9 січня, 2025

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Гендерний бюджетний аналіз програм, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів
У праці подано основні висновки за результатами гендерного бюджетного аналізу програм, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів в галузі освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та соціального забезпечення, молодіжної політики, фізичної культури і спорту, який був проведений Робочими групами з гендерного бюджетування в Міністерстві освіти і науки України, Міністерстві молоді та спорту України, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Харківській, Херсонській, Чернівецькій, Черкаській областях та м. Києві.
Гендерна рівність і розвиток: погляд у контексті європейської стратегії України
Це видання присвячене дослідженню гендерної проблематики в Україні. У виданні міститься доповідь, що складається з шести розділів, один з яких цілком базується на результатах загальнонаціонального соціологічного дослідження Центру Разумкова, стислий словник головних гердерних термінів, а також статті вітчизняних експертів. Це видання буде корисним для експертів, соціологів, журналістів і всіх, хто цікавиться питаннями досягнення гендерної рівності в Україні.
Вплив інтервенцій міжнародних фінансових інституцій на права жінок в Україні
У спільному тіньовому звіті Комітету CEDAW "Вплив інтервенцій міжнародних фінансових інституцій на права жінок в Україні" розкриті питання прав жінок, що постраждали від бойового конфлікту (проституція, сексуальна експлуатація та насильство; свобода пересування та доступ до медичних послуг; свобода пересування; гендерно-зумовлене насильство; порушення прав внутрішньо переміщених осіб), а також надані рекомендації державі Україна. 
Як говорити з дітьми про справжній зміст свята 8 березня?
Як говорити з дітьми про справжній зміст свята 8 березня? Координатор освітніх програм Amnesty International Ukraine, кандидат юридичних наук Володимир Селіваненко розробив нову концепцію заходу до Дня боротьби за права жінок, що може бути проведений на рівні класу!
Я - феминистка. Вы хотите об этом поговорить?
Збірник автобіографічних текстів.  В цей збірник феміністичних текстів увійшли дев'ять автобіографічних історій жінок-феміністок з Росії та України, а також російських емігранток з Данії та Німеччини. У текстах відображені не тільки особисті історії, а й практики феміністської діяльності жінок. В кінці збірника представлена ​​науково-популярна стаття про фемінізм і його напрямки, а також великий каталог інтернет-ресурсів з феміністської та гендерної тематики.
Гендерна рівність і недискримінація: посібник для експертів і експерток аналітичних центрів
У посібнику розглядаються питання: поняття гендеру, гендерної структури суспільства і гендерної нерівності; права людини, множинність нерівностей у суспільстві та принципи недискримінації; принцип гендерної рівності і недискримінації у процедурах аналізу політики і документах організацій.
Гендерний підхід: історія, культура, суспільство
“Гендерний підхід: історія, культура, суспільство” є наукових збіркою статей, розділів з книг, написаних зарубіжними авторами та перекладених переважно з англійської мови. Основна мета видання цієї збірки – ознайомити читача зі знаними в світі, але маловідомими, або й зовсім не відомими в Україні авторами та працями з гендерної проблематики.
На межі: вирішення проблем дискримінації та нерівності в Україні
Перше всебічне та докладне дослідження проблем дискримінації та нерівності в Україні, у якому описуються характерні моделі дискримінації за різними ознаками та несприятливе становище певних уразливих груп, надається аналіз національного законодавства та міжнародних зобов'язань України в галузі прав людини, оцінюється ефективність їхньої імплементації та надаються рекомендації українській владі з поліпшення ситуації.
Матері на ринку праці
Формально законодавство України гарантує повну рівність громадян незалежно від їхньої статі. Проте на практиці більшість жінок стикаються з утисками прав, які особливо чітко помітні у трудовій сфері. Це виражається у нижчій заробітній платі, дискримінації при прийомі на роботу, незначних шансах отримати керівну посаду, різноманітних перешкодах для повноцінного розвитку кар’єри тощо. 
Гендерний дискурс у сучасних медіа (на матеріалах моніторингу регіональної преси 2017-2018)
У статті представлено результати Моніторингу друкованих регіональних видань України, проведеного двома хвилями Академією Української Преси в листопаді 2017 та лютому 2018 року за підтримки Секретаріату Національної комісії України у справах ЮНЕСКО (Міністерство закордонних справ України). Для аналізу було відібрано 10 друкованих періодичних видань різних регіонів України: м.Вінниця, м.Дніпро, м.Житомир, м.Запоріжжя, м.Київ, м.Кропивницький, м.Львів, м.Луцьк, м.Полтава, м.Черкаси.