16 квітня, 2024

НОВЕ У БІБЛІОТЕЦІ

Новий закон про рекламу: за сексизм — до суду
10 вересня 2021 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України “Про рекламу” щодо протидії дискримінації за ознакою статі». Про що в ньому йдеться та до яких змін готуватися рекламній індустрії?
Агресори й жертви: насильство в житті українських чоловіків
У квітні 2021 року «Міжнародна амністія» в Україні у співпраці з аналітичним центром «Інфо Сапієнс» провели велике кількісне репрезентативне опитування про досвід насильства в житті чоловіків. Питання стосувалися видів насильства, яких зазнавали чоловіки, їхнього ставлення до насильства, уявлення про приклади різних форм насильства, уявлення про загрози насильства, досвіду насильства в дитинстві і в дорослому віці (зокрема в родині, шкільному, робочому середовищах, на вулиці), а також готовности протидіяти насильству. Про результати — у статті.
A Worker, A Victim, A Consumer: Images of Women in Soviet Satire
The 1991 USSR collapse did not assume the end of everything Soviet. The new states inherited elements of the Soviet culture, mentality, consciousness, everyday practices and, of course, stereotypes. All this has required careful reflection and revision. Gender prejudices assimilated in the previous era are still part of our daily lives. We often reproduce them without realizing their origin. What, for example, was the female image and gender roles in the Soviet culture?
Секрети успіху для сучасного міста
Коли міста досягають успіху, вони демонструють найчистіший прояв демократичних ідеалів. Міста можуть забезпечити щось для кожної й кожного лише тому і лише тоді, коли їх створено всіма. Про це писала понад сімдесят років тому «мати урбаністики» Джейн Джейкобс у книжці «Смерть і життя великих американських міст». І нам досі є чого в неї повчитися.
Від сексиста до фемініста: гендерна історія Джеймса Бонда
Бондіана — кіноепос тривалістю 58 років. 25 фільмів і шість виконавців головної ролі відчайдушного агента британської розвідки й донжуана за сумісництвом. Ці фільми розповідають нам не лише про пригоди агента 007 — вони про історію маскулінности і гендерної рівности у ХХ і ХХІ століттях. Кожен виконавець ролі Бонда чудово репрезентує те, яким змістом наповнювали поняття «бути справжнім чоловіком і джентльменом» у різні періоди. А образи жінок у франшизі — своєрідна історія фемінізму.
Результати онлайн-опитування «Що в Україні думають про сучасний фемінізм та феміністок»
Пропонуємо вашій увазі звіт за результатами соціологічного онлайн-опитування “Що в Україні думають про сучасний фемінізм та феміністок”, проведеного з 9 по 24 серпня 2021 року з метою вивчення спектру уявлень про сучасний фемінізм та його основні ідеї.
Трудівниця, жертва, споживачка: жіночі образи в радянській сатирі
Гумор може не тільки руйнувати стереотипи, а й підживлювати їх, укорінювати в суспільній свідомості. А як щодо офіційного радянського гумору? Чи вдалося сатирикам Радянської України створити образ емансипованої жінки, яка нарівні з чоловіком б’є рекорди на виробництві і є соціально активною? Чи, навпаки, гумористи відтворили патріархальність суспільства «розвинутого соціалізму» та гендерні стереотипи, які в ньому існували? Відповіді на ці питання — далі в статті.
Перші кроки до відновлення справедливості: посібник для тих, хто долає наслідки сексуального насильства, учиненого на Донбасі
Дане видання ставить за мету допомогти тим, хто постраждав від сексуального та гендерно-обумовленого насильства під час збройного конфлікту на Донбасі. У посібнику зібрано інформацію, що дає відповіді на запитання: що таке сексуальне та гендерно-обумовлене насильство, які форми та наслідки воно має, а також які існують способи подолання таких наслідків.
Уривок з книги «Невидимі жінки» Керолайн Гріадо Перес
Офіцерка Ордена Британської імперії, борчиня за права людини, у «Невидимих жінках» авторка викриває гендерну нерівність там, де її, здавалося б, годі й шукати: на клавішах фортепіано, у програмах розпізнавання голосу, у клінічних випробуваннях лікарських засобів…
Уривок з книги «Як не збожеволіти від батьківства»
Ця книжка допоможе знайти відповіді на найпоширеніші запитання, які виникають перед відповідальними батьками: як провести час із дитиною максимально корисно, як чути й розуміти її проблеми, допомогти у школі, дбати про здоров’я й безпеку, як "підсадити" дітей на книжки, а також як самим лишатися спокійними у вирі постійних переживань і страхів, батьківських чатів, підліткових бунтів та прагнень бути суперсучасними батьками.