асоціації та підтримка жіночого підприємництва
Жінки допомагають жінкам розвиватися. Професійні асоціації гуртують однодумиць і допомагають у кар’єрному зростанні, а проєкти підтримки жіночого підприємництва пропонують семінари, тренінги, бізнес-консультації та навчальні візити.