24 січня, 2020

Онлайн-курс «Про гендер — простою мовою для громад»

1 листопада 2019
Поширити в Telegram
417

Онлайн-курс «Про гендер — простою мовою для громад»

Читайте також:

Якщо відповідаєте за розробку проектів, програм, стратегій, та хочете зрозуміти яким чином подбати про забезпечення у них гендерної рівності, врахування потреб різних груп жінок та чоловіків, хлопців та дівчат – цей курс саме для вас!

Не розумієте що таке гендер? Тоді цей курс також для вас.

Інформація про курс

Курс дистанційного навчання триватиме 8 тижнів, та проходитиме з 28 жовтня до 22 грудня 2019 року. Кожні два тижні на платформі Фонду «Освіта для демократії»: публікуватимемо наступний модуль курсу. Для того щоб ознайомитися з матеріалами кожного модулю потрібно виділити 3-4 години.

Участь у курсі безкоштовна.

Теми курсу:

  • – Що таке гендер? Чому нам потрібна гендерна рівність?
  • – Гендерні стереотипи та ролі. Становище жінок та чоловіків в Україні.
  • – Гендер – вигадка донорів чи реальна користь для громад?
  • – Як знання про гендерну рівність дають можливість більш ефективно використовувати наявні ресурси громади?
  • – Врахування гендерних питань у плануванні проектів та програм.

Наш курс складається з таких компонентів:

Знання – у кожному модулі пропонуємо певний обсяг інформації у цікавому форматі. Можете очікувати презентації, ілюстративні матеріали, ролики, посилання на цікаві статті.

Практика – протягом 8 тижнів курсу зможете ознайомитися з практичними прикладами, що стосуються забезпечення гендерної рівності в місцевих громадах. Під час курсу передбачається також виконання невеликого домашнього завдання, яке допоможе освоїти інформацію, яка передається в рамках курсу.

Комунікація – курс це чудова нагода для обміну досвідом з іншими учасниками та учасницями та до дискусії на тематичних форумах. На форумах буде також можливість поставити додаткові запитання модераторкам курсу. Усі учасники та учасниці курсу, які виконають домашнє завдання, отримають зворотню інформацію про свою роботу.

Курс розроблений Наталею Чермошенцевою, кандидаткою історичних наук, національною експерткою з питань гендерної рівності. Наталя Чермошенцева має більше ніж 10-річний досвід роботи в гендерній тематиці та роботи в громадах. Курс модеруватимуть спільно Наталя Чермошенцева та Наталя Кертичак (координаторка проектів у Фонді «Освіта для демократії», Польща).

Як зареєструватися на курс?

Щоб взяти участь у курсі потрібно заповнити анкету. Термін реєстрації на курс – до 27 жовтня 2019 року. Усі, хто зареєструється, отримають 28 жовтня 2019 року підтвердження участі та інформацію про доступ до курсу. Усі повідомлення про курс надсилатимуться на вказану вами електронну пошту, тому дуже просимо вказувати актуальну адресу, яку регулярно та особисто перевіряєте.

Що отримаю завдяки курсу?

Ми переконані що гендерна рівність важлива для справедливого, сталого та ефективного розвитку наших громад та країни. Кожен учасник та учасниця курсу поглибить своє розуміння гендерної рівності а також отримає реальні інструменти та можливості, щоб враховувати її у роботі на місцевому рівні. Усі хто успішно завершить курс, отримають сертифікат участі. Для найактивніших учасників та учасниць курсу передбачаються невеликі подарунки від програми RITA.

З усіма питаннями щодо курсу звертайтеся до Наталі Кертичак за адресою: [email protected].

Курс фінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».

1 листопада 2019
Поширити в Telegram
417
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Усі статті теми
5 справді смішних серіалів на Netflix для феміністок і не тільки
Боротьба за соціальну справедливість забирає чимало сил, і часто хочеться просто розслабитися, відпочити й посміятися. У цій підбірці я підготувала для вас невеличкі веселі серіали, які допоможуть посміятися і при цьому цілком відповідатимуть вашим цінностям. І нехай вас не лякає, що в багатьох сюжетах розкриваються різні соціальні проблеми. Де є місце сльозам, має бути місце і сміху! Бонус: їх можна подивитися за вихідні. Або принаймні за довгі вихідні.
УКРАЇНСЬКА ПРЕМІЯ «ДЛЯ ЖІНОК В НАУЦІ–2019»
З 1998 року Фонд L’Oréal та Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки й культури (ЮНЕСКО) докладали зусиль, щоб підтримати та відзначити талановитих жінок-науковців та заохотити молодих жінок обирати наукові професії та допомагати їм у їхній кар’єрі. Премія «Для жінок у науці» в Україні, започаткована ТОВ «ЛОРЕАЛЬ УКРАЇНА» у партнерстві з Національною Академією Наук України під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.
Найперші, найцікавіші, найкращі: що не так із дитячими книжками про видатних жінок
Аміна Ґуріб-Факім, Антоніна Прихотько, Балкісса Чайбоу, Марія Бек, Мері Ком, Євгенія Мариниченко, Наталія Кобринська… Можу закластися, що для більшості з вас ці імена, попри те, що належать вони видатним жінкам, досягнення яких важко переоцінити, звучать незнайомо. Так уже склалося, що довгий час історію писали чоловіки. І що властиво, писали переважно про чоловіків. Тому жінок, про яких нам забули розповісти вдома, у школі, в інституті, у новинах тощо і справді багато. На щастя, останнім часом на цю проблему звернули увагу. Так, лише цього року в Україні вийшло одразу кілька дитячих видань про визначних жінок, зокрема три збірки біографічних оповідань: «Сила дівчат», «Це зробила вона» і «Казки на ніч для дівчат бунтарок». Дві перші створені в Україні, остання перекладена з англійської. Усі три викликали ажіотаж на нашому книжковому ринку, усі три заслуговують уваги. Чим вони різняться? На кого розраховані? І чи мають недоліки, про які варто знати? Про все це розповім далі.