19 квітня, 2024

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Уривки з книги «Поговоримо про місячні»
Весела і дотепна книжка, написана сучасною мовою для сучасних дівчат, розповість усе, що треба знати про місячні.
Науково-популярне видання «Педагогині»
Це видання є узагальненим результатом організації двох виставок, які відбулися у Педагогічному музеї України: «Педагогині» (2018) та «Жіночі обличчя в науці» (2019).
Всеукраїнське дослідження жінок від AVON
79% українок стикалися особисто або чули від знайомих про гендерну нерівність.
«Femina Melancholica». Стать і культура в гендерній утопії Ольги Кобилянської
Монографія Тамари Гундорової є першим психоаналітичним дослідженням художньої творчости та інтелектуальної концепції Ольги Кобилянської на тлі европейського феміністичного руху, під оглядом сучасних гендерних і постмодерних теорій, ідей Ніцше, платонізму і фройдизму.
«Підліткам про головне»: чому книжка викликала скандал, або Про необхідність сексуальної освіти в школі
Судити книжку за скандалами у фейсбуці неправильно. Наталія Бушовська прочитала «Підліткам про головне» видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», щоб самій скласти враження, наскільки вона корисна чи шкідлива. То що в книжці цінного, а що і чому варто змінити?
Жіночі шахи: чи відповідає реальність серіалу «Ферзевий гамбіт»?
Ферзевий гамбіт (the Queenʼs Gambit) — це назва шахового дебюту, що вважається одним з найскладніших прийомів. Саме ним володіє головна героїня однойменного серіалу — Бет Гармон. Геніальна шахістка намагається стати гравцем номер один серед чоловіків. Але чому це дається їй так важко? Де правда у сюжеті серіалу, а де вигадка? Які перешкоди і обмеження впливають на жінок у шахах? Серіал «Ферзевий гамбіт» встановив рекорд Netflix. За 28 днів його подивилися більше 62 млн підписників, так швидко таку кількість переглядів не набирала ще жодна стрічка. 
16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства 2020
Із 25 листопада до 10 грудня в усьому світі проходить щорічна акція 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства. Що варто знати про акцію?
Які права я маю як тато? І як використовувати ці права на користь моєї сім'ї?
У брошурі чітко та структуровано висвітлено основні права тата у контексті трудового законодавства України. А саме: право тата на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, право на 14-денну відпустку безпосередньо після народження дитини, а також право на лікарняні для догляду за дітьми. Описані переваги, а також процес реалізації цих прав для тат. 
Протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству й добробут громад
У методичному посібнику представлений загальний аналіз гендерно зумовленого та домашнього насильства, та вплив цих явищ на добробут громад. Розкрита різниця між поняттями «запобігання» та «протидія» насильству. Представлені міжнародні та національні підходи до протидії та запобіганню домашньому та гендерно зумовленому насильству (ГЗН). 
Розірви коло. Медіа та протидія насильству
Посібник для журналістів та журналісток висвітлює питання що таке гендерне та домашнє насильство загалом, відношення насильства та закону, та, найголоніше, чому варто писати про насильство та як правильно це робити. У виданні також розкривається питання роботи представників та представниць медіа з постраждалими від гендерного та домашнього насильства.