8 січня, 2025

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Рівність заради демократії. Інформаційний бюлетень з актуальних питань гендерних перетворень в Україні
Матеріали бюлетеню зосередженні на таких темах, як гендерне представництво на всіх рівнях прийняття рішень та у політичних партіях; особливості економічних відносин, а саме нерівність в оплаті праці, проблеми зайнятості; прояви гендерного насильства; стереотипи суспільної свідомості: відображення у ЗМІ та рекламі; гендерні проблеми демографії, освіти та виховання.
Сексуальна / текстуальна політика: феміністична літературна теорія
Книжка про те, що відрізняє жіноче письмо від чоловічого, як може жінка навчитися писати про свій досвід, чи може вона писати про нього мовою чоловіків.
Антологія гендерної теорії (частина 2)
До антології додано раніше тексти, які раніше не публікувалися російською мовою. Це  роботи класиків феміністської теорії і гендерних досліджень - Анджели Девіс, Ненсі Чодороу, Джудіт Батлер, Терези де Лауретіс, Гейл Рубін та ін. Пропонована увазі читача добірка текстів дозволяє отримати досить повне уявлення про еволюцію, теоретичні й соціальні витоки, основні напрямки гендерних досліджень на Заході. Спектр порушених тем охоплює найрізноманітніші області гуманітарного та соціального знання - від філософії і соціології до кінотеорії і культурної антропології.
Антологія гендерної теорії (частина 1)
До антології включені раніше тексти, які раніше не публікувалися російською мовою. Це  роботи класиків феміністської теорії і гендерних досліджень - Анджели Девіс, Ненсі Чодороу, Джудіт Батлер, Терези де Лауретіс, Гейл Рубін та ін. Пропонована увазі читача добірка текстів дозволяє отримати досить повне уявлення про еволюцію, теоретичні й соціальні витоки, основні напрямки гендерних досліджень на Заході. Спектр порушених тем охоплює найрізноманітніші області гуманітарного та соціального знання - від філософії і соціології до кінотеорії і культурної антропології.
Был ли гендер в СССР?
Кеті Чухров в своїй доповіді виступає проти стереотипного погляду на проблему «гендер і соціалізм».
Запобігання насильству в сім’ї. Практичний посібник для дільничних інспекторів міліції
Посібник розрахований на правоохоронців, фахівців управлінь у справах сім’ї та молоді, соціальних працівників, представників та представниць неурядових організацій, які беруть участь у захисті прав людини, зокрема попередженні насильства в сім’ї. Документи та методичні рекомендації допоможуть у практичній роботі всім, хто готовий зупинити домашнє насильство й прийти на допомогу потерпілим.
Комплексне дослідження становища жінок, які проживають у сільській місцевості
Публікація містить аналіз результатів дослідження становища жінок, які проживають у сільській місцевості, у розрізі дотримання їхніх прав, закріплених Конвенцією ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок. На основі проведеного дослідження розроблено рекомендації для широкого кола сторін щодо можливих шляхів покращення ситуації з правами жінок. Дослідження здійснювалося за експертної підтримки Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Стандарт рівності. Посібник пресової практики з гендерної перспективи
Посібник написано експертами та експертками консультаційного пілотного проекту, під час якого чотири українські друковані видання на практиці випробовували на собі переваги збалансованого підходу до висвітлення гендернозабарвлених тем та планування тематики видання відповідно до інформаційних запитів читачів/читачок та професійних стандартів журналістики.
Експертиза шкільних підручників: інструктивно-методичні матеріали для експертизи електронних версій проектів підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів
Посібник містить нормативні документи Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти щодо організації й проведення конкурсного відбору проектів підручників для учнів 8-го класу загальноосвітніх навчальних закладів та інструктивно-методичні матеріали для здійснення експертизи електронних версій проектів підручників, розроблені за участі фахівців Інституту педагогіки НАПН України, Інституту проблем виховання НАПН України, Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України та робочою групою при МОН України з питань політики гендерної рівності та протидії дискримінації у сфері освіти.
Пiсляреволюцiйна Україна – толерантнiсть чи ухил вправо
Публiкацiя мiстить аналiтичний виклад результатiв дослiдження змiн ставлення до ЛГБТ, якi вiдбулись в українському суспiльствi за час, що минув з початку Євромайдану. Дослiдження базується на порiвняннi даних двох опитувань 2013 i 2016 рр., а також публiчних виступiв праворадикальних лiдерiв.