30 грудня, 2024

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Чоловіки також мовчать
Збірка історій, написаних чоловіками, про те, що вони не звикли говорити. Від розповідей про батьківство до відвертости про залежності. Книжка руйнує стереотипи про «справжнього чоловіка» і пропонує натомість чесні розповіді про найпотаємніше.
Жіночі вагони та окремі купе для жінок в Україні і світі
Від твіта до інфраструктурних змін - шлях лише у 2 місяці. Укрзалізниця зараз тестує жіночі купе, впровадження яких стало наслідком масштабного обговорення у соціальних мережах. Про що це все? І чи є подібна проблема - та її рішення - в інших країнах?
Шкільні підручники як джерело толерантности до насильства і звинувачення постраждалих
«Замість того щоб кидати виклик усталеним дискримінаційним гендерним нормам і практикам, шкільна освіта в багатьох суспільствах зміцнює гендерні стереотипи та підтримує патріархальний порядок суспільства, що виражається через відтворення жіночої/чоловічої ієрархії підпорядкування/домінування» – коли я навчалася у 8 класі української загальноосвітньої школи, ця дуже загальна фраза цілком реалістично втілилася для мене в темі «Протидія сексуальному насильству» з предмета «Основи здоров’я».
32 здобутки гендерної рівності з часу незалежності
32 роки тому наша держава здобула незалежність. Але на цьому боротьба за цінності та свободу не припинилася. В щоденній битві за свої права, а з початком війни, ще й в буквальному сенсі боротьбі за життя, легко зневіритися. Легко не помітити, який великий і важливий шлях ми вже з вами пройшли.
Системна дискримінація ЛГБТ+ людей в Україні: зріз 2023 року
Результати соціологічних досліджень фіксують певні позитивні тенденції у зміні ставлення населення України до ЛГБТ+ спільноти. Статистичні дані дозволяють стверджувати: толерантність до ЛГБТ+ людей зросла. А проте ЛГБТ+ спільнота в Україні досі зазнає непоодиноких проявів дискримінації на різних рівнях та законодавчих обмежень у реалізації прав. В умовах повномасштабної війни ці проблеми нікуди не зникли, а подекуди навіть загострилися й актуалізувалися.
Чому екстрена контрацепція має бути без рецепта: петиція
У травні 2023 року на сайті Кабінету Міністрів України з’явилася петиція з вимогою скасувати рецепти на екстрену контрацепцію (далі — ЕК). Чому її потрібно підписати?
Уривок із книги «Невже доросла: книжка для дівчат, які вже (майже) виросли»
Ця книжка про саме той незручний момент, коли виявляється, що дорослі — це ми. І йдеться не завжди про вік, адже усвідомити це можна й, наприклад, перед лицем екстремальних подій: як-от миттєво подорослішали чимало жінок, чоловіків і навіть дітей 24 лютого 2022 року.
Уривок із книги «Чому він це робить? Про що думають лихі та деспотичні чоловіки»
Ланді Бенкрофт понад двадцять п’ять років займається проблемою насильства, психологічних травм і відновлення. Бенкрофт розв’язав язика тисячі аб’юзерів. Багато працював як експерт із питань опіки, дослідник жорстокого поводження з дітьми, читав публічні лекції в США та за кордоном».
Книга, покликана побороти сором (Про книжку: Ольга Карі. «Хрестик, або Дуже кривава книжка»)
Книжка Ольги Карі «Хрестик, або Дуже кривава книжка» про менструацію заснована на досвіді багатьох жінок різного віку. У ній відверто про табу й міфи навколо місячних, про біль і сором, про різні досвіди, пов’язані з природним процесом жіночого організму, який чи не найбільш табуйований у суспільстві. Книжка покликана зруйнувати упередження, що говорити про місячні соромно.
Втрачена людяність (Про книжку: Ізабель Вілкерсон. «Каста. Витоки наших невдоволень»)
«Каста. Витоки наших невдоволень» Ізабель Вілкерсон — потужна книжка, у якій авторка досліджує і описує расизм як кастову систему. Про історію розмежування людей, приниження та щупальця нерівности, які дуже глибоко проникли в суспільну свідомість.